כללי > התקנה > הורדה

הורדה

כדי להתקין פיתון דרוש קודם כל להוריד למחשב את הגרסא המתאימה. ניתן להשיג את פיתון בשלל צבעים ודגמים: קיימות גרסאות פיתון לרוב מערכות ההפעלה המוכרות (ובשעות אלו עסוקים וודאי מתכנתים בהסבת פיתון למערכות הפעלה פחות מוכרות), וגרסאות אלו באות ארוזות באריזות שונות – כחבילת קוד (ואז עלינו לקמפל ולבנות את כל פיתון בעצמנו) כחבילות התקנה סטנדרטיות בהתאם למערכות ההפעלה (חבילה בינארית, המכילה את התכנות הדרושות לשימוש בפיתון) וכו'.

מלבד התקנה של שפת פיתון עצמה, ניתן להוריד מהרשת גם מבחר גדול של ספריות פיתון נוספות, תכניות הרחבה לפיתון (כדוגמת TCL לפיתון) ומגוון ספריות תיעוד עבור השפה (כמובן שאתם אינכם זקוקים לתיעוד נוסף מזה הנמצא באתרנו...).

כל אלו ואחרים ניתן למצוא באתר הרשמי של שפת פיתון: http://www.python.org . בחלק האתר המוקדש להורדה מהרשת ניצתן למצוא, מלבד חבילות פיתון לפי מערכות הפעלה ותיעוד רב, גם הפניות לאתרים נוספים מהם ניתן להוריד תכניות ועזרים לשימוש בפיתון.

למשל, התקנת פיתון עבור "חלונות" ניתן להוריד מהקישור הבא: http://www.python.org/download/download_windows.html

התקנת פיתון עבור לינוקס ניתן להוריד מהקישור הבא: http://www.python.org/download/download_linux.html למרות שלמעשה, רוב התקנות לינוקס היום מגיעות כאשר הן כבר מכילות פיתון בתוכן.

 
עמוד ראשי
הקדמה
התקנה
שימוש
התחלה
פונקציות
זרימת התכנית
טיפוסי נתונים
זרימת התכנית - מתקדם
תכנות מונחה עצמים
מודולים
כללי
שלבי הפרויקט
דוגמאות הרצה