עמוד 2 מ-5

מפת האתר

פורנוגרפיה >> מאבק בפורנוגרפיית קטינים ברשת (המשך)

ארה"ב ורוסיה מחסלות אתר של פורנו-ילדים ברשת

במאי 2000 משטרת העיר מוסקבה ביקשה את עזרתו של נספח המכס של ארה"ב במוסקבה כדי לאתר ולחקור את האחראים לאתר רשת המציג התעללות מינית וגופנית בילדים. אי לכך, נספח המכס של ארה"ב במוסקבה יצר קשר עם 'המרכז להברחות קיברנטיות' מטעם רשויות המכס של ארה"ב בפרפקס, וירג'יניה, וזאת על מנת שהמרכז יבצע רכישה סמויה מן האתר Blue Orchid, אותו הפעילו לכאורה הרוסים סרגיי גארבקו ו-וסוולוד סולנטצב-אלבה.

 

בעקבות הרכישה הסמויה, המנתחים של המרכז העבירו מידע לנספח המכס של ארה"ב במוסקבה, דבר שהוביל את משטרת העיר מוסקבה אל אלבה. בדצמבר 2000 המשטרה הרוסית עצרה את אלבה ואיתו ילד בן 13. מתוך חקירת אלבה עלה כי האיש העביר את הקטין מהעיר נובוקויבישבסק למוסקבה למטרות של ניצול מיני. לאחר מכן ערכה משטרת העיר מוסקבה חיפוש בדירתו של החשוד ותפסה 400 קלטות וידיאו, ציוד לשכפול קלטות, ורישומים של מכירות ומשלוחים. נספח המכס של ארה"ב במוסקבה סייע בחיפוש ובתפיסה וסיפק סיוע טכני במהלך חקירתו של אלבה.

 

כתוצאה מן החיפוש שנערך בדצמבר 2000, נספח המכס של ארה"ב במוסקבה העביר מידע לפקחי השטח ברשויות המכס בארה"ב, ובו זיהוי של מספר חשודים בהזמנה של חומר פורנוגרפי של ילדים מן האתר Blue Orchid. נוסף לכך נשלחו כ - 50 כיווני חקירה אפשריים לנספחי המכס של ארה"ב ברחבי העולם. נכון להיום הושלמו פעולות אכיפה בשוודיה, דנמרק והולנד. במדינות אירופיות אחרות החקירות עדיין נמשכות.

לעמוד קודם         לעמוד הבא