עמוד 1 מ-2

מפת האתר

אתיקה >> אתיקת מחשבים

אתיקת מחשבים

ההתפשטות המסיבית של  האינטרנט בשנים האחרונות גרמה לגידול משמעותי בכמות המידע הזמינה לכל אדם עם גישה לרשת. כתוצאה מתפוצה נרחבת זו התעוררו בעיות חדשות, שהחוקים הקיימים לא נותנים להן מענה במדיום החדש. לכן, אנו עדים בימים אלה להווצרות קוד אתי המתאים לאינטרנט.

המובן הקלאסי של המילה אתיקה הוא מכלול הכללים והסטנדרטים לפיהם מתנהג אדם בסביבת אחרים. אתיקת מחשבים היא תולדה של מוערבות הטכנולוגיה והמחשבים בחיי היום יום וכוללת את הפרוש הקלאסי עם זיקה לזירה החדשה שנוצרה - הזירה הוירטואלית. שלושה נושאים מרכזיים הקשורים באתיקת מחשבים ונידונים באתר זה הם: זכויות יוצרים, פרטיות וצנזורה.

קיימות בעיות נוספות הנכנסות לקטגוריית אתיקת מחשבים. לדוגמא, שמות דומיין

(www.DomainIsWrittenHere.com) אשר נמכרים למרבה במכיר. בצורה זו יכול אדם לקנות דומיין עם שם של חברה שטרם הספיקה לעשות זאת בעצמה (לדוגמא www.cola.com ) ולדרוש ממנה תמורתו מחיר גבוה בהרבה מזה שהייתה משלמת אם הייתה רוכשת את הדומיין ראשונה.  ככל שעובר הזמן אנו עדים למקרים בהם מנצחות החברות שרואות עצמן כנסחטות ובתי המשפט נוטים לטובתן. נשאלות השאלות - האם זה הוגן כלפי מהירי ההחלטה ומנצלי ההזדמנויות? האין זה לגיטימי להרוויח כך כסף תחת מדיניות קפיטליסטית? האם רכישה כזו חוצה את גבול הסחיטה?

לעמוד הבא