עמוד 1 מ-4

מפת האתר

דרכי התגוננות >> מושגים ודרכי התגוננות

מושגים ודרכי התגוננות

REMAILER

לעתים תרצו לשלוח דואר אלקטרוני מבלי שיוצמד אליו שמכם האמיתי. לדוגמה, אתם מועסקים כדוברים רשמיים של חברה וברצונכם לומר משהו 'שלא לפרוטוקול'. או שברצונכם לדון בעניין מסוים הקשור לחברה שלכם מבלי להזדהות כשולחי ההודעה. ואולי אתם פשוט מפרסמים את עצמכם ב- alt.sex.bondage בשעות העבודה, ואינכם מעוניינים שהבוס יידע על כך. במקרים כאלה, אין די להחליף או לנקות את השדה 'שם אמיתי' במאפייני ה - newsreader. אם תעשו זאת, אפשר יהיה בקלות להתחקות אחר אתר המקור, ושם מנהל המערכת יוכל בקלות לבדוק את שמו האמיתי של השולח.

פתרון טוב יותר יהיה להשתמש ב - remailer אנונימי. מערכות מסוג זה מספקות לכם כתובת אנונימית שאליה אחרים יוכלו לשלוח את הדואר המיועד אליכם, ואשר לאחר מכן יועבר לכתובת האמיתית שלכם (מה שנהוג לכנות שרת פסבדונימי); או לחלופין מסוגלות לפרסם ולשלוח את ההודעות שלכם ללא כל זכר לשם או לכתובת השולח.

Pretty Good Privacy (PGP)

PGP היא תוכנה להצפנת קבצים ומקובל להניח שהיא בלתי ניתנת לפריצה. השימוש בה רווח באינטרנט, היא קיימת כמעט בכל הפלטפורמות והיא נחוצה עבור remailer אנונימי. התוכנה גם מסוגלת ליצור חתימות אלקטרוניות, וכך מקילה על זיהוי זיופים.

 

 

לעמוד הבא