עמוד 1 מ-1

מפת האתר

וירוסים >> מניעת וירוסים

מניעת וירוסים

תוכלו להגן על עצמכם מפני וירוסים בעזרת נקיטה בכמה צעדים פשוטים:

·     אם הינכם באמת מודאגים מוירוסים מסורתיים (להבדיל מוירוסים של דואר אלקטרוני), כדאי שתריצו מערכת הפעלה מאובטחת כגון UNIX או Windows NT. במערכות הפעלה אלה לעולם לא שומעים על וירוסים, מפני שמנגנוני האבטחה שלהן מסוגלים להרחיק וירוסים (ומבקרים אנושיים לא רצויים) מן הדיסק הקשיח שלכם.

·     אם הינכם משתמשים במערכת הפעלה לא מאובטחת, כדאי לרכוש תוכנה להגנה מפני וירוסים.

·     אם תימנעו לחלוטין משימוש בתוכניות המגיעות ממקורות לא ידועים כמו האינטרנט, ובמקום זאת תשתמשו רק בתוכנות מסחריות שרכשתם על גבי תקליטורים, פתרתם כמעט לגמרי את הסיכון הקיים מצד וירוסים מסורתיים. נוסף על כך, יהיה עליכם לבטל את אפשרות האתחול מדיסקט (רוב המחשבים היום מאפשרים זאת), ודבר זה יפתור את הסיכון הקיים מצד וירוסים של מקטע האתחול שמקורם בדיסקט כלשהו שהשארתם במקרה בכונן.

·     ודאו שהאופציה "הגנה מפני וירוס מאקרו" מופעלת בכל יישומי מייקרוסופט שלכם, ולעולם אל תריצו מאקרו הקיים בתוך מסמך אם אינכם יודעים מה הוא יעשה. משתמשים מן המניין אינם נוהגים להוסיף מאקרו למסמכים, ולכן כדאי לנקוט בגישה של הימנעות מהפעלת מאקרו בכלל.

·     במקרה של הוירוס ILOVEYOU המופץ בדואר אלקטרוני, ההגנה היחידה תהיה "משמעת" אישית. לעולם אל תפעילו בלחיצת עכבר תוספת למסמך בדואר אלקטרוני הכוללת קובץ ביצוע. תוספות המגיעות בתור קבצי Word (סיומת DOC), גיליונות אלקטרוניים (סיומת XLS), תמונה (סיומות GIF או JPG) וכו' הן קבצי מידע ואינן יכולות להזיק (אם להתעלם מבעיית וירוסי המאקרו, שהוזכרה קודם, בקבצי Word ו - Excel). קבצים בעלי סיומות EXE, COM, או VBS הם קבצי ביצוע, ועלולים לגרום נזק מסוגים שונים. מרגע שהרצתם קובץ כזה, איפשרתם לו למעשה לבצע במחשב שלכם כל דבר שירצה. ההגנה היחידה היא פשוט לעולם לא להריץ קבצי ביצוע שמגיעים באמצעות הדואר האלקטרוני.

 

באמצעות שמירה על כללים פשוטים אלה תהיו פטורים מוירוסים!