עמוד 1 מ-2

מפת האתר

טרור >> אתם במלחמה

אתם במלחמה

כל המעונין בדיעותיו האמיתיות של אשף הטרור עוסמא בין-לאדן, די שיסקור את הרשת ויקרא את האמירות שלו, בין היתר הכרזת מלחמה משנת 1996 על ארה"ב.

 

בין-לאדן הוא מיליונר סעודי אשר לדברי ארה"ב קשור למספר רב של פעולות טרור כנגד יעדים אמריקניים בחו"ל, בין היתר הפיצוצים שארעו לא מכבר בשגרירויות ארה"ב בקניה ובטנזניה. בעבר הגיבה ארה"ב בתקיפת טילים על מטרות בסודן ובאפגניסטן, הקשורות, לדבריה, לארגונו של בין-לאדן.

 

למרות שהכרזת המלחמה של בין-לאדן ברשת הגיעה לתשומת לבו של האף.בי.איי, הסוכנות סרבה להתייחס לדבר. "אנו מודעים לכך. זה כל מה שאני יכול לומר," אמר ג'ורג' גרוץ, דובר האף.בי.איי בסן פרנסיסקו.

הדובר ציין כי, ככלל, התיקון הראשון לחוקה מגן למעשה על רוב, מה שנקרא, אתרי השנאה.

"להוציא מקרים שבהם פעילות כזו מלווה במעשים גלויים, הרי שבדרך כלל היא בגדר התבטאות המוגנת בחופש הביטוי," אמר גרוץ. "אבל די בעובדה שאנחנו מודעים. כחלק מהפעולות שלנו נגד הטרור, עלינו לקבוע האם ניתן לקשור זאת לפעילויות אחרות."

המסמך, בשמו הרשמי 'אגרת לאדן', הינו קריאה מתלהמת באורך 11,000 מילים לגירושם בכוח של כוחות אמריקניים מסעודיה ולהפלת המשטר הנוכחי במדינה. המסמך מתארח ב - MSANews, אתר המוקדש לכיסוי העולם הערבי עבור ערבים החיים במדינות המערב. המסמך מופיע בדף הכולל קישורים מקיפים למאמרים שפורסמו אודות בין-לאדן באמצעי תקשורת שונים, ביניהם הסי.אן.אן, איי.בי.סי ניוז ועוד.

לעמוד הבא