עמוד 1 מ-1

מפת האתר

האקרים >> 2600

2600

2600 זהו שמו של מגזין ההאקרים הרבעוני ומקורו בסיפור הבא:

2600 היא התדירות (בהרץ) ששימשה בעבר את T&AT (חברת הטלפונים והטלגרפים של אמריקה) כדי להכניס אות קבוע בכל קו טלפון לחו"ל שלא נמצא כרגע בשימוש. לפני הופעת השימוש הנרחב ב"איתות מחוץ לפס" (פס=תחום התדרים המשודרים בקו תקשורת) (out-of-band signaling), T&AT השתמשה ב"איתות בתוך הפס" (in-band signaling) -- כלומר, שהאיתות לגבי חיבור וניתוק שודר לאורך אותו קו טלפון שבו גם שודר הקול. כיוון שהיעדר אות בקו עשוי לנבוע גם בגלל אתנחתא בשיחה, דרושה היתה דרך אחרת כדי לסמן לחברת הטלפון אם הקו פנוי. וכך T&AT שידרה אות קבוע בתדר 2600Hz בכל הקווים הפנויים. אנשים שידעו זאת, השתמשו במשרוקיות או באמצעי אחר כדי להפיק צליל בתדר 2600Hz בקו שכבר היה אותו זמן בשימוש, וכך להתקשר לכל העולם מבלי לשלם. ניצול חברת הטלפונים הפך לתחביב בעיקר לבני הנוער שכונו phreaks (phone freak hackers).

בשנות הששים של המאה שעברה, קופסת דגני בוקר בשם קפטן קראנץ' הכילה שי חינם: משרוקית קטנה שמפיקה צליל בתדר 2600 הרץ. יכולת לחייג מספר, לשרוק במשרוקית וכך לרמות את חברת הטלפון שהקו אינו בשימוש ולהתקשר לכל יעד בעולם.

כיום, חברות טלפון לחו"ל משתמשות ב - Signaling System 7, שיטה שמשדרת את כל האותות הנוגעים לקו הטלפון בערוץ נפרד, מה שמקשה הרבה יותר על גנבת שיחות.