עמוד 2 מ-3

מפת האתר

חופש ברשת >> מהמרים על החופש ברשת (המשך)

מהמרים על החופש ברשת

כאומדן של עליית התופעה באינטרנט, הוועדה ציטטה מחקר שקבע כי מספר המהמרים ברשת הוכפל מ - 6.9 מיליון ל - 14.5 מיליון בין השנים 1997 - 1998. אלא שעלייה זו היא למעשה חסרת כל משמעות, אם לוקחים בחשבון את ההתפשטות הכוללת של האינטרנט עצמו. אחוז משתמשי הרשת שמהמרים זהה כיום לזה של אשתקד. וכאן בדיוק נעוצה בעיית הפיקוח. האינטרנט הוא כלי שמתפשט במהירות, במיוחד בקרב בתי האב בארה"ב. התחזית היא כי בשנת 2000 ל - 145 מיליון בתי אב תהיה גישה לרשת, בסכום הימורים כולל של כ - 1.5$ מיליארד.

מעבר לזאת, ועל אף מחאותיה של הוועדה, המצדדים בהימורים ברשת מצביעים על כך שכ - 100 מיליון אמריקאים מחזיקים במניות, ו - 5 מיליון מתוכם משתמשים באינטרנט לקנייה ומכירה של מניות. הם טוענים כי הימורים בבורסה שקולים להימורים בבלאק - ג'ק או לקניית כרטיסי הגרלה, שתי תופעות פופולריות במיוחד בארה"ב.

הוועדה הכירה בעובדה שחלק ניכר מן הבעיה נובע מחוץ לארה"ב , מעבר לסמכותו של הממשל הפדרלי. היא מודעת לכך שהדרך היחידה לעצור הימורים מקוונים תהיה לפעול בסתירה לעקרונות של חופש הביטוי, ובדומה לממשלות הכה שנואות בארה"ב, תאסור לחלוטין על קישורים להימורים מחו"ל. כך נוהגות כיום ממשלות סין וסינגפור במסגרת מאמציהן להגביל את הגישה למידע שנחשב בעיניהן "ראוי לגנאי". חסימת ארה"ב מפני אתרים בחו"ל עשויה לעורר שאלות חוקיות גם בנושא חופש הפרטיות, ולא רק חופש הביטוי.

לעמוד קודם         לעמוד הבא