דף הבית >  מערכות הפעלה >  Windows כללי >  PocketPC2002>...

מייקרוסופט Pocket PC 2002

Windows XP אינה מערכת ההפעלה היחידה שמייקרוסופט השיקה בשנת 2001. באוקטובר מייקרוסופט הציגה את Pocket PC 2002, מערכת ההפעלה השלישית העיקרית ל PDA.

 על פני השטח Pocket PC 2002 אינה נראית שונה, אך מבט מקרוב מגלה שיפורים משמעותיים. השינוי טומן שתי השפעות עיקריות: בקשות של המשתמש הסופי, ודרישות המונעות מארגונים.

 שלא כמו מערכות ההפעלה הפשוטות הממשק של ה -Pocket PC 2002 חזק למדי. הוא מנסה לקבל את התחושה של WindowsXP על מסך PDA.

השיפורים בממשק כוללים גישה משופרת לנתוני PIM, אזהרות תקשורת ושליטה על הווליום באמצעות נקישה אחת.

מול מסך יש אפשרות להקיש על תצוגת הזמן על מנת להציג הודעה על הפגישה הבאה. דוגמא לאפשרויות התזכורת היא אייקונים שונים שצצים על המסך בזמן קבלת דואר אלקטרוני או הודעה (באמצעות MSN). אייקון של רמקול מאפשר שליטה על עוצמת הקול.

קבוצות מיקוד סיפקו למייקרוסופט רשימה של שיפורים מבוקשים.האפשרות למיין Contacts לפי חברה, מה שלא היה בגרסאות קודמות, הוא עכשיו סטנדרטי. שדות ה-Contacts הפשוטים ביותר (שם, טלפון, דואר אלקטרוני), נמצאים כעת במסך ה-Contacts הראשון, כך שיש פחות צורך בגלילת מסך. קיימת גם האפשרות לסנכרן דואר אלקטרוני באמצעות מחיצה בדואר הנכנס. בנוסף לכן הוכנס למערכת ההפעלה חיווי אינפרא-אדום, כך שאין צורך לטעון עזרים (Utilities), להכנסת Contact info. בצורה אלחוטית אל ומה-Palm ל-Pocket PC.

 קיימת גם האפשרות להתחבר לאינטרנט בלחיצה על ה-Explorer כאשר המכשיר מחובר לתושבת - אין צורך בחיבור לרשת.

 ניתן למשל לחבר את הHP Jordana 565 בתושבת ולחבר אותו למחשב ברשת הביתית, ללחוץ על ה-Explorer ולגלוש ברשת באופן מיידי באמצעות מודם DSL שעובר ב-Router ו-Network Switch פשטות הפעולה הזו תגרום למעבר לפלטפורמה של ה-PPC.

מיקרוסופט בפרוש מקווה לזכות במשתמשים לצורך עסקי באמצעות מערכת ההפעלה החדשה. Pocket PC 2002 כולל בתוכו תוכנות עזר להתחברות נוחה של המשתמש עם שרתי החברה שבה הם עובדים.

באמצעות ססמאות והצפנה, הגבלה בזמן למשתמש (לאחר תקופה ההרשאה מופסקת) המידע על גבי ה-PDA מאובטח יותר מאשר במערכת ההפעלה הקודמת.

רכיב ROM בר שדרוג מאפשר לחברות שמשתמשות ב-PDA עם מייקרוסופט ואפליקציות צד ג' שדרוג פשוט יותר והגדלת כמויות ה-PDA שבשימושה.

אפליקציות PIM ומשחקים ב-PPC כוללות פונקציות ברות שדרוג גם כן. למשל, ה-Speller ב-Pocket Word והדואר האלקטרוני מצוינים. ישנה גם תמיכה ב-DRM5-Digital Rights Management , אשר מאפשר גישה נוחה יותר ותמיכה ב-IM בזמן שהמכשיר בתושבת.

Windows Media Player 8.0 יכול למצוא בקלות קבצי אודיו על ה-PDA. לא רק את אלו השמורים במחיצת My documents כפי שהיה בגרסה הקודמת.

אשף ה-Connection Manager משופר בהרבה וזה הופך את תהליך התקנת הגישה לרשת ממסובך לפשוט.

למרות התלהבותנו ממערכת ההפעלה, איננו לגמרי מרוצים. היינו רוצים שאזור הזמן לפגישות ישונה כאשר משנים אזור. למשל אם אתה קובע פגישה ב-9 בבוקר בקליפורניה כשאתה נמצא בחוף המזרחי ואז נוסע לחוף המערבי ומשנה את אזור הזמן ביום הפגישה, היא נקבעת ל-6 בבוקר).

היינו גם רוצים שיתאפשר לעשות Zoom Out של התצוגה על מנת לראות את כל ה-Web Page בבת אחת. ה-Fit to Screen עוזר, אך Zoom Out היה עדיף על מנת לאפשר גלישה מהירה יותר. התמיכה בתת-מחיצות ב- In Boxעוזרת, אך כאשר ממיינים את הדואר האלקטרוני, יש צורך לפתוח מחדש את היררכיית המחיצות בכל פעם שבוחרים הודעה חדשה, וזהו תהליך מיותר.

כל מי שמצפה שבגרסה האחרונה של ה-Pocket PC יהיו פונקציות פשוטות יותר, יתאכזב. השיפורים בממשק הוסיפו תוכן, אך בעיקר בהקלה על המשתמש. אולם בסה"כ ה-PPC הוא פלטפורמה חזקה יותר.

WindowsCE 3.0 Windows Pocket PC 2002
palmos השוואה בין פאלם לבין פוקט פי סי palmos 5.0
linux

EPOC