דף הבית >  מערכות הפעלה > EPOC >  ...

EPOC

אפוק קיבלה את שמה מסידרת os3 של Psion , שנקרא כך לציין את האמונה של שהעידן ( epoch ) החדש לנוחיות האישית בנושא מחשבים החל. בסדרה 5 השם EPOC כבר ניתן למערכת ההפעלה עצמה. בהתחלה המערכת רצה רק על מעבד שמבוסס על RISC תוך כדי שימוש בארכיטקטורה ARM . לאחר מכן, המערכת הותאמה לכל סוגי החומרה.

 EPOC32

Psion הפיצה את מערכת ההפעלה 32 EPOC רק ב-1997, הייתה אכזבה כאשר פיליפס נהיו היצרן היחיד שגילה עניין במערכת. עם זאת באמצע 1998 הם איחדו כוחות עם אריקסון, נוקיה ומוטורולה בהקמת מפעל משותף שנקרא Symbian כאשר המטרה הייתה ש- EPOC תהפוך למעשה למערכת ההפעלה במכשירים סלולריים וכן לפעול בתחום התיכנות הנייד והטכנולוגיה הסלולרית, לאפשר גישה לאינטרנט, שליחת הודעות וכל זה במכשיר אחד קטן. שלושת היצרנים הגדולים יחלקו את משאבי הפיתוח שלהם עם Psion שתמשיך במאמצי הפיתוח עם השותפים החדשים.

ב- Symbian מאמינים שעד לשנת 2002 יהיו בעולם למעלה מ-600 מיליון משתמשים באמצעי תקשורת סלולרית. ע"פ Symbian ל- 32 EPOC ישנם מאפיינים רבים שהופכים את המערכת הזו לאידיאלים עבור מכשירים סלולריים.

מאפיני מחשבי כף יד מבוססי epoc

סייענים אלו מוצלחים מוצלחים בעיקר בארצות אירופה לעומת הצלחתם החלקית ביותר בארצות הברית.

סייענים מבוססי epoc כוללים אפשרויות מגוונות וכן מכסים כמעט כל נישה של תוכנה. כל הסייענים ממשפחה זו כוללים מסך גדול וכן כושר הפרדה מעולה. הם מאפשרים סינכרון טוב לתוכנות קיימות וכן הורדות תוכנה ומשחקים מהרשת.

 

 WindowsCE 3.0 Windows Pocket PC 2002
palmos השוואה בין פאלם לבין פוקט פי סי palmos 5.0
linux

EPOC