דף הבית >  סקירה כללית  >Palm Pilot >...

סקירה כללית של עולם מחשבי כף היד

Palm Pilot

25palm.gif (12881 bytes)ב-1996 חברת פאלם, אז כבר חלק מ- US Robotics , הובילו את שוק מחשבי היד עם ההשקה של Pilot 1000 ו-Pilot 5000 שעוצבו כ"שותפים" למחשב האישי. מחשבי כף היד של פאלם אפשרו למשתמשים "ניידים" לנהל את לוח הזמנים שלהם ועוד מידע עסקי ואישי שלהם.באופן אוטומטי הם מסנכרנים את המידע עם המחשב האישי או דרך רשת פנימית בלחיצת כפתור בלבד. התכונות שמאד מייחדות אותם הם הגודל ( מתאים להיכנס בכיס הקדמי של חולצה), ממשק גרפי ועריסת סינכרון דו כיוונית בין המחשב האישי למחשב כף היד.

מחשבי הפיילוט החדירו את המושג "palm-sized " , המכשירים הראשונים היו בגודל של חפיסת קלפים ושקלו כ-155 גרם. ב-1999 מידות אלו אפילו קטנו, Palm V שקל 115 גרם וגודלו 10x77x115 מ"מ. באותו זמן צויידו המכשירים ב-160*160 פיקסלים מסך backlit ובאו יחד עם מערכת תוכנה PIM שכוללת בתוכה יומן, פנקס כתובות, רשימת משימות, תוכנת ניהול, מחשבון ומשחקים. התוכנה כללה בתוכה גם תוכנה משופרת של כתיבת גרפיטי שאיפשרה למשתמש להכניס נתונים בקצב של עד 30 מילים לדקה עם רמת דיוק של 100%. ההקלה הזאת בשימוש בפונקציונליות, הפכה אותו למעשה, למכשיר סטנדרטי בשוק מחשבי כף היד.

לקראת סוף שנת 1999, בו הוצאה פאלם מהחברה ונהפכה לחברה בפני עצמה, חיזקה פאלם את מעמדה כמובילה בשוק עם ההשקה של Palm VII תוך כדי הוספת אפשרות גישה סלולרית לאינטרנט לאפליקציות המוכרות של PIM .

עם הערכות שפאלם יגיעו למכירות של 13 מיליון עד לתחילת שנת 2002, נראה כאילו חברת פאלם היא השולטת בתחום מחשבי כף היד לזמן הקרוב.