דף הבית >חומרה >טכנולוגיות אלחוטיות> ...

טכנולוגיות Wireless

אלחוטי מובנה

מודם - כרטיס

אינפרא אדום

CF

טלפון סלולרי

ישנן מספר דרכי גישה לנתונים באמצעות ה PDA באופן אלחוטי.

Built-in Wireless 

כולנו מחכים ליום שבו נוכל להיכנס לאינטרנט ולמשוך את הדואר האלקטרוני באמצעות מחשב כף היד שלנו באופן אלחוטי.כלומר ללא טלפון סלולרי וללא כרטיס כלשהו. כיום ישנם שני מכשירים בלבד שמסוגלים לעשות זאת - PalmVIIx ו RIM Blackberry 957 .

מה Palm VII תוכל להנות מהאפשרות הפשוטה של להרים את האנטנה, להתחבר ולמשוך את הדואר האלקטרוני שלך, לבדוק מתי ההקרנה של הסרט ולבדוק האם ירד גשם היום. הבעיה שזה היה איטי למדי. חסרון הנוסף של ה Palm VII הוא שאתה חייב להשתמש בשרות Palm.net. בנוסף הפאלם משתמש בגלישה הנקראת "web clipping" ולא בגלישה רגילה.

ה RIM Blackberry , לעומת זאת, נמצא תמיד במצב עבודה והוא דוחף את הדואר האלקטרוני שלך למכשיר, בצורה דומה מאוד לביפר.אולם יש לו את אותן מגבלות גלישה באינטרנט ויש להצטרף לנותן שרות גלישה ספציפי.

Wireless modem attachment or card

הדבר הקרוב ביותר ל wireless מובנה הוא השימוש ב wireless peripheral אשר מהודק למחשב כף היד או מוכנס במקום ה CF או ה PCC. Omni Sky הוא אחד המקורות העיקריים למכשירים אלה, הכוללים Wireless sleds (ראה תמונה 2). הוא כולל CDPD , אשר עוזר לגלישה מהירה (עד (19.2 kbps , ובאמצעות התוכנה הנכונה אין הגבלה ל Web clipping. החסרונות הם תעריף השרות החודשי וכן העובדה ש CDPD לא זמין בכל מקום.

 ה iPAQ Pocket PC של Compaq, יחד עם חבילת ההרחבה ב PCC, יכולה להפוך אלחוטית (Wireless) לגמרי בעזרת שימוש במספר Wireless PCC מסוג II.

 Infrared data-capable cellular phone

כמה מסוגי הטלפונים הסלולרים החדשים (למשל ה Ericsson i800) כוללים מודמים מובנים ויכולים להתחבר לרוב ה PDA באמצעות תקשורת אינפרא-אדום.

 כל מה שצריך הוא להתקין להתקין את ה דריבר המתאים ( קיימים דריברים מתאימים ל Pocket PC, Windows CE, Psion ו Palm, לכוון את הפורט האינפרא-אדום על הטלפון מול ה פורט אינפרא-אדום שב מחשב כף היד ואתה בענינים. המגבלה כאן היא ב קצב של 9.6kbps ב GSM ו 14.4kbps ע"י שימוש ב Sprint שזה קצב סביר בהחלט ל דואר אלקטרוני אך איטי למטרות גלישה.

  CompactFlash modem and cord

כרטיס טלפון דיגיטלי מתוצרת Socket Communications כולל התקן ל CF ,כרטיס CF ,כבל ותוכנה. כבלים ומחברים ניתן למצוא עבור Ericsson, Nokia, Qualcomm, Siemens, Samsung . מבחינת המהירות הפתרון הזה מצוין לדואר אך מעט איטי עבור גלישה.

חיבור כבל סיריאלי לטלפון סלולרי

אופציה זו כוללת טלפון סלולרי וכבל סריאלי למחשב כף היד הספציפי שלך.עשוי להיות גם צורך בתכנה בשם Soft modem , אם הטלפון אינו Data-Capable. התוכנה הזו מדמה פעולות רבות של Hardware modem נפוץ.כיון שזה פתרון מבוסס תוכנה הוא צורך פחות זרם ודברים נוספים ש חומרה צריכה. החסרונות הם שהכבלים הם לרוב מסורבלים וארוכים ומהירות הגלישה מוגבלת ל 9.6 או 14.4kbps.