דף הבית >  עצות > המדריך לקונה> ...

בחירת מחשב כף יד

 

כאשר אתה חושב על סוג מחשב כף היד שברצונך לרכוש, אתה צריך לחשוב מה אתה רוצה לעשות איתו .

האם יהיה זה מכשיר לארגון פעילויות ואנשי קשר בלבד? האם יהיה לך צורך בדואר אלקטרוני ובגישה לאינטרנט?

בטרם אתה בוחר מבין שלוש הקטגוריות להלן, אתה צריך לשקול את הצרכים שלך.

 יכולות מחשב כך היד כוללות מפונקציות PIM כלליות עד למשימות מחשב מיוחדות. כל מחשבי כף היד כולל ארגוניות אלקטרוניות, מאפשרים לך לנהל פגישות, אנשי קשר, תזכורות, רשימות ומשימות. יהיה באפשרותך אף לסנכרן את הנתונים שלך עם מחשב קונבנציונאלי ועם שרות מבוסס WEB. חלק מאפשרים לך לראות, לערוך, להעביר ולהדפיס מסמכים, גליונות אלקטרוניים, בסיסי נתונים ופרזנטציות. דגמים מסויימים גם ישעשעו אותך, יאפשרו לך להקשיב לספרים מדברים, מוזיקה, לקרוא ספרים אלקטרוניים, לצפות בוידאו קליפים או לשחק. אם יש לך צרכים מסויימים כמו צורך בקריאת בר-קוד, יצירת תמונות דיגיטליות, שירותי Wireless או גלישה תרכוש ודאי מכשיר proprietary.

מה שעליך לזכור הוא שלא כל המכשירים יכולים לבצע הכל ישר כשהם מגיעים מהקופסא. למשל, ברוב המקרים, אם אתה מעוניין בגישה לאינטרנט ולדואר אלקטרוני או אפילו חיבור אלחוטי, תצטרך לפנות לספק שלישי כל עוד המכשיר שלך תומך באפשרויות אלה. ככל שתרצה יותר פונקציות, תשלם יותר.

מאובזר במקלדת (Symbian EPOC, Windows CE, Proprietary oss) - מחשבי כף יד בעלי מקלדת כוללים מקלדת סטנדרטית קטנה. ייתכן שיכללו או לא מסך מגע ותוכנת זיהוי תוים. הם יחסית כבדים, שוקלים בין חצי קילו לקילו וחצי ובדרך כלל יש להם תמיכה ביציאות ובפתחי כניסה. מכשירים מקבוצה זו כוללים פונקציות רבות אך הם אינם ניידים מספיק.

שאינם מאובזרים במקלדת Proprietary oss, Palm os, Windows CE) - זוהי הקטגוריה הפופולרית ביותר של מחשבי כף יד, זו המשפחה הנמכרת ביותר ובעלת כמות הדגמים והיצרנים הגדולה ביותר. כל אחד ממכשירים אלו בד"כ כולל מקלדת על המסך, בעלת מקשים קטנטנים. (אם אתה מתכוון להקליד הרבה, קנה מקלדת חיצונית מספק שלישי). בד"כ מכשירים אלו שוקלים כ-200 גרם.

בגודל כרטיס אשראי (ארגוניות אלקטרוניות)  - בשוקלם כמה עשרות גרמים\ הם מאוד ניידים ומצויינים לאזכורים בלבד. הכנסת הנתונים מתישה למדי, אך הנוחות בלתי מנוצחת.