דף הבית >  סקירה כללית  >סיכום 2001 לקראת 2002 >...

מחשבי כף יד - 2001 לקראת 2002

סיכום 2001

מיקרוסופט: IPAQ ופוקט פי.סי 2002

מיקרוסופט קצרה ב-2001 הצלחה עצומה עם ה-IPAQ של קומפאק, המתבסס על מערכת חלונות CE3. ה-IPAQ גרם למשתמשים רבים לחוש שיש אלטרנטיבה ראויה לפאלם.

באוקטובר הציגה מיקרוסופט את מערכת ההפעלה החדשה שלה, פוקט פי.סי 2002. המערכת מתבססת על חלונות CE3, אך מציגה שינויים קוסמטיים לממשק המשתמש ותמיכה משופרת ביישומים ארגוניים ומוכרים, כגון ה-MSN מסנג'ר.

לצד השקת המערכת, הוצגו גם מספר מחשבי פוקט פי.סי 2002 חדשים. הבולטים שבהם היו: 200E של קסיו, שעבר מתיחת פנים, ה-XDA האלחוטי של חברת MMO2 והג'ורנדה 568 של HP, שנחשב למחשב כף-היד הקל ביותר בסדרה זו.

זו היתה גם השנה של ענקיות האלקטרוניקה היפניות והקוריאניות, שניסו לכבוש את השוק המערבי.

שארפ הציגה השנה לראשונה את ה-SL5500, מחשב כף-היד המבוסס על לינוקס. טושיבה ונק הציגו מחשבי פוקט פי.סי 2002 חדשים ואייסר יצאה עם תואם פאלם מעניין, שיופץ לשוק הסיני.

אינטל זכתה השנה להצלחה עצומה, בזכות מעבדי סטרונגארם שנבחרו כמעבדים המועדפים על ידי כמעט כל יצרן משמעותי בשוק. בעוד שנה קרוב לוודאי שנזכה לראות את מעבדי אינטל גם במחשבי פאלם.

Palm

חברת פאלם עברה שינויים רבים במהלך השנה שחלפה, ובראשם ההחלטה לפצל את פאלם לשתי חברות בת - האחת תתמקד בפיתוח חומרה והשנייה תתמקד במערכת ההפעלה.

בשנה שעברה הציגה פאלם את סדרת מחשבי ה-M5XX, שהיו למחשבים הראשונים שתמכו בחריצי הרחבה לכרטיסי SD. עד מהרה הופיעו עוד מחשבי כף-יד שאימצו את התקן הזה.

החלטות משמעותיות אחרות שקיבלה פאלם היו רכישת חלקים מחברת BE והמעבר לסביבת מעבדי ארם. שני המהלכים הללו צפויים לסייע לה לקדם את מערכת ההפעלה החדשה שלה,  ותתמוך ביישומי מולטימדיה וביכולות אלחוט מובנות.

גם עבור יצרניות מחשבי כף-היד, המשתמשות במערכת ההפעלה של פאלם, זו היתה שנה פרודוקטיבית. מעל כולן בלטה חברת סוני, שהציגה את מחשב ה-CLIE, בעל אבחנת מסך צבע מדהימה של 320 על 320 פיקסלים. סוני הציגה יותר מחמישה מכשירים חדשים בהפרשי זמן קצרים ביותר.

הנדספרינג, יצרנית סידרת הוייזור, יצאה בשנה שעברה עם מחשבים חדשים: הוייזור אדג', שנחשב לזמן קצר למחשב כף-היד הדק בעולם; הוייזור פרו שהיה הראשון שהגיע עם 16 מ"ב מובנים; והטריאו קל המשקל, שכולל יכולות אלחוט ותקשורת קולית מובנות. חברת TRGPRO החליפה השנה את שמה ל-HANDERA ויצאה עם תואם פאלם מעניין ומפתיע בשם HANDERA 330. המחשב כלל שני חריצי הרחבה מובנים, מסך מגע גדול, משטח זיהוי כתב יד וירטואלי ואבחנת מסך של 240 על 320 פיקסלים

2002

פאלם אמורה לצאת בקרוב מאוד עם מחשבי כף-יד אלחוטיים חדשים בסדרת i7XX, שיגיעו עם מסכי צבע משופרים, מערכת הפעלה בגירסה 5 וקרוב לוודאי גם תמיכה מובנית בתקן האלחוט בלו-טות'.

מיקרוסופט תחשוף בקרוב מאוד את - WINCE.NET, מערכת ההפעלה החדשה שלה. לקראת אמצע או סוף השנה אמורים לצאת מכשירים חדשים שיהיו NET ENABLED - בעלי יכולות אלחוט מובנות ותמיכה בבלו-טות' ורשת אלחוטית. אינטל אמורה להתחיל לצייד מחשבי כף-יד במעבדי XSCALE, במהירויות של 400 מגה-הרץ.

סוני צפויה להמשיך את המגמה שבה החלה בשנה שעברה, עם מחשבי כף-יד צבעוניים, דקים ובעלי יכולות מולטימדיה, שיהפכו למרכזי הבידור האישיים של משתמשים רבים.