מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / VBScript עם ASP

VBScript עם ASP


כפי שמוזכר במבוא ל ASP, זה לא חובה להשתמש ב VBScript בדפי ASP. אפשר באותה מידה להשתמש גם ב Jscript או בפרל.

אני בחרתי להשתמש ב VBScript משתי סיבות: זו השפה הכי נפוצה בקרב מתכנתי ASP, וזו כנראה שפת התכנות הקלה ביותר שמישהו אי-פעם המציא. יש לי יסוד סביר להאמין שאם אתה יודע לקרוא אנגלית, כבר הצלחת להבין מה עושה הקוד הבא:

<% do while not cars.eof %> <%= cars(1) %>
<%cars.movenext loop %>


עכשיו תשתדל לחשוב ממש חזק ולהבין מה עושה הקוד הבא:
<% If cars (0) = 'Jaguar' then Response.Write "Jags rule!" Elseif cars(0) = 'Mercedes' then Response.Write "I love my Poshmobile" Else Response.Write "My car ain't worth nothing!" End If %>


זוהי הצהרת "אם - אז" פשוטה: אם המכונית היא יגואר תופיע הודעה שתומכת ביגואר, אם המכונית היא מרצדס תופיע הודעה שתומכת במרצדס, אם לא תופיע הודע שלישי.

בואו נהיה לגמרי נועזים ונחבר בין שני קטעי הקוד:

<% do while not cars.eof %> If cars (0) = 'Jaguar' then Response.Write "Jags rule!" Elseif cars(0) = 'Mercedes' then Response.Write "I love my Poshmobile" Else Response.Write "My car ain't worth nothing!" End If cars.movenext loop %>


אנחנו עדיין מוודאים את הימצאותן של יגואר או מרצדס, כדי להפיק את ההודעה הנכונה, רק שעכשיו אנחנו מבצעים את הבדיקה על כל שורה בסט.
תאמין לי או לא, מה שעשינו עד עכשיו, בצירוף הידע הבסיסי שכבר יש לך על פעולות ב VBScript וקצת על ADO זה יותר ממספיק כדי להשלים את כל הקוד הנחוץ לך להפעלת מסד הנתונים. למען האמת, אנחנו נבנה את הגפים האמיתיים לאפליקציה שלנו, בהסתמך על הידע הזה ממש, במהלך השיעור הרביעי.


למרות הכל, לפני שאנחנו קופצים לתוך בניית הדפים עצמם, בדאי שנחדד קצת את ידיעותינו ב-VBScript.

דבר אחד שכדאי שתדעו אודות VBScript זה שזו שפה שמתייחסת למשתנים באופן מוזר מאוד. יש רק סוג אחד של משתנה בשפה הזו, והוא נקרא variant.אל תחשבו לרגע שזה אומר שכל הוריאנטים זהים, לא ולא. ניתן למצוא וריאנט מספרי, וריאנט תאריכי, וריאנט שמייצג מחרוזת טקסט ועוד רבים אחרים. הרעיון הוא שהשפה חכמה מספיק כדי להבין באיזה סוג של וריאנט אתה רוצה להשתמש ולהציב אותו בקוד באופן אוטומטי. וזה יכול ליצור לך הרבה מאוד בעיות, לכן כדאי שתזכרו את העובדה הזאת טוב טוב במהלך עבודתכם.

עוד עובדה היא שלא צריך להכריז על משתנים ב VBScript, כמובן שמתכנתים טובים דואגים למרות זאת להכריז עליהם, וכך רצוי שתעשו גם אתם (על משתנים מכריזים באמצעות פקודת DIM). לדוגמא, הקוד הבא יבוצע בדייקנות למרות שלא טרחנו להכריז על שום משתנה:

<% foo=6 bar=8 foobar=foo+bar Response.Write(foobar) %>


אם יש ברצונכם ללמוד יותר על VBScript, כדאי שתפנה לשיעורים של חברת מיקרוסופט.
ברגע שתרגיש מספיק נוח עם VBScript, אתה מוכן להתקדם הלאה ולהוסיף טפסים לקוד.עמוד הבא: עבודה עם טפסים >>
רקע
שעור 1
רקע
הכל אודות המידע
בדיקת כלים
אפליקציה לדוגמא
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP >
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים