מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / אפליקציה לדוגמא

אפליקציה לדוגמא


אז מה אנחנו הולכים ליצור?

כל אפליקציה טובה מתחילה עם רעיון טוב, ולי יש אחד שהולך להפוך אותי לעשיר מופלג. אתם מבינים, אני גר בסן-פרנסיסקו, עיר שבה יש גבעות ואנשים עשירים, אבל אין חניה, והצירוף הזה יכול להפוך בן-אדם עם הכישורים הנדרשים לאדם עשיר.
ואני האיש שאתם מחפשים. כישורי החניה שלי ידועים לאורכם של שני החופים. הדובדבן שבקצפת של אנשי העסקים יהיו מוכנים שללם מיליונים כדי ללמוד לחנות כמוני.

למרות שפניתי למשקיעים רבים והצעתי להם את שירותי החניה שלי, אף אחד מהחולצות הממולאות הללו לא ידע להעריך את הכשרון העומד לפניו. בצר לי החלטתי לבנות אתר אינטרנט שיפרט את כישורי, וכמו כן יעקוב אחרי כל הלקוחות שלי, סוגי המכוניות בהן הם נוהגים, אמצעי התשלום שלהם וכמובן יחשב את התעריף שאותו אני הולך לגבות מכל אחד ואחת מהם.
כמו כן אני , ככל איש עסקים מצליח אחר, צריך לקבוע פגישות ולעקוב אחריהן במסד הנתונים שבניתי לעצמי.

כדי להבין מה צריך מסד הנתונים שלי לעושת, שרטטתי כמה דפים בסיביים. בראשון מביניהם אני בוחר את סוג המכונית ואת סוג ההעברה. כמובן שהרשימה צריכה להיות דינמית במיוחד, שהרי בכל יום נוספים סוגי מכוניות נוספים את מסד הלקוחות שלי.

כאשר הלקוח בוחר את סוג המכונית, סוג השירות ועוד נתונים שונים ומשונים, אני רוצה שיופיע דף בו מפורט התעריף לאותו לקוח, וכמו כן, הישר ממסד הנתונים שלי, אופציות לפגישה עם אותו לקוח. כמובן שברגע שפגישה נקבעה, אותו תאריך לא יופיע יותר ללקוחות הבאים. מסד נתונים עושה כאלו דברים, אמרתי כבר?

נשמע טוב, לא? נשמע כמו רעיון מנצח? אם אתם חושבים ככה, וגם אם לא, המשיכו איתי לשיעור השני בו נתחיל עם החלק החשוב ביותר. יצירת מסד הנתונים.

כשתסיים עם זה, סמוך עלי, תוכל לאכול את כולם לארוחת הבוקר.עמוד הבא: שיעור 2 - הקדמה >>
רקע
שעור 1
רקע
הכל אודות המידע
בדיקת כלים
אפליקציה לדוגמא >
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים