מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / הכל אודות המידע

הכל אודות המידע


חוץ מהסקסיות המדהימה שתידבק אליך ברגע שתרכוש ידע אודות מסדי מידע, כדאי שגם תבין את החשיבות הגדולה שיש לעסק הזה באינטרנט. יום יבוא והפס הרחב יחדור לכל בית, האינטרנט יהפוך למקור בידור ראשוני, הוא יחליף את הטלוויזיה, הרדיו וגלריות האומנות. כיום ובעתיד הקרוב לנו, השימוש העיקרי של מסדי המידע באינטרנט הוא למיון והחלפת מידע.

תחשוב על האתרים הכי יעילים באינטרנט, (imdb.com) ,Internet Movie Database amazon.com , monster.com ועוד רבים אחרים. כולם מספקים לנו דרכים לחיפוש, מיון וצפייה במסדים עצומים של מידע. הדבר שגורם לכל באתרים האלו לשלוט בכמויות העצומות של מידע שאותן הם מחזיקים הוא מסד המידע. כל האתרים האלו נשענים על RDBMS (Relational Database Management System). השמות של הדברים הבאים מוכרים לכל מי שקרא לאחרונה את טבלת הנסד"ק :Oracle, Sybase, Microsoft SQL, Informix וכיוצא בזה. לך לכל בית ספר למחשבים בעולם, סיים אותו,דוג לך 30 אלף דולר כדי לקנות מערכת של אורקל, ותראה איך אתה מקים חברה שמגלגלת מיליונים.

אבל לא אתם ובטח שלא אני הולכים להוציא כרגע כזה סכום של כסף כדי לקנות מערכת ניהול מהגדולות והמתוחכמות בעולם. לא. אנחנו נשתמש במסד מידע קטן וצנוע שיספק יותר מאשר את כל צרכינו. אל תדאגו, גם ע"י שימוש במסד מידע קטן תוכלו להשיג את המטרות הבאות:

לעקוב אחרי התקדמות פרויקט כאשר שחקני המפתח נמצאים בכל מיני מקומות שונים ומשונים.
ליצור דפי אינטרנט אינטראקטיביים שמאפשרים למשתמשים לחלוק מידע חיוני על כל הנושאים שבעולם.
לעקוב אחרי תנועות יריביך בשוק.
לקטלג את כל האתרים בעולם המוקדשים לדוסון קריק, לאתר מי בעליהם ולהוסיף אותם לטבלת האויבים.
לעקוב אחרי תנועות צבאות זרים בגבולות עוינים.
לעקוב אחרי חוקי המדינה ולדאוג שלא עקפת אותם באחד או יותר ממסדי המידע שהוזכרו לעיל.

יכולתי להמשיך ולתת דוגמאות אין ספור, אבל אתם בטח רוצים כבר להתחיל בעבודה, וזה בסדר מבחינתי. בואו נסקור את הכלים שעומדים כעת לרשותנו.עמוד הבא: בדיקת כלים >>
רקע
שעור 1
רקע
הכל אודות המידע >
בדיקת כלים
אפליקציה לדוגמא
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים