מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / בדיקת כלים

בדיקת כלים


התוכנית שלנו היא לפתח אפליקציה קטנה ומקומית - במחשב הביתי או במחשב שבמקום עבודתך. ברגע שזה יהי גמור, לא תהיה לך שום בעיה למצוא ISP ׁ(שרת אינטרנט), שיציג את עבודתך לעולם הרחב.

סביר להניח שכבר יש ברשותך כל מה שצריך כדי להמשיך, אבל בוא נעשה בדיקה קטנה, רק כדי להיות בטוחים.

אם אתה עובד על windows 95/8 עליך לדאוג להתקין שרת אינטרנט אישי (PWS), אם אין ברשותך אחד, אתה יכול להוריד אותו מאתר מיקרוסופט. אם אתה עובד על NT עליך להתקין NT option pack , גם היא ניתנת להורדה דרך אתר מיקרוסופט. אני יוצא מנקודת הנחה שיש ברשותך את התוכנה המתאימה ושכבר הספקת לשחק בה מעט. שים לב לברר באיזו תיקיה מוחזקים קבצי האינטרנט שלך. ברוב המקרים זה יהיה משהו כמו C:\internetpub או C:\wwwroot.

אם אתה עובד על מקינטוש, בשיעורים האלו אין שום דבר שיכול לעזור לך, בעיקר מכיוון ש PWS ו ASP לא עובדים על מקינטוש. אני ממליץ לך בחום להתחיל לעבוד עם PHP, שפת תכנות קטנה וחמודה שיכולה לעשות בערך אותו דבר, רק בסביבת העבודה שלך.
גש לשולחן הבקרה ולחץ לחיצה כפולה על אייקון הרשת (network). בטאב הזיהוי
(identification) , יופיע שם המחשב שלך. כל מה שתראה כאן הוא הקישור לשרת שמולו אתה עובד.


מכיוון ששם המחשב שלי הוא JAY כל מה שעלי לעשות כדי להיכנס דפי האינטרנט שלי הוא להקיש http://jay בחלון הדפדפן. שים לב שאתה מקבל דף שונה מהודעת הטעות הסטנדרטית שמיצר הדפדפן.

אם כבר יש לך גרסא מותקנת של PWS אתה יכול להתחיל ליצור דפי ASP, אם אתה לא יודע איך, אני ממליץ שתלמד. כמו כן כדאי שתהיה מודע לכמה הצהרות SQL בסיסיות.
אם אתה נתקל בבעיה להתקין PWS במקום העבודה, אתה צריך לעשות כמה תיקונים ברג'יסטרים. מכיוון שאני לא מוכן לקחת שום אחריות על קריסת המחשב שלך, אני ממליץ שתפנה לפתרון הבעיות המצוי ב www.4GuysFromRolla.com או בקבוצות הדיון שב www.deja.com.


כאשר אתה כותב גם ב HTML גם ב ASP וגם ב VBSCRIPT, ישנו סיכוי גדול מאוד שהקוד שלך יתבלבל. עורך טקסט טוב יכול לפתור את הבעיה. אם כבר יש לך אחד ואתה רגיל להשתמש בו, מה טוב. אם אתה לא מחויב לשום עורך ויש לך PC ולא מקינטוש, אני ממליץ בחום על HOMESITE.

לסיום, אנחנו צריכים מסד נתונים. אני משתמש באקסס, ולו רק מהסיבה הפשוטה שהוא מותקן על המחשב שלי, וסביר להניח שגם על שלכם. אם אתם משתמשים במסד נתונים ביתי אחר, לא נורא, זה ישרת את המטרה, רק תהיו בטוחים שאתם יודעים להפעיל את מסד הנתונים שלכם. לפחות את הבסיס, ואני בטוח שאתם יודעים. אתם נראים לי בדיוק כמו הטיפוס שקורה מאמרים אינפורמטיביים ושולח מכתב תודה לבוס של זה שכתב אותם, ויכה בי הברק אם אתם לא נראים סקסיים כבר עכשיו.

ועוד דבר, כדאי שתעברו שלב שלב לאורך השיעורים האלו, ואם אתם לגמרי חדשים כאן, אני מציע שתעברו קודם ותקראו את המבוא לתכנות. זה חומר שממילא תצטרכו לדעת, ועדיף עכשיו מאשר אף פעם.

עכשיו כשכולנו מוכנים לריצה, בואו נעיף מבט על האפליקציה אותה אנו הולכים ליצור.עמוד הבא: אפליקציה לדוגמא >>
רקע
שעור 1
רקע
הכל אודות המידע
בדיקת כלים >
אפליקציה לדוגמא
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים