מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / שיעור 1 - רקע

רקע


אנשי מסדי נתונים מקצועיים הם כמו קוסמים. הם לא יתנו לך אף פעם לדעת בדיוק מה הם עושים, ובדיוק כמו קוסמים, הם ישתמשו בכל תעלולי הקול והעשן כדי למנוע ממך לדעת בדיוק כיצד לשלוט במסדי נתונים.

הסיבה למסתורין הגדול היא מאוד ברורה. מעט מאוד אנשים בימינו יכולים להוסיף את השורה "מתכנת מסדי נתונים מבוססי-ווב" לקורות החיים שלהם, וככל שהם מועטים, כך גדלה ההילה סביב המקצוע.

למזלכם הגדול, גבירותיי ורבותיי, אני הולך להסיר את מעטה הערפל ולחשוף בפניכם את כל הסודות הגדולים של תכנות מסדי נתונים מבוססי ווב.
וזה אפילו פשוט מאוד.

קחו רגע של שקט, תנשמו עמוק, תשתו כוס מים אם אתם חייבים. ברגע שתהיו מוכנים, אני אתחיל.

אתם כבר יודעים שכדי לשלוט בHTML לא צריך יותר מכמה דקות פנויות. העיקרון שמאחורי אפליקציות מבוססות ווב הוא לא מסובך יותר. בארבעה שיעורים בלבד, אני אציג בפניכם את כל מה שעליכם לדעת כדי לפתח אפליקציות שכאלו. כמובן שאני לא אלמד אתכם הכל, אנשים הולכים לבתי ספר לשנים ארוכות מאוד כדי לשלוט בכל החומר, אבל אני אלמד אתכם מספיק כדי שתוכלו להתחיל להסתכן, וכמו שאתם כבר יודעים, ככל שאתה יותר מסתכן, ככה אתה יותר סקסי. סיימו את כל ארבעת השיעורים ותהיו אנשים סקסיים.
נשמע טוב? חשבתי ככה.

עכשיו כשגרמתי לכם לרצות ללמוד, בואו נראה מה אנחנו הולכים לכסות בארבעת השיעורים.

בשיעור מספר אחת (שאותו, מן הסתם, אתם קוראים עכשיו), אנחנו נעיף מבט מהיר על הרקע למסדי הנתונים. גם נעבור על המטרות הנסתרות שבהקמת אתר שמונע ע"י מסדי מידע. נכיר את הכלים בהם נשתמש, ונסיים בהכרות עם האתר אותו אנו הולכים להקים במהלך ארבעת השיעורים.
בשיעור מספר שתיים, נלמד כיצד לחשוב על מידע ואיל לחבר בין מסד הנתונים לשרת אינטרנט.
הכיף האמיתי מתחיל בשיעור מספר שלוש, בוא נערוך סיור מאיר עיניים בעולם המרתק של יצירת דפי אינטרנט אקטיביים המבוססים על מסד נתונים (ASP). חלק מהמונחים שבהם ניתקל הם VBScript, SQL, ActiveX Data Object, HTML וטפסים.
נסיים בשיעור מספר ארבע, בו נסכם את כל מה שלמדנו, ברגע שנסיים, תהיו מסוגלים לבנות אתרים בדיוק כמו המקצוענים.

מוכנים? בואו נתחיל במבט קצר על היתרונות והנפלאות שבאתרים מבוססי מידע.עמוד הבא: הכל אודות המידע >>
רקע
שעור 1
רקע >
הכל אודות המידע
בדיקת כלים
אפליקציה לדוגמא
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים