מסדי נתונים / מסד הנתונים הראשון שלך / שיעור 3 - הקדמה

הקדמה


היו מוכנים לבאות:

השיעור הזה הולך להיות סיור מודרך קצר. אנחנו נעבור בקלילות על פני כל העקרונות והרעיונות הדרושים לכם על מנת ליצור דפי אינטרנט על בסיס מסד הנתונים שלכם. שבו בנוח, הדקו את חגורות הבטיחות, אנחנו יוצאים לדרך.

בהנחה שצלחת בהצלחה את שיעור מספר 2, אמור להיות לך כבר מסד נתונים משלך, בשם "חניה", ובתוכו טבלה בשם "מכוניות". אם ארצה לשלוף מהטבלה את כל המכוניות, בסדר האלפבית, כל מה שעלי לעשות הוא לרשום את שורות הקוד הבאות:

<% SQL="SELECT carName FROM Cars ORDER BY carName" set conn = server.createobject("ADODB.Connection") conn.open "parking" set cars =conn.execute(SQL) %> <% do while not cars.eof &> <%= cars (0) %> <br> <%cars.movenext loop%> <%cars.close%>


סביר להניח שתזהו את <BR> בתג ה HTML המוכר והחביב על כולנו, אך שאר הדברים בוודאי נראים משונים. ישנם דברים, לעומת זאת, שאני בטוח שתוכל להבין לבד על ידי קריאה מעמיקה של הקוד. לדוגמא, השורה שמתחילה ב <% do while נראית כמו התחלה של סחרור (loop) בכל שפת תכנות נורמלית.


אל תדאגו, אני פה לרשותכם כדי שלא תצטרכו לעסוק בניחושים. ישלמו לי רק אם תלמדו משהו מכל העסק הזה, אז בואו נצלול יחד לתוך הקוד הזה.
הדבר הראשון שאתה צריך לדעת, זה שישנם כמה גורמים מעורבים בקוד. בנוסף ל HTML בוודאי שמת לב לנוכחותם של SQL , VBScript ו Microsoft ADO. בדפים הבאים נסקור כל אחד מהם. מכיוון שאתם קהל נפלא כל כך, אני אתחיל בסקירה מהירה של טפסי HTML ואיך הם משתלבים עם כל שאר הגורמים.


הסתכלו לרגע על השורות הראשונות של הקוד. אם קראתם את המבוא ל ASP, אתם בוודאי יודעים ש ASP מורכב מחמישה אובייקטים. אחד מהם, אובייקט השרת, מופיע בקוד בצורה הבאה:

Set conn = server.createobject ("ADODB.connection")


הפקודה הזו יוצרת התקשרות חדשה אל השרת, ומגדירה לה את המשתנה conn. השורה הבאה,

Conn.open "parking"


משתמשת בשגרת ה open של האובייקט conn כדי ליצור קשר אל מסד הנתונים שלנו.
בשורה הבאה:

Set cars == conn.execute(SQL)


אובייקט ה conn גורם להרצת פקודת SQL מסוימת, שהוגדרה מבעוד מועד, הפקודה רצה על מסד הנתונים תוך כדי קריאה ל ADO אל תוך משתנה ה cars.

מבולבל? תמשיך לקרוא. הכל יהיה יותר ברור בעוד רגע.עמוד הבא: מערך דו-ממדי >>
רקע
שעור 1
רקע
הכל אודות המידע
בדיקת כלים
אפליקציה לדוגמא
שעור 2
הקדמה
מסד נתונים יחסי
הגדרת טבלאות וקישורם
עבודה עם אקסס
שעור 3
הקדמה >
מערך דו-ממדי
VBScript עם ASP
עבודה עם טפסים
עוד על SQL
תפירת הטלאים
שעור 4
הקדמה
משתמשים בפקודת
Include

מפענחים עוד חלקים
מהקוד

מתיחת פנים