דף הבית > מחשבי כף יד > מכשירי Casio > דגם ה-BE-300 > ...

 

Casio Cassiopeia BE-300

כאשר קאסיו הנודיעו שהם מתכוונים לשחרר לשוק סייען דיגיטלי אישי ששמו יהיה Cassiopeia Pocket Manager BE-300 שיעבוד עם Windows CE 3.0 ולא עם Pocket PC, המבקרים היו סקרנים וספקנים.

היו כמה אנליסטים ססברו שהחלטה זו באה בעקבות ההחלטה של מייקרוסופט להפסיק את התמיכה במעבדים אחרים כמו ה-NEC MIPS שהשתמשו בו בעבר במכשירי Casiopeia, ולהמשיך עם מעבדי ה-ARM. אחרים אמרו שקאסיו פשוט רצו לשחרר מכשיר בעלות נמוכה שיתאים לשימוש בשוק. ויכול להיות שהסיבה היא שילוב של השתיים הנ"ל בתוספת של עוד כמה סיבות אחרות.

יצרני מחשבי כף היד שמשתמשים ב-Pocket PC כמו HP גילו שזה כמעט בתלי אפשרי ליצור מחשב כף יד המחיר סביר, ולענות על התנאים המחמירים של הרשיון ל-Pocket PC. אנו מאמינים שזו הסיבה שקאסיו יצרו את ה-BE-300. הם יכלו לעקוף את העלות של רשיון ל-Pocket PC, וגם לא יצטרכו לכלול תכונות כמו יציאה לאינפרא אדום ורמקול חיצוני, כך הם מורידים את עלות המרכיבים וכתוצאה מכך את עלות המכשיר. קאסיו גם יכלו להמשיך לנצל את ההשקעה שלהם במכבד עם ארכיטקטורת ה-MIPS וטכנולוגיית המסך הנפלאה שלהם. לכן, סביר להניח שאם תסתכלו ב-BE-300 תראו דמיון רב לסידרה של ה-E-100.

 

הבסיס של ה-BE-300

ה-Pocket Manager BE-300 מיועד למלא את טווח הביניים של מוצרי ה-Cassiopeia. הוא עובד עם מעבד NEC Vr4131 64-bit במהירות של 166MHz' aetxhu yugbho ahfuk kvahd 280 MIPS. אולם, הוא מגובה רק ב-16MB של Flash ROM (כאשר 5MB שמורים לטובת צערכת ההפעלה) ו-16MB של RAM שמשמשים לאפליקציות שרצות על המכשיר, מה שמותיר רק 11MB של זיכרון לתוכניות ואפליקציות נוספות. במילים אחרות, סביר להניח שתצטרכו כרטיב זיכרון ל-BE-300.

בכל זאת, הביצועים של ה-BE-300 טובים, אמנם לא כמו מכשיר שיש בו את ה-Pocket PC 2002 אבל עדיין טובים. גם אין בעיות ביצועים כאשר כמה אפליקציות פתוחות בו זמנית.

ל-BE-300 יש תצוגה של 240 x 320 פיקסלים, 32,768 צבעים שמזכירים את התצוגה של קאסיו במכשירי ה-E-100, אולם כאשר גודל המסך הוא רק 3.2 אינצ'ים הוא קצת יותר קטן ממסך טיפוסי של מחשב כף יד, כמו לדוגמא המסך של ה-iPAQ, שהוא בעל 3.8 אינצ'ים . דבר נוסף, היות וזה מסך STN, הוא לא הכי טוב בחוץ ויש קצת עיכוב עד שהמסך מתחמם ומגיע לבהירות מלאה. חוץ מזה, תצוגת הצבע טובה מאד ועונה על דרישות רוב המשתמשים.

תכונות נוספות כוללות בתוכן חריץ ל-TYPE II CompactFlash, יציאה טורית/USB ושקע לאוזניות. כמו כן, יש שימוש בסוללת ליתיום נטענת, אך הסוללה אינה ניתנת להחלפה ע"י המשתמש.

 

מה בקופסא?

- Casio Cassiopeia Pocket Manager BE-300 עם ממשק עט וכיסוי שקוף שמתנתק

- עריסה מתכוננת עם כבל USB

- שנאי זרם חליפין (AC)

- מדריך למשתמש

- תקליטור של אפליקציות שמתאימות ל-Cassiopeia גירסה 3.0E1