דף הבית >  חומרה >  עזרים > מקלדת לג'ורנדה > ...

 

חברת HP החלה לשווק מקלדת חדשה למחשב כף היד מסידרת HP Jornada 560 שמתוצרתה. המקלדת מורכבת על חזית המכשיר במקום הכיסוי האורגינלי שלו. המקלדת מתחברת לכניסת ה-SerialUSB שבתחתית המכשיר וכוללת כיסוי מסך אלטרנטיבי, קטן יותר מהמקורי, קפיצי, שניתן לפתיחה של 135 מעלות.

 המקלדת מגיעה עם CD ובו תוכנה להתקנת דרייבים. התוכנה מועברת ל-Jornada באמצעות סינכרון ויש להפעילה מחדש, לפני כל שימוש המקלדת. העבודה עם המקלדת איטית יותר ממקלדת רגילה, אך מהירה ונוחה יותר מהקלדה על מקלדת וירטואלית.  המרווח בין הכפתורים מספיק רחב ונוח, כך שנמנעת בעיית הקלדה על שני כפתורים ביחד.

במקלדת יש כפתור לסימנים, המשנה את יעוד כל הכפתורים כדוגמת כפתור Shift במקלדת רגילה. כמו כן ניתן להדליק אור אחורי שיאיר את הפונטים בחושך.

המקלדת מוסיפה למכשיר ה- Jornada שמינית אינטש בעובי וחצי אינצ' באורך, והיא עשויה מפלסטיק שכמעט ואינו מוסיף משקל למכשיר. הסתרת הכפתורים האורגינליים של ה- Jornada על ידי המקלדת, ללא מערכת כפתורים חלופית, היא החסרון הגדול ביותר של המוצר. לכן, על מנת להתקין את התוכנה של המקלדת, יש להסירה לאחר כל הפעלה לצורך התקנת התוכנה, ואז לחברה מחדש.