דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירי HP  > דגםHP Jornada 560 >...

סדרת HP Jornada 560

זה לא פשוט " לעשות את זה כמו שצריך", אבל נראה שסוף סוף HP עשו זאת עם התוספת החדשה למשפחת ה-Jornada, מחשב כף היד Jornada 560.

למרות ש-HP היו מאז ומתמיד אחת החברות המובילות בתחום מחשבי כף היד, עושה רושם שהמוצרים שלהם החטיאו את המטרה וגרמו לכך שיצרנים כמו Casio ו- Compaq נכנסו לשוק והובילו אותו. למרות זאת, נראה שמאמצי HP נשאו פרי ועלו יפה ע"י הפקת לקחים מהמוצרים הקודמים שלהם ושל המתחרים שלהם., ועשיית שינויים שנדרשו על מנת ליצור את מחשב כף היד הטוב ביותר שאפשר. על מנת להשיג זאת HP היו צריכים לתקן את החסרונות שקיימים ב-Jornada 540: המעבד האיטי, תצוגה והמשקל של המכשיר. ובכן, הם שיפרו את כל זה ואף עשו יותר מכך.

כהתחלה, HP הפסיקו להשתמש במעבדים האיטיים של היטאצ'י SH-3 ועברו להשתמש במעבדים של אינטל ה-SA-1110 , לא רק זה אלא ש-HP גם ציידו אותו באפיק נתונים בעל מהירות 103MHZ על מנת לשפר את הביצועים, דבר שהופך את סדרת ה-Jornada 560 למהירה כמו שאר מחשבי כף היד שמבוססים על StrongARM. למעשה, כמעט וקשה היום להבחין בהבדלים במהירות הביצועים בין כל מחשבי כף היד החדשים.

שנית, HP עברו לצורת תצוגה חדשה, כמו שאר מחשבי כף היד, עם מסך TFT בעל 64k צבעים. שלישית, ב-HP הפחיתו את משקל ה-Jornada בצורה משמעותית (למעלה מ-2 אונקיות). עם משקל של קצת פחות מ-6 אונקיות ( ללא הכיסוי) ה-Jornada 568 עלול להיות מחשב הכיס הקל ביותר בשוק.

HP לא הסתפקו בלהשתוות לשאר המתחרים בשוק, HP החליטו להעמיק את ההבדלים בינהם לבין חברות נוספות בשוק ע"י הצגת יכולות מתקדמות, דבר שמתבטא בסוללה חילופית, שניתנת להחלפה ע"י המשתמש באמצעות עזרים שונים. במבחן לא רשמי שנערך בין ה-Genio e550 מתוצרת טושיבה לבין ה-Jornada 568 ע"י הרצת קובץ אודיו WMA באמצעות כרטיס ה-CompactFlash, הסוללות של ה-Jornada החזיקו מעמד כ-11 שעות לעומת רק 4 שעות של ה-Genio.

בעקבות כל השינויים הנ"ל, ועוד כמה שעליהם נפרט בהמשך, ניתן להבין ש-HP רכשו את לבבות אוהבי מחשבי כף היד וביססו את מעמדם בין מובילי יצרני מחשבי כף היד שבשוק היום.

שימו לב: סידרת ה-Jornada 560 של HP כוללת בתוכה 4 דגמים: ה-567,565,564 ו-568. 564 ו-565 הם בעלי RAM של 32MB ולמעשה הם אותו דגם. ה-567 וה-568 הם בעלי RAM של 64MB וגם הם למעשה אותו דגם. (HP ו-Compaq משתמשים במספרי דגמים שונים למטרות סטטיסטיקות). לסקירה זו נשתמש במחשב כף היד Jornada 568.

מה בקופסא?

· מחשב כף יד Jorada 568 עם מחט מקול וכיסוי מתאים
· עריסה עם כבל USB
· מתאם לזרם חילופין (AC)
· תקליטור של מחשב כף היד

מבחוץ

מבט אחד ב-Jornada 568 ואפשר לומר שהוא צאצא ישיר של ה-Jornada 540, אבל כאשר משווים בים ה-Jornada 568 לקודמו ה-Jornada 540 ניתן לראות עד כמה הם שונים.

כהתחלה, בעוד שה-548 הגיע בגוון אחד של אפור מטאלי ל-568 יש שנו גוונים, אפור וכסוף, עם תוספת של גוון כחלחל. בנוסף יש כמה שינויים עדינים שגורמים ל-HP להיות מחשב כף יד בולט ומוביל בשוק, ונתחיל בכיסוי.

 HP החליפו את הכיסוי הקיים בסדרות הקודמות של ה-Jornada בכיסוי מפלסטיק, דבר שגרם להפחתת המשקל בכ-50%. בנוסף, הכיסוי החדש ניתן להטיה עד 180 מעלות ולא 100 מעלות כמו ב-Jornada 540.

לוח הבקרה של ה-Jornada השתנה גם הוא. 4 כפתורי האפליקציה הרגילים עדיין קיימים אך כעת הם נמצאים מסביב לפד כיווני, הראשון של HP, עם כפתור שמשמש כמקש Enter שנמצא מתחתיו. כפתור ה-On/Off עוצב מחדש וממוקם במקום אחר, בצורה שקל יותר להשתמש בו בהשוואה לזה הקיים ב-540.

מימין לפד הכיווני יש רמקול, שאיכות הצליל שיוצאת ממנו לא רעה בכלל. אבל אם נשווה בין הרמקול שב-Jornada 560 ל-Genio e550 של טושיבה ול-iPAQ 3765, נאלץ לומר שה-jornada הוא הפחות טוב מבינהם, אבל עדיין, להיות הפחות טוב בשלישיה זו אומר שזה עדיין ברמה סבירה בהחלט.

בבסיס המכשיר נמצאת היציאה הטורית (כמו בדגמים הקודמים) והמיקרופון. ב-HP הבינו שצריך לוותר על העריסה למטרות סינכרון, כך שהיום ניתן לעשות זאת עם שנאי נ-AC, דבר שמתבצע עם קצת רעש כמו ב-Jornada 525.

ב-HP השאירו את רצועות הגומי מצדי המכשיר המשמשות לאחיזה נוחה ובטוחה של המכשיר, רק שעכשיו הרצועות דקות יותר ונוטות קצת בזוית, דבר שגורם לאחיזה נוחה יותר בהשוואה לדגמים הקודמים.

בצדו השמאלי של המכשיר ניתו להבחין בשינויים הבאים: כפתור ההקלטה עם הנקודה האדומה נשאר במקומו אבל הגלגלת הוחלפה בכפתור מוארל עליו ניתן ללחוץ לקבלת דפדוף למעלה ולמטה. ולבסוף, HP משתמשים בסוללת גיבוי.

בחלק העליון של המכשיר, HP הסירו את השקע של הסטריאו, הוסיפו סילו למחט המקול ואת היציאה של קרן האינפרא האדום. היציאה של ה-CompactFlash הושארה במקומה ולא הוחלפה ב-SD.

ב-Jornada 568 ניתן להשתמש בכל העזרים שקשורים ב-CompactFlash TYPE II וגם במצלמת ה-Pocket של HP. בסך הכל HP עשו עבודה מצויינת בעיצוב החיצוני של ה-Jornada.

מבפנים

הסדרה Jornada 560 מבוססת על תוכנת Pocket PC 2002 של חברת מיקרוסופט. מאז ומתמיד הקפידו ב-HP לכלול את התוכנות הטובות והעדכניות שבשוק. בנוסף לכל הדברים שכלולים במכשיר, מקבלים גם את התוכנות הבאות כאשר רוכשים את הדגמים 565 ו-568:


· OmniSolve s'LandWare
· CodeWallet Pro v3 s'One Developer
· Access Panel Platinum s'One Developer
· Mobile Conversay Software
· Vindigo

גיבוי

שני הכלים גיבוי וגיבוי חרום עוזרים במניעת איבוד נתונים.

תוכנת הגיבוי מאפשרת לגבות נתונים שבמכשיר ע"י שימוש בכרטיס אחסון, Flash ROM או אחסון פנימי, בשעה שהגיבוי חרום, רץ תמיד ברקע ושומר כל הזמן את רשימת אנשי הקשר, יומן ומשימות ל-Flash ROM.

בנוסף, תכונת ה-safe store של HP מספקת 8MB שך ROM קשה התנדפות (שהוא חלק מ-32MB של ה-Flash ROM) שניתן להשתמש בו לאחסון כל מה שברצוננו מנתונים ועד לאפליקציות.

לוח בקרה

HP מספקים גם שרותים נוספים המאפשרים שליטה נוחה יותר בסביבבת ה-Pocket PC שכוללים:
· HP Microchai VM
· HP Jornada Home Menu
· HP Jornada settings
· HP Jornada Image Viewer
· Hp Pocket Camera Software
· HP Jornada Task Switcher

פקודות באמצעות הקול

כן, ניתן להשתמש פה בהוראות באמצעות דיבור, דבר שמאפשר לדוגמא, פתיחת אפליקציות ע"י הוראה קולית בלבד, ללא כל הכשרה מוקדמת.

מתחברים

למעשה,עם ה-Jornada 568 בדומה לשאר מחשבי כף היד, ניתן להתחבר בצורות שנות. הנושא נבדק בכמה צורות החל בכרטיס טלפון דיגיטלי ועד לכרטיס של רשת מקומית ובכל המקרים הכל עבד בצורה מצויינת. החיבור של כרטיס הטלפון הדיגיטלי (PDC) עובד מצויין: HP כללו ב-Jornada תוכנה בשביל ה-PDC, כך שלא צריך לבצע setup ואפשר תוך דקות ספורות להיות מחוברים לאינטרנט. נבדקה גם האפשרות לגלוש עם המכשיר במהירות DSL וגם ניסיון זה הוכתר בהצלחה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שורה תחתונה

בסך הכל, ה-Jornada 568 של HP הוא מוצר מצויין שבא כתוצאה ממאמץ יוצא מן הכלל של המהנדסים ב-HP שבסינגפור.

הוא לא רק "ממשיך" את היתרונות של ה-Jornada 540 אלא אף משפר אותם. אולם, יש בעיה אחת שמזכירה את הבעיה שהיתה ב-iPAQ, והיא בעיית האבק שעל המסך. אבל בכל זאת, המעבד, המסך, התוכנה ואפשרויות ההרחבה הם שעושים ת ה-Jornada 568 למהיר ונוח להתחברות לרשת, דברים שגורמים למכשיר להיות מהמובילים שנמצאים כיום בשוק.