דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירי HP  > דגם HP Jornada 540 >...

HP Jornada 540

HP Jornada 540
 
 
 
 
מאז ומתמיד HP היו חברה של מהנדסים. זה התבטא במהלך השנים במוצרים יציבים שהי טעונים שיפור בכל הנוגע לעיצוב. לאחרונה, החליטו ב-HP לשנות זאת, ולראיה, קו הייצור האחרון של מחשבי כף היד מסדרת Jornada.
 
מחשב כף היד HP-Jornada 548, במארז מיטלי מבריק, עם מאחזים נוחים למניעת מצב של החלקת המכשיר מבין האצבעות. ה-Jornada של HP הוא מכשיר בעל מראה מקצועי ביותר ביחס לשאר מחשבי כף היד, בשונה מהמכשיר הקודם - Jornada 420.
 בשעה שב-HP השקיעו בצורה החיצונית, הם לא שכחו גם את הבסיס הטכנולוגי שלהם. ה-Jornada 540 מגיע עם 32MB של RAM, כבל ל-USB, סוללת ליתיום נטענת וחיבור לכרטיס CompactFlach TYPE I.
עם כל הנתונים הנ"ל - איך זה שה-Jornada 540 לא כבש את השוק ונהיה מחשב כף היד הנמכר ביותר? ובכן, כנראה ש-HP לא עשו הכל כמו שצריך ב-Jornada החדש, ועל זה נפרט בהמשך.

 

 

מה בקופסא?

 

HP Jornada 540- מחשב כף יד Jornada 540

- כבל ל-USB

- סוללה נטענת

- אוזניות

- מתאם לזרם חילופין (AC)

- תקליטור של מיקרוסופט ActiveSync

- תקליטור של אפליקציות שמתאימות ל-Jornada

- רשיון ל-Microsoft Outlook

 
 
 

 

 

 

היפה והחיה

 
 
 
ה-Jornada של HP הוא בחלקו יפה ובחלקו "חיה". HP היו היצרנים הראשונים שהוציאו לשוק PDA צבעוני, זה קרה כאשר לשוק יצא ה-Jornada 420 ב-1999. בשנה זו היו HP הראשונים לצאת עם מחשב כף יד מעוצב מחדשת והמארז המתכתי בהחלט הוסיף לרושם החיובי שנוצר. מארז זה הוא בעצם מארז שניתן להזיזו, ניתן להשיגו ב-8 צבעים שונים, דבר שמאפשר להפוך מכשירים אלו ליותר אישיים מאחרים.
 
 
 
 
 
 
 
 
את תצוגת המסך ניתן לשנות, כך שהתצוגה תהיה לרוחב המסך (Landscape) בלחיצת כפתור אחד בלבד, דבר שלא ניתן לבצע בשאר מחשבי כף היד. דבר זה עןזר מאד כאשר רוצים להשתמש ב-PocketExcel או ב-Pocket Internet Explorer , דבר זה היינו רוצים לראות בכל שאר מחשבי כף היד שבשוק.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עכשיו בואו ונבחן את ה"חיה":

 
 
 
 
מבחינת משקל, ה-Jornada הוא כבד ביחס לשאר מחשבי כף היד שקיימים כיום. המידות שלו סבירות ("0.6*"3.1*"5.2)
 
אבל המשקל (9 אונקיות) כבד. דבר נוסף, ה-Jornada איטי, ככל הנראה בגלל ש-HP החליטו להמשיך להשתמש במעבד SH-3 של היטאצ'י,
 
שעובד במהירות של 133 מגהרץ. שלישית, המסך קטן יותר משאר המתחרים שבשוק, והראיה לא טובה באור יום.