דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירי Compaq  > דגם iPAQ H3835 >...

סדרת Compaq iPAQ H3835

מחשב הכיס Compaq iPAQ של אשתקד היה בוודאות מכשיר ציון דרך, אבל הוא לא היה מושלם. בתור התחלה, היה חסר חריץ הרחבה, דבר שאילץ את המשתמשים להרכיב חבילות הרחבה מגושמות על מנת לאפשר אחסון קבצים. חיי הסוללה היו מוגבלים, דורשים טעינות תכופות יותר מטלפון סלולרי. אבל, החסרון הכי מפורסם שלו היה קשור להרבה נושאים מעצבנים, כולל בעיית ה"אבק" הידועה לשמצה, שהעלתה שאלות לגבי איכות התכנון והמבנה של ה-iPAQ.

אבל יותר מאשר לזרוק את התינוק עם מי האמבט (לעזאזל, Compaq הוציאו יותר ממיליון "תינוקות" כאלה), Compaq בחרה בחוכמה לתקן את הבעיות המטרידות, כמו גם להוסיף מספר שיפורים משלה. מה שיצא בסופו של דבר הוא משהו שדומה למחשב כיס של 2002, יותר מתקדם מאשר מהפכני ואולי זה כל מה שהיה דרוש. סדרת מחשבי הכיס Compaq iPAQ 3800 החדשה היא בהחלט תינוק יפהפה.

משפרים אותו

בתיאום עם היצרן הטייווני השותף, HTC, Compaq החליטה לפתור את נושאי האיכות על ידי אטימת המסך למניעת כניסה של חלקיקי אבק, לתכנן מחדש את מנהרת מחט המקול (stylus) על מנת שלא יתקע יותר והסרה של דלת ההזזה שמכסה את מפסק הסוללה הראשית בבסיס המכשיר. עכשיו כמעט בלתי אפשרי למצוא פגמים במבנה ה-iPAQ.

לגבי החוסר בחריץ הרחבה מובנה, Compaq החליטה להמר על העתיד. בעוד ש-CompactFlash עדיין שולט בזירת "אחסון הנתונים הזעירה", Compaq בחרה להוסיף חריץ דיגיטלי-מאובטח (SD) ל-iPAQ ה"עירום", אסטרטגיה מעולה מתוך הנחה שבעלי ה-iPAQ עדין יכולים להשתמש בהרחבה של חבילת ה-CompactFlash על מנת לאפשר עבודה עם כרטיסים ואביזרים של CompactFlash עד לשגשוג של SD.

החלטת Compaq להוסיף חריץ SD יותר מאשר חריץ CompactFlash הוא דבר שבעלי הרשיון האחרים למחשבי כיס נאבקו עמו גם כן, מאחר ואנו מתקרבים לתקופת מעבר – מ-CompactFlash ל-SD – עבור צורת ארגון נתונים באחסנה זעירה. Hewlett Packard שקלה SD אבל בחרה להישאר עם CompactFlash עבור מכשירה החדש – Jornada, ובמקום תשחרר "מזחלת" SD ניתנת להוספה. הפנים החדשות בענף – Toshiba – החליטה בינתיים להגביל את ההימורים ושילבה גם את SD וגם את CompactFlash במחשב הכיס החדש שלה.

  ולבסוף, Compaq טיפלה בנושא הסוללה של אשתקד על ידי החלפה של סוללת ליטיום 950mAh בחדשה 1400mAh, שתאורטית היה צריך להוסיף שעתיים של פעולת מכשיר.

ויש יותר.

עריסת הסדרה iPAQ 3800 באה עם מחבר Y שמסתיים בחיבור טורי ובחיבור USB, שמאפשר חיבור קל לממשק USB במחשב שולחני עם מערכת הפעלה Windows 2000 או לממשק טורי במחשב שולחני עם מערכת הפעלה Windows NT4.0, בעל שתי עריסות.

אוהבי המשחקים יכולים לשמוח שוב. Compaq עשתה את ה-iPAQ החדש כך שיוכל לזהות לחיצה על מספר מקשים במקביל, דבר שהיה דרוש במשחקי הפעולה השולף-ראשון (FPS). כשנדרש ללחוץ על שני כפתורים במקביל – לדוגמא, על מנת לזוז ולירות באותו זמן. לרוע המזל סדרת iPAQ 3600 הייתה מזהה רק את הכפתור הראשון שנלחץ. סדרת iPAQ 3800 תפסה עמדה חזקה כאחת שמהווה מערכת הפעלה שתומכת המשחקים.

אז, בואו נתן מבט כולל על ה"תינוק היפהפה" ונתחיל עם מה שבא בקופסא

מה בקופסא

בואו ונבחן מה מקבלים עם iPAQ 3800:

· מחשב כיס אישי Compaq iPAQ 3800 עם מחט-מקול.

· מחט-מקול נוספת.

· כיסוי מגן.

· עריסה אוניברסלית עבור חיבור טורי וחיבור USB.

· מתאם לזרם חילופין (AC).

· תקע מתאם לזרם ישיר (DC).

· מדריך "כיצד להתחיל".

· תקליטור שותף למחשב כיס אישי Compaq iPAQ, שכולל Microsoft ActiveSync 3.5, תוכנה ויישומים נוספים, מדריך ממוחשב מפורט וספר הוראות שימוש מפורט ל-iPAQ.

· מידע על אביזרי iPAQ.

· ספרון מאפיינים מיוחדים ל-iPAQ.

· מידע על שירות, תמיכה, אחריות ורישום.

 

מבחוץ

מבחינה בסיסית, Compaq לקחו את דגם אשתקד והציגו שינויים פונקציונליים ואסתטיים קטנים, שעדיין שומרים על המראה והמגע הקלאסיים של iPAQ. זה התחיל בשינוי מקום של מספר פריטים, כולל את הרמקול וחיבור הסטריאו של האוזניות, שעברו מבסיס המכשיר לחלקו העליון, והתרחקו מדלת ההזזה הבעייתית בבסיס שמכסה את מתג הסוללה הראשי. עכשיו, על מנת לאפס את המכשיר עליך לבצע תמרון שדומה ל-“Control-Alt-Delete”, מחזיק שני כפתורי יישום ובמקביל לוחץ על כפתור האיפוס, לא משהו שיכול להתבצע בטעות .

Compaq גם תכננו מספר דברים, כולל כפתור ניווט, שהתרחב ומחט-המקול שהתעגלה. היא גם שינתה את ארבעת כפתורי הפעלת היישומים, בהקטינה ובהבליטה אותם, עושה אותם הרבה יותר קלים להפעלה מבעבר.

  בבסיס ה-iPAQ, Compaq עשתה שינוי משמעותי לחיבור הטורי, בהרחיבה אותו מעט על מנת לכלול פין נוסף, שהיה דרוש להשגת תאימות מלאה ל-RS-232. אבל Compaq השאירה את מחבר 100 הפינים שמהווה לב ליבה של טכנולוגית חבילת ההרחבות. אז בעוד ששרוולים קיימים (שמשתמשים במחבר 100 הפינים) יעבדו עם סדרה 3800 החדשה, אביזרים שמשתמשים ביציאה טורית (לדוגמא, המקלדת הסמויה) לא יעבדו.

עדיין, עם כל השיפורים העדינים, Compaq לא ראתה לנכון לעשות את סוללת הליטיום ניתנת להחלפה על ידי המשתמש, דבר שבהחלט נותן לסדרת Jornada 560 של Hewlett Packard יתרון בנושא זה. במקום ללכת בנתיב שהתוותה Jornada ולספק סוללת גיבוי, Compaq החליטה להשתמש בחלק מהסוללה הראשית כסוללת גיבוי. Compaq טוענת שזיכרון הגישה האקראית (RAM) שלה יכול לשמור יותר על הנתונים לאחר שהסוללה התרוקנה יחסית לזיכרון ה-Jornada, עדיין אין ספק ש-Jornada מוביל החבורה בקטגורית אספקת הכוח למכשיר. סדרת מחשבי הכיס iPAQ 3800 באה עם כיסוי מגן שמחליק על המכשיר בדומה לחבילת ההרחבה. הכיסוי כמעט לא מורגש במשקלו (אל תסמכו על כך שיגן על המכשיר שלכם בזמן נפילה) ויכול להיות מותאם לימניים או לשמאליים. החלק שמכסה את המסך עשוי מפלסטיק קשיח שקוף מושחר. זו תוספת נחמדה שהמגרעת היחידה שלה שמסך זה מתלכלך די מהר מטביעות אצבעות ושריטות .

מסך

מסך ה-iPAQ ללא ויכוח יש ל-iPAQ 3800 את המסך הטוב ביותר מבין כל הארגוניות הדיגיטליות האישיות, למרות העובדה שכל מחשבי הכיס עברו למשקף TFT דומה. לא רק שהוא נותן שטח נראה גדול יותר (5.74*7.67 סמ"ר), הוא גם מייצר צבעים עמוקים ובהחלט עשירים יותר. מתג ההחלפה של ה-iPAQ בין צבעים ב12- סיביות לצבעים ב16- סיביות מאוד משמעותי כשצופים בתמונות, כשעכשיו יש להן פחות עיוות בצבעים ונראות יותר טבעיות מאשר בסדרת 3600 של אשתקד.

בנוסף, התאורה הצדית של ה-iPAQ מספקת אור בחלוקה שווה לאורך לוח ה-LCD בניגוד למחשבי הכיס האחרים. עוצמת התאורה הצדית ניתנת לכיוון בשתי דרכים. דרך אחת היא לתת לרגש האור להחליט עבורך. הדרך האחרת היא להשתמש בלוח קביעת הבהירות ולכוון בעצמך. והטוב ביותר, נראה ש-Compaq פתרה את בעיית האבק המעצבנת שתקפה את הדגמים הקודמים, כאשר מספר בעלי Jornada 560 עדיין מדווחים על בעיה דומה.

 תשמעו את זה

בנוסף, מכשיר ה-iPAQ מפיק את הצליל האיכותי ביותר מבין כל מחשבי הכיס, גם מהרמקול היחיד שלו וגם מיציאת אוזניות הסטריאו. בקלות הוא החזק החבורה ובזכות משווה (equalizer) מובנה, שמאפשר שליטה על צלילים נמוכים וגבוהים דרך לוח קביעת השמע, ה-iPAQ מפיק צליל סטריאו מצוין דרך מערכת אוזניות עם עיוות מזערי של הצלילים.

פנים המכשיר

סדרת ה-iPAQ 3800, שמונעת על ידי מעבד אינטל StrongARM SA-1110 במהירות 206MHz, מכיל 64MB זיכרון גישה אקראית (RAM) ו32MB- זיכרון קריאה בלבד (ROM) שממנו 6MB שמורים לאחסון היישומים והמידע החשובים באזור שנקרא "אחסון הקבצים של iPAQ" (וישנו יישום שמאפשר לך לבחור מה לשמור שם). מאחר ש"אחסון הקבצים" הוא חלק מה-ROM, הוא נשמרת גם באיבוד טוטאלי של אספקת המתח למכשיר. אז עכשיו יש לך מקומות רבים לאחסון התכניות והקבצים: זיכרון ראשי, "אחסון קבצים" (חלק מה-ROM) וכרטיסי הרחבה.

Compaq כללה מערכת מדהימה של תוכנות ויישומים עם המכשיר. זה כולל תוכנה מותקנת מראש ותוכנות נוספות שמסופקות בתקליטור.

תוכנה שמותקנת מראש · Windows CE גרסה 3.0. · Microsoft Pocket PC 2002. · לוח שנה, contacts, משימות לביצוע, רשמקול, Notes, Word למחשבי כיס, Excel למחשבי כיס, Internet Explorer למחשבי כיס, Windows Media Player, מחשבון, משחק קלפים, תיבת דואר נכנס ו-Microsoft Reader. · Asset Viewer. · Picture Viewer. · מנהל משימות – iPAQ Task Manager. 

 שורה תחתונה

Compaq נשארה בפסגת מחשבי הכיס עם סדרת מחשבי הכיס החדשה שלה iPAQ 3800, שמשלבת מראה, ביצועים והאפשרות להרחבה. על ידי שמירה על נקודות העבר ופניה ותיקון בעיות, Compaq פיתחה יותר מאשר הפכה את קו ה-iPAQ שלה, וזה כל מה שהיה דרוש להיעשות עד שרשתות אלחוטיות מהירות שקיימות בכל מקום יהפכו למציאות בתחום זה. שורה תחתונה, סדרת מחשבי הכיס Compaq iPAQ 3800 היא "תינוק יפהפה" מומלץ בחום.