דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירי Compaq  >דגם iPAQH3100 > ...

Compaq iPAQ H3100 המשך

מבט מבחוץ

 שאלה אחת לגבי ה iPAQ המונוכרומי היא האם Compaq פתרו את "בעיית האבק". "בעיית האבק" היא התופעה הנרחבת של חלקיקים לבנים בצידו הפנימי של מסך המכשיר. נראה שבמידה מסוימת נעלמה הבעיה. לא הצלחנו לגלות כל זיהום במסך ה iPAQ שבדקנו , אשר נוצר בטייוואן ע"י חברת HTC בספטמבר 2000.

רבים חושבים ששורש הבעיה הוא מחזיק מחט המקול (Stylus holder), אבק נכנס דרך מחזיק מחט המקול ומצטבר על המסך.

מקור נוסף לבעיות בעלי iPAQ היא דלת ההזזה הזעירה בבסיס המכשיר שמכסה מפסק on/off עו יותר קטן. מספר בעלי iPAQ אומרים שהדלת במכשיר שלהם משוחררת ונוקשת.

ל iPAQH3100  מסך גבישים נוזלי (LCD) משקף מאוד, המשמש כמראה מדי פעם. דבר זה לעיתים מטריד ודורש חיפוש זוית ראיה טובה מדי פעם. בנוסף, כיוון ניגודיות המסך לא משביע רצון. המסך מקבל ציון נמוך למרות שהוא בטח היה מקובל מאוד בימי Philips Nino ו Everex Freestyle, היום זה פשוט לא מספיק. כיתוב אפור ודמויות על מסך ירקרק לא מספקים קריאות באיכות גבוהה, אפילו עם אור אחורי ירקרק.

 

H3100 משמאל H3600 מימין

ישנם ארבעה כפתורי הפעלת ישומים על ה H3100, כמו גם כפתור ניווט גדול עם רמקול מוחבא מאחוריו וכן כפתור מתח. הבדל הגדול כאן הוא שכפתורי ה H3100 הם שחורים בעוד שב H3600 הם כסופים. לבסוף, בחלק העליון מצד שמאל ישנו כפתור ההקלטה להודעות קוליות.

 

H3100 משמאל Palm Vx מימין

 

מבפנים

אין הרבה מה לומר על העבודה הפנימית של ה H3100. הוא בדיוק כמו במהירות ( מלבד ההצגה למסך) ויש לו את אותן פונקציות, חוץ מהזיכרון של 16MB שיש לו בשונה מה 32MB של ה H3600.

 

נראה כי העבודה עם חבילות ההרחבה של CompactFlash ו PC Card מצוינת.

לפי Compaq הסוללות אמורות להחזיק יותר מאצל המחשיר הצבעוני.

לסיכום

ה iPAQ H3100 הוא ארגונית מוכשרת אך לא מעולה כמו ה H3600 הצבעונית. מומלץ להשקיע עוד מעט כסף כדי לרכוש את הצבעוני.