דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירי Casio  > דגםEM-500...

סדרת Casio Cassiopeia EM-500

לאחר אכזבת הצרכני בעקבות אי השדרוג של Cassiopeia E-100 חזרו קאסיו לעניינים, אך הפעם בצורה חיובית בעקבות מחשב כף היד האחרון Casio Cassiopeia EM-500. למעשה, אפשר לומר שה-EM-500 הוא מחשב כף יד מצוין שיעזור להחזיר את קאסיו להיות אחת החברות המובילות בתחום מחשבי כף היד.

אפשר בהחלט לומר שקאסיו הפסידה הרבה מאוהדי ה-Cassiopeia כאשר הם השיקו את מחשב כף היד E-115. ה-E-115 הוא לא יותר מהעתק מדוייק של ה-E-105 , למעט מארז כהה יותר ומערכת ההפעלה החדשה של Pocket PC. אוהבי ה-Cassiopeia ציפו לשינויים נוספים כמו: מעבד מהיר יותר, תמיכה ב-USB, עיצוב פיזי חדש יותר והתאכזבו. אך כעת, מחשב היד שכולם ציפו לו, הגיע. בסקירה זו, נעשתה למעשה השוואה בין ה-EM-500 לבין מחשבי כף יד שונים. האם האודיו טוב יותר? הצורה החיצונית? מהירות? וכו'.  

מה בקופסה

· מחשב כף יד Cassiopeia EM-500
· כבל לחיבור USB.
· מארז שחור מפלסטיק
· חפיסת סוללות נטענות
· סוללת גיבוי (CR2032)
· מתאם לזרם חילופין (AC)
· אוזניות
· תקליטור של ActiveSync
· תקליטור של אפליקציות שונות שמתאימות ל-Cassiopeia שכולל בתוכו BTask 2.0, נגן וידאו,eMailer ועוד.
· תקליטור אודיו
· תקליטור משופר של קאסיו
· רשיון ל- Microsoft Outlook

תוכנות

· דואר AOL
· כרטיס גיבוי
· ספר כתובות
· יומן

מחשב מולטימדיה

האות M בשם EM-500 מייצגת את המילה מולטימדיה, ובקאסיו משוכנעים שההתמקדות בכך תניב תמורה. אז בואו נדבר על יכולות האודיו והוידאו של ה- EM-500.

אודיו

קאסיו הם היצרנים הראשונים שייצרו איכות קול סטריאו במחשב כף יד כאשר הם התחילו בייצור עם ה-E-100 ב-1999. איכות הקול במכשירי ה-Cassiopeia היתה תמיד טובה מאד באשר משתמשים בקבצי קול דיגיטלים. עם זאת, החיסרון היחד שמשתמשי Cassiopeia העלו בעבר היה שרמת הווליום המקסימלית לא חזקה מספיק. רוב המשתמשים נאלצו להשתמש במגברים של החומרה והתוכנה כמו Boostereo ו-Conduits PocketPlayer על מנת להגביר את הווליום לרמת מתקבלת על הדעת. לשמחתנו, קאסיו תיקנו זאת ב-EM-500. ה-EM-500 חזק יותר (מבחינת עוצמת הקול) בצורה משמעותית מה-E-115 אבל לחלק מהמשתמשים זה עדיין לא מספיק חזק כאשר הם מנסים להשתמש בזה בשטח פתוח כמו למשל, ברחוב.

לגבי איכות הקול, ל-EM-500 יש, בצורה משמעותית, יותר בס ופחות טרבל מאשר ב-Jornada ו-iPAQ , דבר שמעניק לו צליל מלא יותר.

קאסיו גם שיפרו במקצת את השקע של האוזניות. עכשיו הוא ממוקם בחלק העליון של המכשיר ולא בצד, כמו במכשירים קודמים, דבר שמקל שת השימוש כאשר מניחים את המכשיר בכיס של הז'קט ורוצים לשמוע מוסיקה.

נציין גם שהשקע מתאים בצורה מדוייקת לכבל, שלא כמו ב-iPAQ שם הכבל קצת משוחרר.

וידאו

בין כל מחשבי כף היד לקאסיו יש את המסך הטוב ביותר.

320*240 פיקסלים 106 נקודות לאינץ' (DPI), המסך ברור וחלק ונצבעים עשירים וחיים. זה גם מחשב כף יד בעל יכולת LCD לטיפול ב-64K צבעים. ה-EM-500 טוב יותר מקודמיו גם כשזה מגיע למסך ה-TFT. קאסיו הם יצרני מחשבי כף היד היחידים ( בקרוב גם סוני) שמייצרים את ה-LCD שלהם. הם מייצרים אותו למכשירי ה-Cassiopeia כמו גם למכשירי הטלויזיה TFT הניידים.

בקאסיו עובדים רבות על מנת להפיק את המיטב בתחום הוידאו. מזיכרון של וידאו לצ'יפ של בקר LCD ולתוכנת וידאו, כל אספקט בשרשרת הוידאו מבצע את המקסימום וזה גם נראה כך.

החיסרון היחיד לתצוגה של EM-500 שזה לא רפלקטיבי, אבל בקאסיו ביצעו שיפורים מאז ה-E-100 וכעת יותר נח לקרוא בו בחוץ, באור ישיר ולא ישיר. התצוגה של ה-EM-500 היא עדיין הטובה ביותר.

 

 

כפתורים

קאסיו שומרת על העיצוב של הכפתורים ופד הניווט ( שנקרא ע"י קאסיו "Cursor button"), שמאורגנים בצורה נוחה ביותר למטרות משחקים. למעשה, עם ה- EM-500 הם שיפרו את יכולת הביצוע בזמן משחקים של פד הניווט. (שמתפקד כ-"joypad"). לאחר נסיונות של מספר אנשים הגענו למסקנה שמבין כל מחשבי כף היד ה-EM-500 הוא המכשיר הנוח ביותר למטרת משחקים.

 

הפונקציונליות של הכפתורים ממשיכה לעבוד כמו ב-E-115, קישורים ליומן, אנשי קשר ועוד. בצד השמאלי עדיין אפשר לראות את כפתור ההפעלה וכפתור ההקלטה בצורה שקועה על מנת למנוע הפעלה בטעות של פונקציות אלו, אך כפתור ה"התחל" שקיים ב-E-115 כבר לא נמצא.

פורטים

השקע של האוזניות, כפי שהזכרנו, ממוקם בחלק העליון של ה-EM-500 ולא בצד כבעבר. במקומו נוכל למצוא שם את החיבור של השנאי AC. קאסיו הזיזו את המיקרופון מהצד התחתי שבחזית שהיה ב-E-115 לחלק העליון של המכשיר, לצד שקע האוזניות, אך החיבור לאינפרא האדום עדיין ממוקם בצד התחתי השמאלי של המכשיר.

יציאה חדשה במכשיר היא היציאה של ה-USBבתחתית ה-EM-500, שמחליפה את היציאה של הסינכרון. ב-EM-500 כללו קאסיו כבל לסינכרון במקום העריסה המוכרת. עם זאת, לכבל של קאסיו יש מחברי USB קטנים בשני הקצוות, וזה לא מצריך כפתור לסינכרון מכיוון שהסינכרון של Pocket PC הוא ללא שימוש בכפתור לצורף הפעלה.

בסוף, קאסיו "עוטפים" את הכל במארז מגומי אפור שמעניק ל-EM-500 מראה חלק ומרשים.

אבל, הדבר העיקרי שמושך את תשומת הלב הוא המקום של כרטיס המולטימדיה (MMC) החדש שמחליף את המיקום של ה-CompactFlash. החיבור בעל 7 הפינים לוקח כרטיסים בגודל של בול דואר שכרגע מכילים 64MB. דבר זה עובד בדיוק כמו ה-CompactFlash אך במידות קטנות יותר, הם מוכנסים ומוצאים מה-EM-500 בקלות ומזוהים ע"י המכשיר מיידית. דבר נוסף, קאסיו התקינו שינוי ב-EM-500, תוכנת Control שלא מאפשרת לכבות את המכשיר אם ה-MMC נמצא.

מהירות

ה-EM-500 מכיל בתוכו את המעבד של NEC Ur4122 64bit MIPS RISC שרץ במהירות של 150 מגהרץ ולא את ה-Ur4122 שעובד במהירות 131 מגהרץ שבו השתמשו ב-E-115. ה-Ur4122 ביחד עם הצ'יפ Urc4173 אמורים לגרום ל-EM-500 להיות ב-30% מהיר יותר מה-E-115. לאחר בדיקה, אנו יכולים לומר שלא ניתן להבחין בשינוי משמעותי בעקבות התוספת של ה-19 מגהרץ שהתווספו.

זיכרון

ה-EM-500 מגיע עם RAM של 16MB ו- ROM של 16MB. אם נוסיף את האפליקציות, נוכל למצוא את עצמנו מהר מאד רק עם 8MB פנויים של RAM,. חבל שקאסיו לא ייצרו את המכשיר הזה עם RAM בעל 32MB.

סוללה

כשבוחנים את חיי הסוללה ב-EM-500 המצב נראה די טוב.

מראה

ה-EM-500 מגיע ב-5 צבעים שונים: אדום,ירוק,צהוב,כחול ותכלת. לצבעים יש גימור נחמד מאד והם נראים מרשימים ביותר.

גודל

ג'ף הוקינס, הממציא האורגינלי של ה-PalmPilot ידע שהדברים החשובים בנוגע לגודל ולצורה הם:

· האם הגודל מתאים, כך שהמכשיר מתאים להיכנס לכיס המעיל.

· ההרגשה בזמן אחיזת המכשיר ביד.

ה-EM-500 בהחלט עונה על הדרישות הנ"ל. ההרגשה נוחה מאד בשעת האחיזה ביד: המכשיר דק - אך לא דק מדי. קל - אך לא קל מדי. המידות: "0.75*"5.1*"3.2

שורה תחתונה

ה-Casio Cassiopeia EM-500 הוא מחשב כף יד מצוין עם מעבד מהיר ותצוגה נהדרת. קאסיו לקחו את הבסיס של ה-E-115 וביצעו בו מספר שינויים על מנת ליצור את אחד המכשירים המובילים בשוק.