דף הבית >מחשבי כף יד   > מכשירי Palm  > דגם Palm i705 >...

המשך Palm i705

 צורה

לi705 יש מארז פלסטיק כסוף חלק. בעוד שהוא אלגנטי בפשטותו הוא פשוט יותר במראה מהPalm V הקלאסי. אולם, יש לו תכונה חדשה. מכסה לאנטנה בצורה גלית על החלק העליון של המכשיר. המכסה עשוי מפלסטיק שקוף למחצה וכולל בתוכו את הפורט אינפרא-אדום, אור אינדיקציה ואנטנת הרדיו של המכשיר.

 

אור האינדיקציה זוהר בירוק כאשר המכשיר הוא בטווח של שידור אלחוטי (אדום כאשר אתה מחוץ לטווח) ומהבהב באדום, רק מהר יותר, כדי להודיע על הגעת דואר אלקטרוני והודעות אחרות.

 

בתנאי אור נמוכים תמצא שחלק גדול ממכסה האנטנה בוהק בירוק.

בתחתית של הi705 נמצא הקונקטור הסריאלי (ראה תמונה למטה) שעובד עם שני חריצים קטנים בחלק האחורי של היחידה. כלומר, הi705 יכול להכיל את רוב העזרים שעוצבו לקונקטור אוניברסלי של פאלם (לפחות בתאוריה).

 

למעשה, יש פגם קטן. הבעיה אינה עם הקונקטור הסטנדרטי, אלא עם המארז ה"לא סטנדרטי" של כל מחשב כף יד. למשל הm125, m500 והi705 משתמשים כולם בקונקטור אוניברסלי, אולם לכולם יש עומקים שונים ועיקולים שונים בתחתית. כך שלמרות שליצרן עזרים יש קונקטור סטנדרטי לפיו הוא יכול לפתח עזרים, אין לו את הסטנדרט לעומק ולעיקולים שבבסיס המכשיר. זה אומר שיצרני עזרים ייאלצו לעשות עזרים שונים לדגמים שונים של פאלם אם הם רוצים להתאים לקווי המתאר של תחתית המכשיר.

אם אתה מודאג לגבי המקלדת עבור הi705, אל דאגה, לפאלם יש את מערכת Northstar כדי ליצור את הMinikeyboard לi705. הוא דומה לThombook של Seiko ולMicrokeyboard של Compaq והוא מגיע עם תיק נשיאה. מעל הקונקטור הסריאלי יש את 4 כפתורי האפליקציות הסטנדרטים, הDateBook, הAddress book, אפליקציות הMyPakm האלחוטית והMultimail Deluxe. יש גם כפתורי גלילה בין כפתורי האפליקציות.

מימין לכפתורי האפליקציות יש את כפתור ההפעלה שמפעיל גם כן את האור האחורי כאשר אתה מחזיק אותו למשך כמה שניות. לצערנו, הi705 מכיל את האור האחורי ההפוך ( כאשר הרקע הופך לכהה והטקסט והגרפיקה מוארים בלבן) ולא מאיר את אזור הגרפיטי.

מסביב לאזור הכתיבה גרפיטי יש 4 כפתורי אפליקציות, משגר אפליקציות, רשימה, המועדפים שלי וFind. למסך המונוכרום של הi705 יש יותר קונטרסט מלקודם שלו כך שקל יותר לקרוא במצבי תאורה שונים. הוא גם צר יותר ב0.4 ס"מ מהמסך של הPalm VIIx. אולם השחור על גבי התצוגה של הi705 נראה מעט מעומעם, ודאי שלא כמו השחור בm125. כמו רוב המסכים מסוג זה (טרנסרפלקטיב), הם עובדים טוב יותר באור יום.

 

כאשר אתה הופך את המכשיר (ראה תמונה למעלה) תבחין בשני חריצי הקונקטור האוניברסלי שהזכרנו קודם וביניהם כפתור reset . (המכסה של הסטיילוס המצורף ניתן להסרה ואז מתגלה פין הreset). כמו כן מאחור יהיה חריץ הSD/MMC שהוא בצד התחתון הימני של המכשיר. דבר נוסף שמבחינים בו בחלק האחורי, שאין מכסה לסוללה. Palm בחרה בסוללה נטענת מסוג ליתיום פולימר עבור הi705, אולם היא לא קלה להחלפה.

הi705 מציג עיצוב חדש למכסה. פאלם עברה ממכסה פליפ כמו בPalm III למכסה פליפ ניתן להסרה בm100 ומשם למכסה בתוך מסילה בPalm V ועכשיו לגרסה חדשה של מכסה Slide-In (ראה תמונה למעטה) עבור הi705.

נראה שהמטרה של כל זה הייתה להפחית במשקל ככל האפשר.

השורה התחתונה

מבקרי הi705 יפחיתו בערכו של מסך המונוכרום, החוסר באפשרויות מולטימדיה, הזיכרון הקטן יחסית והמעבד החלש יחסית. כמובן שאפשר להוסיף מסך צבעוני או כל אחד מהדברים הנ"ל אבל אז המכשיר יגדל בגודל במשקל ובמחיר וחיי הסוךךה שלו יתקצרו. חיי סוללה וגודל הם שניים מהגורמים החשובים ביותר במכשיר כף יד אלחוטי. אחרי שימוש במכשיר במשך כמה ימים ניתן לומר בבטחה שזהו המכשיר הטוב ביותר עם Integrated Wireless Massaging שקיים. הוא קטן וקל ותמיד מחובר. עבור פחות מ500 דולר ובין 20 ל40 דולר לחודש אתה יכול להיות מחובר היכן שתהיה.