דף הבית > מחשבי כף יד  > מכשירי HandEra  > דגמי HandEra 300 ...

 

Hand Era 330

בהגיעו מהיוצרים של TRGpro המקורי, הHand Era 330 החדש הינו מוצר חדש לחברה, ומוצר חדש שיצרנים אחרים  של Palm os יחקו אותו.

ה330 שובר שיא חדש למוצרי Palm os, יש לו רזולוציה טובה יותר, מסך 240x320, הוא מתהדר באזור "גרפיטי" שזז הצידה ומפנה מקום לProduct Orientation" במקום ריבוע\ יש לו תאימות לאחור גם עם תחנות עגינה של Palm III וגם עם הCompact Flash Slot. בנוסף הוא מציע תאימות עתידית לSD Slot החדש של Palm (הקיים בסדרת m500). בנוסף יש לו אור מסך אחורי אמיתי, לא-מהופך דבר שחיוני ביותר במצבי אור מועט. הוא מוצר מרשים תוצרת קבוצה קטנה של מהנדסים ושראוי למבט קרוב יותר. הHand Era מגיע מאחד השחקנים הקטנים ביותר של מורשי הPalm os, אך פלטפורמת הPalm אינה זרה להם.

 

הקדמה

הדבר הראשון שמבחינים בו הוא שהמכשיר נראה מוכר. יש לו את אותם המימדים כמו הPalm III, עם אותה תחנת עגינה ואותו מסך פליפ. תרים את המכסה ותבחין בכמה הבדלים. ראשית, המסגרת הקדמית היא בצבע כסף, כמעט כרום עם מראה תעשייתי. הכפתורים אובאלים ומוקפים בדפוס נקודתי. מצד ימין חריצים של הרמקול הפנימי. כפתורי הגלילה אינם "מתנדנדים" יותר אלא, כמו בTRGpro הם נפרדים. אנו רואים את זה ברוב מוצרי הPalm os ונראה שזה יותר אמין.

למעלה מצד שמאל יש חלון וחריץ עבור LED ויש כפתור אובאלי קטן ירוק עם גומה במרכז להפעלה קלה יותר עם הסטיילוס. 4 כפתורי האפליקציות הם קמורים מאותה סיבה. מימין לכפתור ההפעלה ישנו הלוגו של הHandEra, ומאחוריו חריץ המקרופון.

הדבר הבולט בחזית הם שני דברים הקשורים למסך: אין אזור גרפיטי כאשר המכשיר כבוי והמסך והכפתורים ממורכזים. זוהי פעם ראשונה במכשיר Palm os, כיוון שכל היצרנים הקודמים מיקמו את המסך מילימטר שמאלה או ימינה. כאשר מרימים את המכסה ישנם שינויים רבים בהשוואה לPalmIII: אין מכסה הזזה לאזור HotSync, זה לא היה נחוץ מעולם, זה היה למען השקט הנפשי של המשתמש.

כיוון שמקום היה צ'ופר במכשירים האלו, היום זה כבר לא נחוץ. מצד שמאל, חלק ממה שבד"כ חבוי בתוכו הסטיילוס, הוא היום פתוח בחלקו. אולי עבור לוגו על הסטיילוס, אולי ע"מ להפחית  במשקל. ההבדל העיקרי כאן הוא מכסה הסוללות הגדול מאוד. בHandEra330 יש 4 סוללות AAA המונחות בצורה אופקית במקום 2 בלבד בצורה אנכית - שינוי טוטלי ממכשירי Palm os אחרים.

חידוש נוסף הוא פתיחת האזור מסביב לכפתור הreset . במקום להבריג את קצה הסטיילוס על מנת למצוא את פין הreset הצר, המשתמש צריך רק להכניס את קצה הסטיילוס אל החריץ בעל קווי המתאר המושלמים. הכפתור מונח היטב כך שהפעלה מקרית אינה עלולה לקרות. מצד שמאל של המכשיר יש 3 תכונות נוספות. יש מתג וכפתור "backout". הם משמשים למעבר בין האפליקציות, או כתובות בaddress book. בוחרים באמצעות לחיצה על המתג שנראה זהה לחלוטין למתג שבWindows CE רבים. אתה יכול לחזור אחורנית עם כפתור ה"backout", תכונה שחסרה בSony Clie המוקדמים אך קיימת בN710C.

בHandEra יש לשני הכפתורים האלו תפקיד נוסף. אם תלחץ כלפי מטה על המתג למשך כמה שניות, אתה מגיע לאפליקציות ההקלטה. אם תמשיך ללחוץ, ההקלטה מתחילה לאחר צפצוף האישור עד אשר אתה משחרר את הכפתור. לחץ והחזק את המתג וכפתור השליטה על הקונטרסט מופיע על המסך. אפשר לעשות שינויים עם המתג וכפתורי הגלילה. התכונה השלישית היא שבצד יש מנוף קטן להפעלה. בחלק העליון של המכשיר יש את פורט הIrDA, חריץ הCF וחריץ הSD. חריץ הCF יכול להכיל CF מסוג I ומסוג II וגם את ה MicroDrive 1G. חריץ הSD יכול להכיל כרטיסי SD או כרטיסי MMC. זהו פיתרון הרבה יותר טוב מזה שקיים בTRGpro\ שיש לו דלת כהה, מעט שקופה על חריץ הCF ופורט הIrDA שיכול ללכת לאיבוד בקלות.

למרות המראה המתכתי, המכשיר כולו עשוי פלסטיק. מכסה הפליפ זהה לזה של הPalm III והTRGpro, דבר שחלק יאהבו וחלק לא.

מעבד

ל330 יש מעבד מוטורולה DragonBall VZ 33Mhz כמו כל מכשירי הPalm os האחרונים. הביצועים שלו מהירים ביותר כ224% בבדיקה עם הPalmIIIxe. הm500 והm505 הגיעו ל154%.

RAM

ה330 מגיע עם 8 מגבייט RAM ו2 מגבייט Flash. כך שמערכת ההפעלה נשארת בלתי ניתנת לשדרוג.

מסך

למוצר זה יש מסך Quarter VGA 240x320. מה שחשוב בנקודה זו שהמכשיר הצליח לשמור על התוכנה הקיימת שנכתבה במקור למסכי 160x160 וזהו הישג. HandEra בחרה במסך 240x320 על מנת לשמור על המסורת של השארות עם הסטנדרט. בעוד שזה ניתן לויכוח שה160x160 של םאלם הוא יותר סטנדרטי, הQuarter VGA שנמצא בPPC, הוא ודאי יותר סטנדרטי בתעשיה מאשר ה320x320 החדש של סוני. הפונטים של ה330 יותר חדים מאלו שבמסך 160x160. לא חדים כמו אלו של סוני, הם חדים פשוט כמו שצריך.

HandEra גם מציעה 8 פונטים במקום ה3 המקובלים, בעוד שסוני למרות הרזולוציה הגבוהה שלה נשארת עם 3. הקטן ביותר שבהם הוא אמנם קטן מאוד ומאפשר הצגת שם מלא ושם חברה ומספר טלפון על המסך בAddress book. השליטה על הקונטרסט היא בחלק השמאלי העליון של אזור הגרפיטי וכפתור הווליום הוא בצד הימני העליון. כל השאר נראה כמו שטח הגרפיטי בפאלם. הזז את אזור הגרפיטי למטה ועדיין יהיה לך חלק של המסך עבור אפליקציות חשובות ואייקונים של התפריט. בנוסף, החץ הקטן שמביא את אזור הגרפיטי חזרה לView. בתוכנות בהן אפשר להזיז את המסך למצב אופקי, אזור הגרפיטי עדיין גבוה אך רחב יותר. יש תחליף למקלדת על המסך אשר במכשירי Palm os אחרים לוקח את רובו של המסך הריבועי. כאן הוא מתאים בדיוק אל תוך אזור הגרפיטי וממלא את אזור הכתיבה, אך לא נוגע ב4 האייקונים הסטנדרטים מצד שמאל וימין.

אור המסך האחורי של ה330 הוא מעולה. הוא פועל נהדר אף באור חלש מאוד. הרקע נדלק עם צבע ירוק כחלחל והפיקסלים נשארים בצבע שחור ונראים חדים אל מול הרקע המואר. אזור הגרפיטי נראה הרבה יותר מועיל כיוון שהוא מואר לגמרי מאחור.

הסטיילוס הוא אותו אחד כמו של הTRGpro, PalmIII וPalm VII. יש לו עדיין את פין הreset אך בגלל שטח הreset הפתוח אין בו צורך. כל מה שאתה צריך זה את החוד של הסטיילוס.

תחנת העגינה זהה לזו של הTRGpro, פרט לזה שיש לה את הלוגו של הhandEra. הם נשארו עם הצורה הזו והחיבור הטורי כיוון שמשתמשים רבים אמרו שהם צריכים את האפשרות להמשיך להתחבר לחלונות 95. Windows 95 לא תומך מספיק בUSB. טוענים שHandEra יהיה המכשיר האחרון שהוא טורי בלבד. גרסאות עתידיות יכללו כנראה שילוב של קונקטור טורי וUSB.

Alarm

הAlarms המסורתיים תוגברו באור אדום מהבהב בצד השמאלי העליון של המכשיר. הוא מהבהב באיטיות כאשר המכשיר מציג את ההודעה וכאשר המכשיר בSleep בין alarms חוזרים.

סוללה

אור הalarm משמש גם לאינדיקציה של טעינה. בנוסף לסוללות AAA ניתן להשתמש בסוללות הליתיום-יון. עם אופציה זו המכשיר יכול להיטען בתחנת העגינה או באמצעות מתאם AC.

הרחבה

הגישה של HandEra שיש לה שתי טכנולוגיות הרחבה: SD וCF היא שונה מגישת פאלם. עם פאלם אין למשתמש גישה למבנה הקובץ של כרטיסי ההרחבה. הם יכולים רק לקרוא מהם ולכתוב לdirectories ספציפיים. אתה יכול להעתיק תכנים אל ומהכרטיסים ואף מכרטיס לכרטיס. עבור תאימות עם כרטיסי Data וPeripherals עתידיים לפאלם,העובדה שיש חריץ SD היא יתרון מצויין.

השורה התחתונה

הHandEra הוא הPalmIIIx שתמיד חלמנו עליו. יש לו מכסה פליפ ויש לו את כל תכונות המסך הרצויות. הוא הרבה יותר מכל פאלם רגיל. יש לו אפשרות לבחור מתוך מבחר של פונטים ומקלדת הגרפיטי הוירטואלי משלימה את החסר וישנה אפשרות לסובב את המסך לlandscape. הקבוצה הקטנה של HandEra לקחה את מחשוב הpalmos מעבר למגבלות הקונסרבטיביים והעניקה לו תכונות שרבים חיכו להן.