דף הבית >מחשבי כף יד   > מכשירי HandSpring  >דגם Visor Edge > ...

VisorEdge

לאחר מספר ימי שימוש בPalm Visor Edge תגיע המסקנה הבלתי נמנעת שהרוכש את המכשיר לא יישאר איתו לאורך זמן.

הוא מושלם לחלק מהדברים, אך ניתן לצפות שכל יום תופיע אלטרנטיבה טובה יותר.

 

זה לא אומר שהVisor Edge  אינו מכשיר שתופס את העין. הוא דק וקל, מעט גדול יותר מהPalm Vx ושוקל כ130 גרם. ציפוי האלומיניום שלו מזכיר לרבים את הPower Book של Apple והעט האלקטרוני המתכתי מקשט את המכשיר כמו חרב.

 

 

 

 

 

 

משמאל לימין- Palm Vx, Handspring Visor Edge, Sony Clie PEG-S300

 

 

בתוך הקופסא המכשיר מגיע עם:

- המכשיר עצמו

- תחנת עגינה לסנכרון USB

- מתאם AC

- מתאם לSpring Board

- Springboard Slug

- CD תוכנה

- ספר הפעלה

 

 

מבחוץ

 

ישנן כמה תכונות של הVisor Edge שראויות לציון. ראשית, הedge מגיע עם מכסה הניתן להרמה על מנת להגן על המסך. הוא מתלבש על אותו המקום כמו המתאם לspringboard, כך שתצטרך להסיר את המכסה על מנת להשתמש במודול ההרחבה.

המכסה הנשלף הכי טוב שקיים עד היום הוא של הPalm m100. כיוון שהוא מתרומם ומונח על החלק האחורי של המכשיר בניגוד למכסה של הedge.

אולם, כאשר אתה מרים את המכסה ומדליק את המכשיר, תיווכח שאין יותר מידי חדש כאשר מדובר בתצוגה של הedge. התצוגה היא בעלת 16 גווני אפור וגודלה 7.8X5.76. למרבה הצער, עדיין קיים אותו סגנון של האור האחורי.

 

 

 

 

 

 

לגבי מתאם הspringboard הוא מתאם פלסטיק דקיק שחור שמכיל קונקטור שמתאים לedge, קונקטור שמכיל מודולי springboard ומעגל חשמלי ביניהם. הוא מתלבש בצד האחורי של המכשיר ונלחץ היטב למקום.

 

 

Handspring כולל slug שחור מפלסטיק שנכנס לתוך החריץ של הedge אם אתה לא רוצה להשתמש במכסה המתרומם ואין לך מתאם לspringboard.

כשהכל בחלק העליון handspring נאלצה להשאיר את הפורט לאינפראדום בצד השמאלי התחתון של המכשיר. למרות שרוב האנשים מעדיפים את הפורט הזה למעלה, זה עדיין לא מיקום רע.

כפתור ההפעלה של הEdge, שתופס את הפינה הימנית התחתונה של המכשיר כולל גם led. זה מאפשר לזה לשמש גם כSilent Alarm ואינדיקציה לטעינה.

הסטיילוס

לhandsping יש עט ייחודי ושיטה ייחודית לחיבורו לקצה. שלא כמו העט הנפוץ, לקצה יש מסילה. לסטיילוס יש קפיץ משתחרר בקצה העליון שמחליק לתוך groove מתאים בצד הימני של הקצה. הקצה השני של העט מונח בחריץ בתחתית.

סוג עט זה הוא לא מהמועדפים. הוא מעט רועש, וכן לא קל להסירו בנוסף הוא לא כולל פין לreset.

הedge מגיע עם תחנת עגינה תואמת, וכמו כן handspring החליפה את הקונקטור הטורי בתחתית המכשיר שוב. לכן, אין לצפות להשתמש בעזרי הvisor כמו מקלדת וכבלים עם הedge.

מבפנים

מתחת למכסה של הedge תמצא Prism טהור עם אותן ספציפיקציות כמו בן דודה הצבעוני. הוא עובד על גרסת Palm os 3.5.2H של spring ועל אותו מעבד מוטורולה Dragon Ball Vz. יש לו סוללת ליתיום-יון פנימית שנטען שהיא תחזיק מעמד חודש על כל 90 דקות של טעינה. יש לו 8 מגבייט זיכרון ואין לו זיכרון פלאש.

מה חדש לגבי התוכנה?

התשובה המהירה תהיה "לא הרבה". ההבדל היחיד מהvisors הקודמים הוא אפשרות לFast LookUp וSilent Alarm.

Fast LookUp מאפשר לך למצוא אישר קשר בפנקס הכתובות ללא צורך בשימוש בסטיילוס. אתה מבצע fast LookUp ע"י לחיצה על כפתור הגלילה העליון בזמן שאתה בתוך ספר הכתובות. זה ממפה מחדש את כפתורי האפליקציות של הedge כך שאתה יכול להשתמש בהם על מנת לאיית את השם של איש הקשר שאתה רוצה לחפש. כפתור הdate book ממופה לפי האותיות A-L וכפתור הaddress לפי האותיות M-Z. ברגע שאתה משתמש בFast LookUp מספר פעמים אתה כבר תהיה מנוסה בהפעלהץ

ניתן לקבוע את הsilent alarm כעדיפות בDate Book פלוס אפליקציות בנוסף לדפדוף הקיים.

 Silent Alarm גורם לכפתורי ההפעלה להבהב למשך הזמן שתבחר, מדקה ועד ל15 דקות.

שורה תחתונה

בזמן שהפאלם m505 ועוד כמה Pocket PC's מוצלחים עומדים לצאת לשוק לא כדאי להשקיע בedge.