דף הבית >מחשבי כף יד   > מכשירי Sony  > דגם Sony Clie PEG-N-710C...

Sony Clie PEG-N-710C

המכשיר החדש של סוני הוא קרוב למה שמצפים מסוני: מכשיר כף יד קטן וצבעוני עם קול ומוסיקה (הודות למעבד הסיגנל הדיגיטלי DSP). אנו מאמינים שהוא יהפוך למורשה Palm os השני (HandSpring Visor היה הראשון) שיתפוס נתח שוק משמעותי מהנותן לו רשיון.

 

 

 

 

 

 

בתוך הקופסא

- המכשיר עצמו

- תחנת עגינה USB

- מתאם AC

- 8 מגבייט Memory Stick

- מכסה Clip-On

- אוזניות

- CD Rom להתקנה

- ספר הפעלה

 

 

הפילוסופיה של סוני היא: קטן זה טוב, אך קטן יותר עדיף. לכן לא יהיה זה מפתיע שהמכשיר החדש הוא גם קטן וגם יקר. במחיר של 499$ הוא המכשיר שמבוסס Palm os היקר ביותר בשוק. בגודל של 7.36x11.94x1.778 ושוקל פחות מ170 ג', הוא גם זעיר להדהים ומתאים לכיס.

מבחוץ

סוני שיפצה את העיצוב החיצוני של הClie, היא העדינה את הפינות ועברה מהצבע האפור הקודם לצבע כסף. כפתורי האפליקציות מסודרים בצורה פאלמית אופיינית בחזית יחד עם מתג במרכז ועם כפתור הפעלה מתחתיו. נראה שהמתג עוצב יותר בשביל המראה מאשר לתפעול, כיוון שהוא מעט קשה לשימוש וכפתורי האפליקציות נראים עדיין מעט קטנים לאצבעות של מבוגר. במבט ראשון, המסך נראה כמו מסך פאלם סטנדרטי - זה נכון עד שאתה מפעיל אותו.

 

הוא יפהפה

המסך של הClie הוא 320x320, 8 ביט צבע, TFT, בעל אור צידי מעולה שתמיד מופעל בdefault (למרות שאתה יכול לבטל תכונה זו ע"י לחיצה על כפתור ההפעלה למשך כמה שניות). הוא בהיר יותר במידה משמעותית מהמסך של הm505 (ראה תמונה למטה), אך כמובן על חשבון חיי סוללה. (הבדיקות הראשוניות הראו שסוללת הm505 החזיקה לפחות 35% יותר מזו של הClie תחת תנאים רגילים).

 

 

מימין Palm m505 משמאל Clie

סוני מנצלת את הרזולוציה המוגבלת של הClie באפליקציות פאלם רבות כמו השימוש בהכפלת pixel, כאשר 4 פיקסלים מוצגים והם מייצגים פיקסל רגיל אחד.

התצוגה נשארת ב256 צבעים למרות שכמו בכל הפאלם 8 ביט, ניתן לבחור את 256 הצבעים האלו ממבחר של 4,096 גוונים. עם כל זה, איכות התמונה בClie הטובה ביותר הקיימת במכשיר מבוסס פאלם.

בנוסף, סוני החליפה את הפונטים הסטנדרטים של Palm os עם 3 חדשים של Sans Serif.

התמונה הייתה טובה גם בפנים וגם בחוץ כמו הCompaq iPAQ PPC. זה לא מפתיע כיוון שסוני יצרה את מסכי הLCD שהשתמשו בהם בiPAQ. מסך המגע של הclie, מעט רך. שינו גם מכסה Snap-on שמאוד קל. לPEG S300 גם היו חורים להתאים את המכסה, אך זה נחמד שסוני כללה הפעם גם את המכסה. סוני שמרה על הצד האחורי המשופע שמתאים בדיוק לקימור כף היד. פרט לכך, אין הרבה בצד האחורי מלבד כפתור הreset הזעיר וחריץ הזנה לעזרים נוספים.

בצד שמאל יש את כפתור הגלילה. הוא מעט מתחת לחריץ האוזניות. מתחת לכפתור הגלילה יש כפתור "back" חדש שמחזיר אותך לאפליקציה האחרונה שעבדת עליה. הדבר החדש בנוסף בצד שמאל של הclie הוא מתג הhold שמכבה את המסך אך "שומר" על מקומך. זה יכול להיות בשימוש גם כשאתה מכבה את המסך על מנת למנוע לחיצה בטעות על הכפתורים, והפעלת המכשיר כאשר הוא בכיס.

 

בחלק העליון יש לclie פורט אינפראדום וחריץ לMemory Stick. הוא מגיע עם 8 מגבייט Memory Stick שמכיל מעט אינפורמציה מוקדמת. סוני טוענת שעם 64 מגבייט של Memory Stick אתה יכול לשמור 2-3 שעות וידאו או 2000 תמונות. החריץ לmemory stick הוא משהו מבטיח אך כרגע משמש רק לback up ושמירת נתונים.

 

בתחתית יש פורט סריאלי שמתחבר לתחנת העגינה, כמו כן חריצים נוספים לתוספות חומרה. תחנת העגינה היא קטנה וקלה ומתאם הAC מתחבר מאחור או ישירות למכשיר.

מבפנים

כפי שציינו קודם יש לclie גם כפתור גלילה וגם כפתור "back" שמתאימים היטב לאפליקציית Palm os. דבר אחד שמבחינים בו הוא שהClie מעט איטי בהצגת המסך לעומת הm505. לוח שנה וקשרים מופיעים מיידית בm505 ובclie יש עיכוב של כ2 שניות.

דבר נוסף בתוכנה הוא הMS Gate והMS Autorun לניהול הMemory Stick. הautorun מאפשר לך להתחיל אפליקציה באופן אוטומטי, למשל משחק מהMS  כאשר אתה מחבר אותו לClie.

אולם, אלו הן אפליקציות המולטימדיה שמבדילות בין הclie החדש למבוססי פאלם הקודמים לו. הClie מגיע עם 3 אפליקציות מולטימדיה ייחודיות: נגן אודיו, PictureGear Packet וgMovie. נגן האודיו מאפשר לך לארגן ולהקשיב לקבצי mp3 שמאוחסנים בכרטיס הMagicGate. דבר נהדר הוא שאתה יכול לשמוע מוסיקה כשברקע אפליקציות אחרות עובדות.

PictureGear Packet הוא תוכנה לניהול תמונות. אתה יכול להפוך תמונות לPGP באמצעותו או להכניס MS שעליו תמונות. PictureGear מאפשר לך לראות את התמונות של בצורת שקופיות או אפילו להדביא תמונה לכניסה בAddress book.

וכן, המכשיר החדש של סוני יציג וידאו הודות לgMovie. אתה צריך להמיר את קבצי הAVI, QuickTime וMPEG באמצעות הPictureGear ולסנכרן אותם עם הClie

שני דברים אחרונים: הClie לא מסתנכרן מחוץ לקופסא עם הMAC והוא מגיע עם Palm Desktop 3.1 ולא 4.

שורה תחתונה

לשוחר פאלם שמחפש רק גישה מהירה לקשרים שלו וללוח שנה בחבילה דקה, הClie PEG N710C לא יתאים לו מבחינת המחיר. אולם לאלו שרוצים Form Factor קטן, מסך צבעוני יוצא מן הכלל ולראות תמונות וידיאו ולהנות גם משמע טוב, הClie יהיה הפתרון הנכון.