דף הבית > מחשבי כף יד >  מכשירים אחרים >Sharp Zaurus SL-5000D ...

Sharp Zaurus SL-5000D

Sharp הודיעו על יציאתו של PDA חדש לשוק שמחוץ ליפן. מכשיר שדה נקרא Zaurus, ה-Zaurus כולל בתוכו את מערכת ההפעלה Linux וסביבת אפליקציות java. מבחינת חומרה, המכשיר עיובד על מעבד StrongArm של אינטל. ממשק המשתמש כולל מסך LCD ומקלדת שמקובעת במכשיר. (המקלדת ממוקמת מתחת לכיסוי שמחליק על מסילה).

מבחינה חיצונית, ה-Zaurus עושה רושם של מכשיר יציב, כפי שמצופה שיהיה מחברה כמו Sharp. בדומה ל-iPAQ, יש למכשיר 4 כפתורים מתחת למסך, בתוספת הכפתור 'HOME' וכפתורי 'OK' ו-'CANCEL'. יש לו גם, כמו ב-iPAQ, ארבעה כפתורי כיוון שמסודרים בצורת מעגל. ל-iPAQ יש רמקול קטן שממוקם בין כפתורי ההכוונה, אך ב-Zaurus יש שם פשוט כפתור נוסף במקום. ניתן לשמוע צליל שמופק ב-Zaurus רק מהאוזניות שיוצראות מהשקע שמתאים לכך.ניתן לראות שב-Zaurusw יש הרבה כפתורים בחזית אך אין בכלל כפתורים בצדדים כמו במכשירים אחריםת כך שנמנעת האפרות של לחיצה על כפתור בטעות תוך כדי אחיזת המכשיר.

תכונה נוספת שמ בדילה בין ה-iPAQ ל-Zaurus היא הסוללה שניתנת להוזזה, כך שאפשר לנחליף סוללה במידת הצורך בלי להחליף את כל היחידה.

 

המקלדת של ה-Zaurus

התכונה הבולטת ביותר, מבחינה חיצונית, של ה-Zaurus היא המקלדת. ניתן להגיע למקלדת ע"י "גלידה" של הפנל עליו נמצאים הכפתורים מהפנל של המסך. (ניתן לראות זאת בתמונה). הצורה בה המקלדת בנויה במכשיר מעוצבת בצורה יפה מאד, כאשר יש צליל שמודיע שהפנל התחתון פוח בביטחה או סגור בצורה בטוחה. גם כאשר המקלדת פתוחה יש הרגשה נוחה כאשר אוחזים את המכשיר. המקלדת עצמה דומהנ לאלו שבמכשירי ה-Blackberry, צריך רק להתרגל לעבוד עם המקלדת וללחוץ בכל פעם על כפתור אחד בלבד.

 

 

 

 

חומרה

מעבד: SA-1110, StrongArm של אינטל שעובד ב-206MHz.

זיכרון: 32MB של RAM ו-16MB Flash.

תצוגה: מסך משקף TFT LCD, עם יותר מ-65,000 צבעים, 240x320 פיקסלים.

מקלדת: בנויה בתוך המכשיר.

כרטיסי הרחבה: CompactFlash TYPE II ו-SD.

יציאות קלט/פלט: IrDA 1.2

סוללה: סוללת ליתיום (950 mAH)ץ

שנאי זרם חליפין (AC) ועריסת USB.

תוכנה

מערכת הפעלה: Linux based on Linux kernel 2.4.x

סביבת ריצה java: PersonalJava v1.2

GUI: Qt\Embedded (Trolltech)

דפדפן: Opera.

אפליקציות: יומן, מחשבון, ספר כתובות, נגן mpeg,image viewer, משחקים ועוד