ראשי >> עוד אודות תכנות >> עבודה עם תבניות
מפת הפרק:

8.3 עבודה עם תבניות

Visual Basic מספק תבניות מגוונות בכדי ליצור מרכיבי יישום שכיחים. במקום ליצור את כל חלקי היישום שלך מחדש אתה יכול להשתמש בתבנית קיימת. אתה יכול גם לחזור ולהשתמש במרכיבים מותאמים ע"י יצירת תבניות בעצמך.

אתה יכול לפתוח תבנית קיימת ע"י לחיצה על צלמית בתיבת הדו-שיח "הוספת אובייקט", כאשר אתה רוצה ליצור טופס חדש, פקד חדש וכו', לדוגמא: Visual Basic מציעה טופס מובנה כדי ליצור תיבת דו-שיח "אודות", "אפשרויות"...

תמונה 8.3 - תיבת דו-שיח הוספת טופס .

כאשר אתה פותח תבנית Visual Basic יציג את האובייקט עם מקומות בהם תוכל להוסיף משלך. לדוגמא: ע"מ פותח תבנית דו-שיח "אודות", פתח תבנית דו-שיח "אודות" ושנה את כותרת היישום, גרסה ותיאור במקום המתאים.

תמונה 8.4 תבנית דו-שיח "אודות"

בכדי ליצור תבנית משלך שמור את העצם כאתה רוצה להשתמש כתבנית ואז העתק אותו לספרית התבניות של Visual Basic, לדוגמא: בכדי ליצור תבנית טופס "הטופס שלי" שמור את הטופס, העתק אותו לספרייה \VB\Template\Forms. כאשר אתה בוחר את לחצן "הוסף טופס" מתפריט הפרוייקט יופיע "הטופס שלי" בתיבת הדו-שיח, כמו שהוצג בתמונה 8.3.

אתה יכול לא להציג או להציג את התבניות בחלון ההוספה, ע"י כפתור "אפשרויות" בתפריט הכלים, ולנקות את האפשרות "הצג תבניות" בתוית "סביבה".

תמונה 8.5 - תוית הסביבה בתיבת הדו-שיח "אפשרויות".

עבודה עם קבצי משאבים עבודה עם תבניות עבודה עם מתגי שורת פקודה