ראשי >> בנית ישומי אינטרנט
מפת הפרק:

9.0 בנית ישומי אינטרנט

9.1 היכרות עם ישומי האינטרנט
9.2 הבנה בסיסית באינטרנט

 

VisualBasic מציע לך כמה אפשריות כיצד ניתן להעביר את ישומך על גבי האינטרנט או האינטרא-נט השיתופי.

9.1 היכרות עם ישומי האינטרנט

MSVB מאפשר לך לצור ישומים לאינטרנט או לאינטרא-נט השיתופי בכמה צורות שונות. על ידי שימוש בתכונות תכנות אינטרנט החדשות בVB הנך יכול להשתמש בכישוריך כמתכנת VB על מנת ליצור ישומי אינטרנט חזקים ודינאמים עם מעט מאמץ. הנך יכול לצור ישומים שרצים על שרת או לקוח, מציג דפי HTML בישום מבוסס טפסים, או להשתמש ברכיבי ActiveX ברשת. בנוסף הנך יכול, בקלות ובמהירות, לארגן את הישום שלך לאינטרנט להורדה ולפיתוח.

מהו ישום אינטרנט?
בפשטות, ישום אינטרנט הוא ישום ממשקי מהודר (מקומפל) שניתן לגשת אליו דרך הרשת המשותפת או האינטרנט.ישומי אינטרנט יכולים לבצע תהליכים עסקיים מורכבים גם על השרת וגם על הלקוח. בישום מבוסס שרת הישום משתמש בפרוטוקול האינטרנט HTTP על מנת לקבל בקשות מהלקוח, בד"כ דפדפן, תהליך מקושר לקוד, ולהחזיר נתונים לדפדפן.

בתכנות אינטרנט ב VisualBasic אתה יכול להשיג שביעות רצון מדפי האתר תוך מאמץ קטן. ישומי אינטרנט של VB מקשרים קוד של VB לדף HTML אחד או יותר ולטפל באירועים שעולים בדפים אלותוך ממשק עם תוכניות על השרת או על הלקוח. ישנן שני סוגים של ישומי אינטרנט בVB: ישומים מבוססי שרת IIS וישומים מבוססי לקוח DHTML.

ממשק המשתמש בישומי אינטרנט בVB, יכולים להיות סדרה של דפי HTML, רבוב של דפי HTML וטפסי VB, או טופס VB שמכין לנו תוכן מיוחד כגון: בקר דפדפן לנצל חלק מהכח של האינטרנט. ממשק משתמש לא זהיר, הישום מטפל באירועי, קורא לשיטות, ומציב ושואב מאפיינים בהתבסס על אלמנטים בדף הHTML.

דפי הרשת אשר מהווים ממשק משתמש לישום האינטרנט שלנו הם בד"כ מיוצרים ע"י מעצבי אתרים יותר מאשת מתכנתים. אם בא לך ליצור דפי HTML משלך, הנך יכול… אבל אינך צריך!! במקום, אתה יכול לרכז את כשרונך כמפתח VB ע"י כתיבת קוד VB אשר פועל הדדיות ומשתמש בHTML. ע"י שימוש בתכונותיך כמפתח, הנך יכול בקלות ליצור ישומים גמישים וחזקים לרשת.

לדוגמא: ע"י שימוש בטכנולוגית אינרנט של VB הנך יכול ליצור ישום שיהיה ניתן לשימוש בכללות על הדפדפן ע"מ לעזור לאנשי מכירות לעקוב אחר המצב שלהם בדרכים, ואז לתקשר עם השרת הראשי כאשר הם חוזרים משרד. או אתה יכול ליצור מערכת מסד נתונים מורכבת אשר מציגה קטלוג בחירה למשתמשי קצה, דרך הדפדפן שלהם. המשתמשים יוכלו לבחור מוצרים מהקטלוג והישום ישיג את פרטי המוצר ממסד הנתונים, ויציג בדפדפן המשתמש.

 
פרק 8 היכרות עם ישומי האינטרנט הבנה בסיסית באינטרנט