שימושים
 אתה נמצא ב   [ דף הבית | כלי פיתוח | Microsoft Visio | שימושים ]      

למה משמשת תוכנת Visio?

 

תוכנת Visio מציעה מספר טכניקות וטכנולוגיות להתאמה אישית. תוכל לעבוד עם כל אחת בנפרד, או ליצור מיזוג והתאמה בין כמה מהן כדי לענות על צורך קיים. לדוגמה:

 

יצירת סמלים ייחודיים. פלטפורמת Visio כוללת אלפי סמלי SmartShapes חכמים ומוכנים מראש, המתאימים לשרטוט בעשרות תחומים וענפים עסקיים. אך אם לא מצאת ביניהם את הסמל הייחודי שלך, או פריט ייצור או רכיב של מודל, הוספת הפריט החסר לאוסף פשוטה וקלה. תוכל בנקל לשרטט סמלים משלך במערכת Visio, או לייבא סמלים קיימים מיישומים גראפיים אחרים.

 

צור לעצמך צורות חכמות. סמלי Visio הם הרבה יותר מ- clip-art. באמצעות טכנולוגיית SmartShapes תוכל לשייך מידע לצורות, או להבנות בהן התנהגות 'חכמה'. ממשק ShapeSheet, הדומה בעיקרו לגיליון האלקטרוני המקובל, הוא הכלי לביצוע משימות אלה. ניתן לעצב צורות בעלות 'אינטליגנציה' תלוית- פרמטרים או מותנית, המאפשרת להם לשנות חזות בהתאם לנתונים שהן מכילות, ההקשר שבו הן מופיעות, או הוראות המשתמש.

 

אריזה והפצה של צורות ושרטוטים. מרגע שיצרת סדרה של צורות, ניתן לארגן אותן בספריות מותאמות באופן ייחודי למשימות, לתחומים, למטרות או למחלקות שונות. בתוכנת Visio תוכל לשמור צורות בספריות הקרויות סטנסילים. סטנסילים נועדו לשימוש חוזר וניתן להעבירם בחופשיות בין עמיתים אם כקבצים נפרדים ואם כחלק מתבניות קובץ. תבניות הקובץ של Visio מאפשרות ליצור עבור המשתמשים סביבת שרטוט מוכנה לפעולה בהתאם למשימה הנדרשת. תבנית הקובץ פותחת סטנסילים המכילים את הצורות הדרושות לסוג שרטוט מסוים, ודף השרטוט כבר מכיל רכיבים כמו שורות כותרת, סמלי לוגו, או שלד ניתן לעריכה של השרטוט הדרוש.

 

העמקה בעזרת הפונקציה Automation. ממשק Automation במערכת Visio מאפשר לך לכתוב קוד לטיפול בצורות, ניתוח שרטוטים, קישור צורות לנתונים חיצוניים, או שילוב של טכנולוגית Visio עם יישומים אחרים. התכנות של פונקציות Automation נעשה בשפת VBA הכלולה במוצרי Visio, או באמצעות שפות אחרות המותאמות ל- Automation, כמו למשל C++ ו- Visual Basic. הפונקציה Automation מאפשרת לשזור יחד, בפתרון אחד, את שפע הרכיבים העומדים לרשותך- החל בסמלי SmartShapes ושרטוטים, וכלה במסדי נתונים, יישומים וערכות כלים.

 

לסעיף הבא- תבניות...

רמה למעלה הבא


[דף הבית] [למד עכשיו UML] [למה להשתמש] [שטות תכון ויישום תכנה] [סמונים מקובלים] [כלי פיתוח] [מלון מונחים] [גלריית תמונות] [ספריה אור קולית] [קישורים] [ביבליוגרפיה] [על האתר] [מפת האתר]