דף הבית >> עיצוב דף

 

עיצוב דף

אנחנו מחפשים בהירות, סדר, ואמינות במקורות המידע שלנו, בין אם אלה העיתונים המסורתיים ובין אם אלה דפי אינטרנט. עיצוב אפקטיבי של דף יכול לספק אמון שכזה. ארגון הגרפיקה והמלל בדף יכול ליצור השפעה של ממש אצל הקורא, לכוון את תשומת לבו, לארגן לפי סדר עדיפויות את המידע שהוא רואה, ולהפוך את חוויית הגלישה שלו ליותר מהנה ומספקת.

הגיון חזותי
עיצוב גרפי יוצר הגיון חזותי ומחפש איזון אופטימלי בין תחושה ויזואלית ומידע גרפי. ללא ההשפעה הויזואלית של צורה וצבע, דפי אינטרנט אינם מעניינים מבחינה גרפית, ולא יעודדו את המשתמש לחזור אליהם. מלל הכתוב בצפיפות רבה ללא כל הפוגה חזותית הוא קשה מאוד לקריאה, בייחוד על מסכי המחשבים האישיים, שרובם בעלי רזולוציה נמוכה. לעומת זאת, ללא העומק והמורכבות של המלל, דפים המכילים רק גרפיקה מסתכנים באכזבת המשתמש בהציעם איזון גרוע בין תחושה חזותית, מלל אינפורמטיבי, וקישורים אינטראקטיביים. בחיפוש אחר האיזון האידיאלי, האילוץ העיקרי הוא הגבלות ה- HTML ורוחב הפס של ציבור הגולשים, הנע בין חיבור מהיר לפס רחב לבין מודמים איטיים.

רצף חזותי ופונקציונלי באתר שלך, עיצוב גרפי, וטיפוגרפיה הם אמצעים חיוניים לשכנוע קהל היעד שלך שהאתר שלך מציע מידע מעודכן, מדויק ויעיל. גישה שקולה ומחושבת לעיצוב הדף יכולה לפשט את הניווט, להפחית את מספר השגיאות, ולהקל על הגולשים לנצל את המידע באתר שלך.

תוכן הפרק:
 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003