דף הבית >> עיצוב דף >> מסגרות

 

מסגרות

מסגרות הן מטא מסמכים שמתקשרים ומציגים מספר מסמכי HTML בחלון יחיד של דפדפן. מסמך של מסגרת לא מכיל HTML, פשוט הפרמטרים למסגרות וכתובות האינטרנט של המסמכים כדי למלא אותן. דפים מבוססי מסגרות לא מתפקדים כיחידה מאוחדת, שהיא גם רעה וגם טובה. מסגרות שימושיות לתוכן מסוים ומקלות משמעותית על תחזוקת האתר. הם מספקים דרך טובה לשמור על עקביות של עיצוב באתר שלך ; אתה יכול לחלק את מסך הדפדפן בין ניווט באתר והחומר שאתה רוצה להביא בעזרת קישור.

אבל מסגרות גם מטילות הגבלות על עיצוב וממשק. מסגרות יכולות בקלות לבלבל קוראים שרוצים להדפיס חומר בדף או לסמן דף לשימוש מאוחר או לנווט בעזרת כפתורי " קדימה " ו"אחורה " של הדפדפן. מרווח על המסך הופך לסוגייה ; אם אתה משתמש במסגרת לחלק את המסך של הדפדפן, אתה תכריח הרבה קוראים לגלול גם באופן אופקי וגם במאונך כדי לצפות בתוכן המלא של כל מסגרת. הקונסנסוס הנוכחי בין מומחים לשימושיות הוא שצריך להשתמש במסגרות קר לעיתים רחוקות כאשר היתרונות המוגבלים שלהם בפירוש מכריעים את הבעיות שהן יכולות לגרום.


גמישות
מסגרות שימושיות באתר של שבו התוכן צפוי להשתנות לעתים קרובות. כי אתר מבוסס מסגרות יכול להיות מעוצב להיות בעל קובץ יחיד לניווט, אם אתה מוסיף או מסלק דפים מהאתר אתה תצטרך לשנות רק את הקובץ האחד הזה.

פונקציונליות
מסגרות יכולות לתת לאזור באתר שלך עקביות תפקודית. נניח שהאתר שלך מכיל אוסף של שירים מאת ביאליק. אתה יכולת ליצור בעצם " חדר קריאה " לשירה שלו באמצעות מסגרות, עם המסגרת השמאלית המספקת את הקישורים לניווט והמסגרת העיקרית מציגה את השירים.

אתה יכול גם להשתמש במסגרות כדי לספק אינטראקטיביות נוספת לדף שלך. מסגרות נותנות לך להעלות דף למסך של המשתמש ולשנות את התוכן שלו בלי להעלות מחדש את המסך. המסגרות יכולות לפעול ; הקלקה על קישור במסגרת אחת יכולה לשנות את התוכן באחרות. למשל, טקסט עם הערות במסגרת אחת יכול להיות מקושר למסגרת אחרת, כך שהקלקה על ההערה של הטקסט ממלאת את המסגרת :


אסתטיקה
מעצבים רבים נמנעו ממסגרות בגלל הגבולות שלהם והגמישות המוגבלת. גרסאות נוכחיות של דפדפנים, אף על פי כן, נותנות להרבה יותר פרמטרים של מסגרות להיות מוגדרים. למעשה, גבולות מסגרת יכולים עכשיו להיות קבועים לאפס. זה נותן לך להשתמש בפונקציונאליות של המסגרות בלי לדרוש שהן יופיעו.

כותרות מסגרת
מערכת היחסים החזותית בין התוכן במסגרות בדרך כלל ברורות למשתמשים שיכולים לראות : למשל, קישורי ניווט במסגרת השמאלית, תוכן בימנית. בלי הרווח של סימנים חזותיים, אף על פי כן, משתמשים עיוורים יהיו בעלי קושי יכוון את עצמם במבנה מבוסס מסגרות. כפי שנידון, יש הרבה סיבות להימנע ממבנה מבוסס מסגרות, אבל אם אתה חייב להשתמש במסגרות, כלול כותרות אלטרנטיביות לניווט באתר שלך.

<FRAMESET COLS="20%, 80%" TITLE="Web Style Guide">
<FRAME SRC="nav.html" TITLE="Navigation">
<FRAME SRC="chapter1.html" TITLE="Chapter 1: Process">
<NOFRAMES><A HREF="content.html" TITLE="Table of Contents">Web Style Guide Table of Contents</A>
</NOFRAMES>
</FRAMESET>
 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003