דף הבית >> עיצוב דף >> מימדי הדף

 

מימדי הדף

אף על פי שדפי אינטרנט ומסמכים מודפסים קונבנציונליים חולקים אלמנטים גרפיים ופונקציונליים, מסך המחשב, ולא הדף המודפס, הוא האתר ראשי להעברת מידע ברשת, ומסך המחשב שונה מאוד מהדף המודפס. מסכי מחשב בדרך כלל קטנים יותר מרוב הספרים הפתוחים או מגזינים. טעות שכיחה בעיצוב פורשת את רוחב הגרפיקה של הדף מעבר לתחום אותו רוב הצופים יכולים לראות בשבעה עשר או תשעה עשר אינטש של המסכים שלהם, בדוגמה מודגש שטח של 800x600:

אזורים בטוחים גרפית
ה" אזור בטוח " עבור גרפיקה של דף נקבע על ידי שני גורמים : גודל המסך המינימלי הנפוץ ורוחב של נייר בו משתמשים כדי להדפיס דפי אינטרנט.
רוב המסכים בהם משתמשים באקדמיה הם בין שבעה עשר לתשעה עשר אינטשים (ארבעים ושלושה לארבעים ושמונה ס"מ), ורובם קבועים על תצוגה של 600 x 800 פיקסלים. גרפיקת דף שעוברת את המימד הרוחב של המסכים השכיחים נראית חובבנית ותפריע להרבה קוראים בכך שתכריח אותם לגלול גם באופן אופקי וגם במאונך כדי לצפות בדף המלא. זה רע מספיק להצטרך לגלול בכיוון אחד; הצורך לגלול בשני כיוונים הוא בלתי נסבל.


אפילו במסכים של מחשבים קטנים זה אפשרי להציג גרפיקה רחבה מדי בשביל להדפיס טוב על גודל נייר שכיח. גרסאות נוכחיות של דפדפנים משתדלות לפתור בעיות אלו על ידי מתן האופציה להתאים את התוכן בדף לרוחב של הנייר הרגיל. אף על פי כן, הרבה משתמשים אינם מודעים לאופציית "התאם לדף". דפים עם הרבה טקסט צריכים תמיד להיות מעוצבים להדפסה כמו שצריך כי רוב הקוראים ידפיסו את הדפים האלו כדי לקרוא אותם יותר בצורה נוחה. אם מבנה הדף הוא רחב מדי קוראים רבים יאבדו כמה מלים מכל שורת טקסט.

המימדים של האזורים הבטוחים גרפית בשביל עיצוב דף והדפסה הם לכל היותר 600 x 800 כפי שניתן לראות :

אזורים בטוחים גרפית להדפסה טובה :
רוחב מירבי = 560 פיקסלים.
גובה מירבי = 410 פיקסלים (נראה ללא גלילה)

אזורים בטוחים גרפית לתצוגה טובה על 600 x 800:
רוחב מירבי = 760 פיקסלים.
גובה מירבי = 410 פיקסלים (נראה ללא לגלילה)

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003