דף הבית >> עיצוב דף >> קווים מנחים

 

קווים מנחים

תכונות העקביות והאפשרות לחזות הן חלקים חיוניים מכל מערכת מידע המתוכננת היטב. כללי העיצוב העומדים בבסיס רוב הפרסומים המודפסים שמעוצבים טוב, נחוצים במידה שווה בעיצוב מסמכים אלקטרוניים ופרסומים מקוונים.

יצירת סדר בדף
היישום הנוכחי של HTML לא מאשר גמישות רבה או שליטה שמעצבים גרפיים באופן שגרתי היו מצפה מן תוכנה של מבנה דף או כלים ליצירת מולטימדיה. עדיין HTML יכול להיות משומש ליצור מערכות מידע מורכבות ופונקציונליות במידה רבה אם משתמשים בה באופן מחושב. כאשר משתמשים בשפה באופן לא הולם או באופן לא עקבי, הטיפוגראפיה והגרפיקה של הדפים יכולים ליצור בלבול חזותי, ללא הירארכיה ברורה של חשיבות. גרפיקה שמעורבבת באופן מקרי פוגעת בקריאות של הטקסט, כפי שהיא עושה בדפים מודפסים. יישום מאוזן ועקבי של תוכנית עיצוב תגדיל את אמון הקוראים באתר שלך.

מטרתך היא לבסס מבנה עקבי והגיוני, כזה שנותן לך ל"שתול" טקסט וגרפיקה בלי הצורך לעצור ולחשוב מחדש על כל דף. בלי בסיס של עיצוב יסודי וחזק, המבנה של הפרויקט ייושם על ידי בעיות רגעיות, והעיצוב הכולל של אתר האינטרנט שלך יראה לא אחיד ומבולבל.

רבדים
דף ברשת יכול להיות כמעט בכל אורך, אבל יש לך רק ארבעים וחמשה אינטשים מרובעים בחלק עליון של הדף שלך, כדי ללכוד את הקורא הממוצע, כי זה כל מה שהוא יראה כאשר הדף יטען. הבדל מכריע אחד בין דף ברשת ודף מודפס הוא שכאשר קוראים מעיינים בספר או בדף של מגזין הם רואים לא רק דף אחד אלא גם את הדף הבא אחריו באותו הזמן.

עיצוב מודפס יכול להשיג אחדות של עיצוב וצפיפות של מידע שדף רשת לא יכול לחקות. בלי קשר לגודל המסך, הקורא עדיין רואה דף אחד בכל זמן נתון, ואפילו מסך של עשרים ואחד אינטש יציג רק את כמות מידע הנמצאת בדף מגזין קטן:

עיצוב דפי מידע
רוב הדפים ברשת יכולים להיות מחולקים במאונך לתוך אזורים עם פונקציות שונות ורמות משנה של גרפיקה וטקסט. בזמן גלילה של הדף, תוכן חדש מופיע והתוכן העליון נעלם. הקשר גרפי חדש נוצר בכל גלילה של הקורא לתחתית הדף. ראה את המבנה הזקוף של הדף המוצג מתחת. החל חלק העליון של מידע הרבה יותר צפוף בקישורים כי זה האזור היחיד שבטוח יראה לכל המשתמשים :


 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003