עמוד הבית >> בניית סרט >> הקדמה
בניית סרט שלם
הקדמה
בפרק זה ניצור סרטון אנימציה שישלב בתוכו אלמנטים שונים שנלמדו במהלך הפרקים הקודמים. את בניית הסרטון נבצע במספר שלבים , כאשר לפני כל שלב נתאר בצורה כללית את התוכן שיתווסף לסרטון , ולאחר מכן יינתן תיאור מפורט כיצד מבצעים את אותו השלב. בסוף כל שלב תוכלו להוריד את קובץ ה - fla העדכני של הסרטון . בדרך זו תוכלו לנסות לבצע את הוספת התוכן בעצמכם לפי התיאור הראשוני , ובמידה ולא הצלחתם תוכלו לעקוב אחרי ההוראות , ולבסוף גם להוריד את הקובץ העדכני . כל הקבצים שתורידו במסגרת פרק זה הם קבצי zip ,לכן יש להצטייד מראש בתוכנה שפותחת קבצי zip.

לפני שנתחיל, בואו נראה את הסרטון הסופי. סרטון הדגמה

במהלך העבודה על הסרטון לא תצטרכו לצייר מחדש את כל הדמויות (מכוניות , עצים וכו') , אלא יש לפתוח את הקובץ המצורף באותו פרק ולהעתיק את הפריטים הרלוונטיים שנמצאים בספריית הסרטון (F11) , אל ספריית הסרטון שאתם עובדים עליו (פשוט ע"י גרירה) שימו לב: ניתן לפתוח יותר מקובץ פלאש אחד במקביל .  סרטון הדגמה

תוך כדי עבודה על הסרטון (ובכלל בעבודה בפלאש) מומלץ לבחור שם פריט עבור כל פריט שישובץ על הבמה , וזאת ע"מ לאפשר פנייה ושליטה על אותו הפריט באמצעות ActionScript . במהלך עבודתכם על הסרטון המוצג באתר מומלץ לבחור באותם שמות שנבחרו כבר על ידינו כדי לאפשר תאימות לקוד ה -ActionScript שייכתב בסוף העבודה . את השמות תוכלו לראות ע"י הורדת קבצי הסיכום המצורפים בכל סוף פרק , ובחירת הפריטים שנוצרו . את שמות הפריטים תמצאו בתיבת המאפיינים בתיבה שמתחת להגדרת סוג האובייקט , שם גם תוכלו לשנות את שמו .
לחץ לראות


כעת ניגש לעבודה . . .