הנושאים בדף זה:

מבוא

האינטרנט ממשיך להתרחב בקצב מהיר ולהיות משאב אדיר של מידע. השפעתו של האינטרנט מורגשת כמעט בכל תחום של חיינו. מה שגורם להשפעה זו אינה כמות המידע (הרי מידע רב היה קיים באמצעים אחרים גם לפני האינטרנט), אלא אפשרויות האחזור של מידע זה.

באינטרנט, כל אחד יכול לפרסם מאמרים ואתרים המכילים דפים פרי יצירתו, אולם שתי בעיות מתעוררות:

  1. איך יכול המחבר לכוון את המידע למשתמשים הנכונים?
  2. איך המשתמש יכול למצוא את המידע המתאים?

ככל שכמות המידע גדלה, כך קטנה איכותו הכללית של המאגר (הנקבע כיחס בין תוכן "טוב" לבין תוכן כלל המאגר). במקום לחפש באקראיות וללא סוף אתרים עם תוכן מבוקש, מנועי חיפוש - אינדקסים ומדריכים - מסייעים בחיפוש וארגון מידע מסוים ברשת.

הדרך הישנה לחיפוש

הדרך הישנה לחיפוש

זהו דבר נפלא. דמיינו שכל התוכן של ספריות היה ניתן לחיפוש, כך שלא היה צריך להסתפק בחיפוש עפ"י כותרת או שם סופר בלבד. אם היינו רוצים לדעת של מי הציטוט "להיות או לא להיות", זה היה נפלא להקליד את המשפט במסוף של ספריה עירונית ממוחשבת ובאופן אוטומטי לקבל את שם המחבר והספר שעשה את המשפט מפורסם. ספריות לא מסוגלות לספק לנו שירות זה עדין, אבל מנועי חיפוש מאפשרים דברים כאלו ואחרים. לא רק שניתן לחפש בצורה מתקדמת וגמישה יותר מבספריה, אלא שחיפוש באינטרנט כמוהו כחיפוש בספריות רבות בכל העולם!

הדרך החדשה לחיפוש

הדרך החדשה לחיפוש

על האתר

מנועי חיפוש הם כלי נהדר לחיפוש מידע ואולם, אין מנוע חיפוש שנותן פתרון מושלם לבעיות, ובמשך השנים נוצרה התפישה ששימוש במס' מנועי חיפוש יחד: אינדקסים, מדריכים ומנועי על, זה מה שמעניק כוח לאינטרנט. ישנם מעל 4000 מנועי חיפוש. להיות מודע למנועי החיפוש הטובים ביותר, סוגי המנועים, ולדעת לנצל שיטות ויכולות חיפוש בכלים אלו הם חלק מהנושאים שאתר זה מתרכז בהם.

אתר זה שימושי לכלל סוגי הגולשים: המתחילים ימצאו כאן את הבסיס לעריכת חיפושים, היכרות טובה יותר עם מנועי החיפוש המובילים כיום ואסטרטגיות חיפוש מומלצות. משתמשי ה"ביניים" יוכלו להתעדכן בנתונים "טריים", לשפר את יכולת מציאת המידע ברשת ולהכיר נושאים מתקדמים כמו "הרשת הלא-נראית", "סוכנים חכמים" ועוד. גם משתמשים מומחים ומפתחי אתרים יוכלו להתעדכן בנושאים אלו, ללמוד על שיטות לדירוג אתרים והשפעות אפשריות עליהם.

לראש הדף ביבליוגרפיה אודות ותודות