אתם נמצאים כאן>>אפליקציות>>אפליקציות להשמעת מוזיקה

מבוא לאפליקציות להשמעת קבצי מוזיקה

אם ננסה לבחון את שוק האפליקציות להשמעת מוסיקה, מהר מאוד נבין שזהו שוק צפוף ותחרותי. השוק מנסה לענות על כל הצרכים של המשתמש הממוצע תוך התחשבות של המערכת בסוגי החומרה (סוג המחשב, CD ROM, צורב, כניסות למחשב וכדומה), במערכות ההפעלה השונות, במכשירים הניידים שמתחברים ולעיתים אף באפליקציות הרלוונטיות שמשתמשים בנוסף (3rd party app.). התחרות גם גרמה לכך שכל נגן צריך מצד אחד לתמוך בכמה שיותר פורמטים, אך מאידך גיסא על מנת ליצור יחוד ובלעדיות, הוא גם יוצר לרוב פורמט ייחודי לו (דוגמא טובה היא הנגן של windows media player- הוא הנגן היחיד שמתמודד עם קבצי wma, והוא גם יודע ליצור אותם תוך שימוש בטכנולוגית DRM).

ככל שחולף הזמן, והטכנולוגיה ודרכי התקשורת והאינטרנט הולכים ומתקדמים, ניתן להבחין בתופעה ברורה של שדרוג הנגנים. נגנים פשוטים להשמעת מוסיקה הופכים למולטי נגנים וכעת יכולים גם לשדר סרטונים, לספק ולשדר מאות תחנות רדיו, לספק דפדפן מקומי עם מידע רלוונטי בעת חיבור לאינטרנט, ואף להיות נקודת חיפוש לשירים, לשמש ממיר מפורמט מוזיקה אחד לפורמט מוזיקה אחר, להוות ממשק לצורב וכך ליצור דיסק משלך, להיות החוט המקשר בין המחשב למכשירים הניידים וכדומה.

אנו נתמקד באפליקציות הבאות שמאוד פופולאריות בשוק אך כלל לא מחייבות – יש עוד עשרות נגנים וכל אחד צריך לבדוק מה טוב לו ולצרכים שלו.

RealOnePlay – מולטי נגן של רשת RealNet.

Window Media Player – מולטי נגן מתחרה של חברת Microsoft, עם פורמט פרטי שנותן פתרון חלקי לבעית זכויות היוצרים.

Sonique – הנגן של חברת TerralLycos להשמעת מוסיקה נטו, בעל חזות מרשימה.

Winamp – הנגן הפופולארי של חברת Nullsoft.

ITune – הנגן של חברת Apple למחשבי Macintosh, בעל יכולות מתקדמות.