Cascading Style Sheets in the books

קיימים ספרים רבים שיעזרו לכם להתחיל עם CSS-ים, CSS1 ו-CSS2. הספר המתאים לכם תלוי ברמת תחכום הידע שלכם ב-HTML וסוג הלימוד המתאים עבורכם ביותר. הספר המתאים לכם גם תלוי באם אתם לומדים על דפי הסגנון מן ההתחלה או שאתם צריכים רק מעט עזרה בתחום המורכב יותר של דפי הסגנון. חלק מן הספרים לוקחים אתכם צעד אחר צעד דרך התהליכים של יצירת דף סגנון והפיכתו לחלק מהאתר שלכם בעזרת כמה שפחות הסברים ודיונים טכניים. בספרים אחרים יש נטייה להציג פחות דוגמאות מתוך הנחה שלקורא יש עומק רב יותר בידע, אך אלה מאריכים מאוד בהסברים של כיצד, הלכה למעשה, פועלים דפי הסגנון. ספרים אחרים, שוב, עוסקים יותר בשימוש מאשר בשיעור, על מנת לעזור לאלה בעלי ידע רב יותר בדפי סגנון כאשר הם נתקלים במשהו שנראה לכאורה כחסר הסבר.

כאן תמצאו ספרים עכשוויים ופופולריים יותר וכמה המלצות מאתנו, כדי לעזור לכם להחליט איזה ספר מתאים לכם. כמו כן, כללתי מספר ספרים העוסקים בכלליות רבה יותר ב-HTML דינמי, כשאלה מציינים ערך עבור כסף עבור מישהו שצריך מעט עזרה בלהתחיל עם טכניקות אינטרנט אלה.

Core CSS

מחבר: קית' שנגילי-רוברטס (Keith Schengili-Roberts)

Core CSS

Core CSS הוא מדריך שלם ל-CSS1 ול-CSS2 המיועד עבור מפתחים שנוח להם לעבוד עם HTML. ספר זה מכסה את כל ההיבטים של פיתוח דפי סגנון. הוא לוקח בחשבון גם תמיכה חלקית של הדפדפן כאשר, למעשה הוא מייעץ כיצד תוכל להתחיל להשתמש ב-CSS באתרים שלך עוד היום.

יתרונות: סקירה רחבה של CSS2 ושל CSS1 כמו גם של דפדפן מקיף ושל מידע אודות תמיכת מערכות הפעלה.

עבור מי הוא מיועד? ספר זה מיועד עבור כל מי שמעוניין ללמוד CSS למן ההתחלה. ואולם, למרות שהוא נותן הרבה דוגמאות, הוא אינו משתמש בגישה של שיעור. הוא מתעסק יותר עם כל האלמנטים של CSS וסומך על הקורא שיחבר יחד את החלקים וכך ייצור דפי סגנון אמיתיים.

תאריך פרסום: מאי 2000.

Cascading Style Sheets: The Definitive Guide

מחבר: אריק א.מאייר (Eric A. Meyer)

The HTML/CSS Developer's Resource Guide

כותרת הספר הנ"ל אינה שקרית: זהו אכן המדריך המושלם בנושא CSS. המחבר, אריק מאייר הוא אדם מאוד נחשב בקרב קהילת דפי הסגנון ובין שאר הדברים הוא אחראי לאוסף המעולה של ספרות מקור ל-CSS הנמצאים בסקירת הרשת. המדריך המושלם מכסה את כל ההיבטים של CSS בדרך פרקטית ביותר. והכי חשוב, הוא אינו מסביר אך ורק כיצד CSS אמור להיראות, אלא גם מתמודד חזיתית עם הנושא הקשה של תמיכה עכשווית של הדפדפן

יתרונות: כל ההיבטים של CSS1 וכן הקדמה ל-CSS2 נסקרים כאן באופן מוסמך. הספר עצמו מאורגן היטב וכולל דיון והסבר כמו גם דוגמאות קוד רבות (code). והכי חשוב, הספר גם עוזר לכם עם היישום המעשי של דפי הסגנון, יותר מאשר רק האפשרויות התיאורטיות שלהם.

עבור מי הוא מיועד? ספר זה הוא פריט חובה עבור כל אחד שרוצה להתחיל להשתמש ברצינות ב-CSS. אומנם ייתכן ותבחרו ללמוד CSS באמצעות שיעורים, אך תמיד תמצאו כי המדריך המושלם הוא הכרחי בשימוש וממנו ניתן להעשיר את הידע שלכם. זהו ספר המלצה פנטסטי!

תאריך פרסום : מאי 2000

back to top

Cascading Style Sheets, Second Edition: Designing for the Web

מחבר: האקון וויום לי, ברט בוס (Hakon Wium Lie, Bert Bos)

ההמלצה הראשונה לגבי ספר זה היא העובדה שהוא נכתב ע"י שני בחורים שהמציאו את דפי הסגנון. בתור שכאלה, ספר זה עוסק באופן מוצק ביותר בטבע דפי הסגנון וכיצד להשתמש בהם. הוא מכיל מידע טכני נרחב, דוגמאות ודגימת קוד (sample code) עבור CSS, אך יחד עם זאת הוא נמנע מהסברים מיותרים, כך שידיעה טובה של עקרונות ה-HTML נרכש לפני ההתמודדות עם CSS בדרך זו. מצד שני, מהדורה זו כוללת דיון ארוך בנושאים כמו טיפוגרפיה, כפי שהוא מיושם עבור CSS. מהדורה שנייה זו של הספר כוללת כעת גם את כל נושא CSS2 כמו גם את CSS1. באופן ביקורתי, הספר גם דן בתמיכת הדפדפן ב-CSS והוא בעל משאבים לעזור לכם להתגבר על בעיה זו. קיים אתר אינטרנט הכולל הרבה קטעים מצוטטים מן המהדורה הראשונה, כך שתוכלו לסקור אותם לפני כן.

יתרונות: מוסמך, מהימן ומקיף. כל מה שדרוש לדעת בקשר ל-CSS1 ו-CSS2 נמצא בספר זה. הספר אינו מפחד להסביר את הדברים המסובכים, כיוון שאחרי הכל, מישהו צריך לעשות את זה. כיסוי הנושא של תמיכת הדפדפן במהדורה זו הוא בבירור יתרון.

עבור מי הוא מיועד?זהו ספר המיועד למישהו בעל כישרון להבנה טכנית, הרוצה ללמוד CSS-ים מן הבסיס ומעלה. כמו כן, זהו ספר המלצה טכני שלם עבור אלה בעלי ידע מועט ב-CSS הרוצים להתקדם לשלב הבא. כלולות גם דוגמאות מעשיות, אך זהו אינו ספר עבור מי מכם שבאמת צריך שיעורים ב-CSS.

תאריך פרסום: יולי 1999

Cascading Style Sheets Complete:Mcgraw-Hill Complete Series

Author:דיויד ד.בוש, ג'.ו.אולסן (David D. Busch, J.W. Olsen)

Cascading Style Sheets Complete

נושא הספר הנ"ל הוא כיצד להשתמש ב-CSS כדי להביא לדפי האתר את סטנדרט העיצוב, המערך והטופוגרפיה של הוצאה לאור Desktop. כך שלא רק הנושא של HTML בסיסי מכוסה כאן, אלא קיים גם דיון בעקרונות הכלליים של עיצוב נכון. כמו כן, יש בספר מידע בנוגע למספר עורכים של CSS. ההתחלה היא מהירה בפרק ראשון, הטוען כי תוכל להתחיל עם דף הסגנון הראשון שלך תוך 20 דקות, גם אם אין לך כל ידע ב-HTML!

יתרונות: השילוב בין HTML, CSS ועיצוב נכון, בדרך כלל, הוא שימושי עבור מישהו שרק מתחיל בעיצוב אתרים. הוא שימושי בכך שהוא מצליח ללמד תחומים הקשורים כל-כך האחד בהקשר של השני.

עבור מי הוא מיועד? כמו ספרים אחרים בסדרת "המדריך המושלם", ספר זה מיועד למי מכם הרוצה "לקפוץ ישר למים" ולהתחיל לעבוד עם CSS, יותר מאשר ללמוד כל מה שיש לדעת לגבי הטבע הטכני שלהם. החלק העוסק בעיצוב, מערך וטופוגרפיה נכונים הוא גם כן בונוס עבור כל מי שמרגיש שיש לו מה ללמוד מכך.

תאריך פרסום פברואר 1998

back to top