arrow

מוסיקה

אודיו באינטרנט

סאונד

תזרימים

מיפוי תמונה

אודיו באינטרנט 2000

השיעור עוסק בנושאים:

אודיו באינטרנט 2000

פורמטים של אודיו בשביל הרשת

הזמן בשביל ציר הזמן

הכלים המוסמכים

קבצים בתוך קבצים בתוך קבצים  

ההתפתחות בתחום האודיו באינטרנט זהו חלק של שינוי כללי יותר בדרך שאנו משתמשים באינטרנט. האתר האינטרנט מרמז על "מקום" סטטי שאנו "הולכים אליו" ושימש כמודל מאפיין של ! 492;אינטרנט לאורך זמן. אבל כאשר אבל כשאינטרנט מתמזג עם הטלוויזיה והרדיו, החלוקה התזרים, שמשמעותה "לראות" את "התוכנית" במקום "לדפדף" ב"אתר" יהפוך להיות עניין רגיל. כפי שאודיו מיס! 93;דו מדיה של תזרים, זהו חדשות גדולות בשבילנו סוגי אודיו. לא עוד אנו נהיה מוגבלים לים של "קליפים". הסרטים באורך מלא הפכו להיות דבר שכיח ואנו אפילו לא זקוקים יותר לדפדפן על מנת –! 0;צפות בהם.


האינטרנט הופך להיות קרוב יותר ויותר לחוויה של מולטימדיה אמיתית

לפני שנה אני כתבתי מאמר קטן שנקרא אודיו בשביל האינטרנט, בו אני כיסיתי את כל צורות השונות של האודיו באינטרנט. רוב החומר במאמר עדין בתוקף, אבל כמה התפתחויות חשובו—! 4; מאז, והתחום של האודיו באינטרנט נראה לגמרי שונה ממה שהיה במאה הקודמת. למעשה, מה שחשוב, שהשתנתה לא בדרך בה אנו חושבים על האודיו באינטרנט, אלא על הדרך שאנו חושבים על אתרי אינטרנט בכלל. אודיו באופן מסורתי היה בעדיפות שניונית באינטרנט – זה היה מש&! #1492;ו שבו השתמשו אתרים מעטים ולפחות לא ברמת האיכות האפשרית. בימים אלו אודיו הוא סיבה לקיום של הרבה אתרים. תחנות רדיו של האינטרנט, חברות תקליטים ואפילו יוצרים זרים מופיעים כ&! #1508;טריות אחרי הגשם. מה המונח שהפך להיות הכי פופולרי לחיפוש היום? MP3, פורמט של קובץ שהפך לפזמון של ההמון.

ההתפתחות בתחום האודיו באינטרנט זהו חלק של שינוי כללי יותר בדרך שאנו משתמשים באינטרנט. עד כה רוב האנשים חשבו בעיקר במונחים של אתרי אינטרנט. הקונספט של "האתר" הוא ! 89;סיסו סטטי, דרך של הצגת אינפורמציה ללא תזרים. "הדפים" יושבים שם, ואתה קורא אותם בסדר שאתה רוצה, בדומה לעיתון או לספר. זה לא כמו סרט או תחנת רדיו ששם האינפורמציה מוצגת בדרך של ת! 494;רים. זה גם לא "כאפליקציה" בה משתמש הוא משתתף ובאותה מידה מקבל האינפורמציה הפסיבי.

האתר האינטרנט מרמז על "מקום" סטטי שאנו "הולכים אליו" ובמשך תקופה ארוכה היה זה המודל מאפיין של האינטרנט. אבל בימים אלו שתי דרכים נוספות של הצגת המדיה עברו לבעלותו ש&! #1500; האינטרנט. אנשים אינם מסופקים כבר רק "ללכת לאתרים" , הם רוצים "לראות תוכניות", "ולהשתמש (online) בכלים של תוכנה".

כמובן שהפצת מידע בתזרים באופן איטרטיבי זה לא דבר חדש. להרבה אתרים יש אוריו ווידיאו כבר לאורך זמן. אבל, הגבלות דל טווח תדרים איפשרו רק קליפים קצרים עם איכות נמוכה (&#! 1488;ם הם בכלל עבדו בדפדפן שלכם) ואלמנטים של תזרים נראו כתוספת מהצד "לאתר הגדול". השורות המודגשות מקשרים אותם למפה של האתר ומודעים בהזהראות את אלה שיש להם טווח תדרים נמוך.

טוב, חברים מונחי התזרים, ימים האלה נגמרו והשלטון הבלעדי של הדפדפן בקרוב יסתיים. בעקבות התחברות של אינטרנט עם טלויזיה ורדיו, ההפצה בתזרים תהפוך לדבר שכיח. כייון ! 13;אודיו באופן תורשתי הוא המדיום של תזרים, זה חדשות גדולות עבורנו - טיפוסים של אודיו. לא עוד נהיה מוגבלים לקליפים הגרועים והקצרים. הסרטים השלמים הם על סדר היום ואנו אפילו לא ! זקוקים לדפדפן על מנת להציגם.

יש הרבה סיבות להתפרצות של אודיו באינטרנט ולא רק הסיבות של גידול כח של תוכנה הניתנת להשגה והורדת מחירים של החומרה וטווחי תדרים. הסיבה העיקרית לא קשורה ישירות לא! ודיו – אנשים התחילו להשתמש בתקשורת הרבה יותר מהירה על מנת לגשת לאינטרנט. להגיד זאת בפשטות. חיוג הוא עניין מת. לא משנה כמה טריקים ימציאו כדי לדחוס יותר מידע בקו טלפון סטנדר! 96;י. לא תהיה אפשרות בעתיד הנראה לעין להפיץ דרך זוג חוטי נחושת סרטי וידיו שלמים ע"פ דרישה ובכל זמן. איפה שיש ביקוש בה העצה ואנשי העסקים מציאים סוגים שונים של פתרונות לטווח תד&! #1512;ים רחב. DLS, מודמים עם קו והכמות של פורמטים אל-חוטיים גודלת מהר. מה אתה יכול להשיג תלוי באיזה חלק מהמדינה אתה מתגורר – אבל עדין שום טווח תדרים רחב לא כיסה את כל המדינה. אבל אני חו&#! 1494;ה כי מודמים עם קו בסופו של הדבר יהפכו לדרך מנצחת של התחברות לאינטרנט. קו ( cable) כבר רץ במיליון ביתים ומשרדים, המודמים קשורים לסטנדרטים של Ethernetוטווח תדרים קשור לסרטי וידיו שלמי–! 1;.

תוכן עניינים:
פורמטים של אודיו בשביל הרשת
זמן בשביל ציר הזמן
הכלים מוסמכים
קבצים בתוך קבצים בתוך קבצים

arrow אודיו באינטרנט 2000
פורמטים של אודיו בשביל הרשת arrow