arrow


סאונד משובץ באתרי אינטרנט

:

MIDI  

האתר שלך יכול לנגן באופן אוטומטי סאונד ברקע כאשר הוא עולה. אבל, כמו עם כל אמצעי מולטימדיה אתה צריך לשקול בכובד ראש, האם היתרונות של הדבר עולים על "המחיר" שאתה משלם ע! בום, במקרה זה הזמן הנוסף של טעינת האתר, והמשתמשים שלא מעריכים את הדבר יהיו חייבים לשמוע בכל זאת את הסאונד. לכן, אם הדבר אפשרי, השאר למשתמש את האופציה לבחור. הקוד הבא פשוט ינגן סאונד רקע:

<EMBED	src	= "fugue.mid"
	autostart=true
	hidden	= true>

אתם יכולים להשתמש בדגל EMBED גם ב- Internet Explorer וגם ב- Netscape Navigator.

אם אתם הולכים להשתמש בסאונד עבור אתר גדול, תסימו את הדגל לפני כפתור של הקוד שלכם (אבל עדיין בתוך הגוף - </BODY>). קבצי wave יכולים לעלות במשך זמן ממושך וזה יגרום להצגה של האתר שלכם להתקע. בגלל כך משתמשים יכולים לאבד סבלנות וללחוץ על כפתור עצור.

אם יש לכם בעיות עם קבצי MIDI, וודאו כי לשרת שלכם יש טיפוסי MIME מתאימים לקבצי MIDI: audio/x-midi או טוב יותר audio/midi

<EMBED> עם הפקודות "autostart = true ו- " hidden = true" אומר ל-Navigator להתחיל לנגן את הקובץ באופן מיידי. אם אתם רוצים להציג גם שלט על מנת שהמשתמש יוכל להפסיק את המוסיקה או רק לשנות את הווליום, השתמשו ב:

<EMBED  src     = "MIDI/Classical/fugue.mid"
	width	= 200
	height	= 60
	loop	= FALSE
	align	= right
	>

width ו- height מגדירים את הגודל של השלט באתר שלכם. Loop = FAULSE מוניעים נגינה חוזרת של הקובץ שיכולה להיות מאוד מנדנדת! Align = right (left) שם את השלט מצד ימין או צד שמאל של המשך ומאפשר לטקסט "לרוץ" מעליו.

הקפידו על כך שהקבצי הסאונד ברקע יהיו קטניםעל מנת לאפשר טעינה מהירה! קבצי אודיו דיגיטליים ניתנים להקלטה במספר רזולוציות החל מ- 8 bit 11 Mhz ועד לאיכות של CD 16 bit, 44.1 Mhz. האיכות הממוצעת הטיפוסית יכולה להיות 22Mhz 16 bit. הקבצים האלה יכולים לעלות הרבה זמן למשל יכול לקחת כשעתים להוריד מודם 14.4 Kbps, כאשר קצב ההורדה הוא 1K/second.

בשביל קט ארוך יותר של סאונד רקע תשקלו שימוש בקובץ MIDI. הוסיפו דגלים <BGSOUND> ו- <EMBED> בשביל קבצי סאונד ליד סיום של הקוד של העמוד שלכם כך משתמשים יהיו מסוגלים לקרא את התוכן של העמוד כאשר קובץ סאונד עולה ברקע. חוץ מזה תחשבו על כך שזה שאתם גורמים לאנשים לשמוע למוסיקה מסוימת תוך כדי ביקורם באתר שלכם יכולה להבריח כמה מהם, במיוחד אם הם לא חולקים טעם שלכם במוסיקה.

הדרך הטובה ביותר היא לתת למבקרים אפשרות לבחור כאופציה לשמוע מוסיקה. הדרך הפשוטה זה לספק היפר-קישור (hyperlink ) כמו למשל טוקאטה של באך או פוגה ב- D מינור. או ללמוד את החומר ב Classical MIDI Jukebox על הדרך לאפשר למוסיקה להמשיך לנגן כאשר המבקר של האתר שלך גולש כבר באתרים אחרים .

הדגל EMBED אינו כלול ב- HTML 4.0 ואתם יכולים לרצות להסתכל על דגל OBJECT, בהתכוננות לאותם ימים כאשר כל הגולשים העיקריים יתמכו בו.

את האודיו "הזורם" או אודיו של Real-time ניתן לנגן כבר בזמן ההעברה, ואין צורך לחכות עד שכל הקובץ יגיע. המערכת Real-Audio מפיצה את המוסיקה ברשת בזמן אמת: משתמשים לא חייבים לחכות עד שקובץ ירד, הסאונד מנגן תוך כדי הורדה של הקובץ. למשתמשים יש שליטה מלאה על הסאונד: הם יכולים לעצור אותו, להעביר קדימה ואחורה ,להתחיל מהתחלה או להפסיק מתי שמתחשק להם. הרשת יכולה להיות Internet או Intranet, או כל רשת מקומית אחרת. פורמטים של Real Audio עוצבו עבור מהירויות התקשרות נמוכות ובינוניות כולל מודמים של 14.4 ו- 28.8 Kbps ו- ISDN. הגרסאות הישנות של Real Audio נשמעות לא כל כך טוב. הגרסאות הנוכחיות הרבה יותר טוב אך עדיין יש מקום לשיפור.