ראשי :: הקדמה
 
  תקשורת אלחוטית  
  סלולר דיגיטלי  
  הקדמה  
  רכיבים  
  רשת עם תמיכה במיקום  
  CDMA  
  TDMA  
  הקדמה  
  דור 2.5  
  דור 3  
 
 
 
 

מה זה בכלל LBS Location Based Services, כלומר: "שרותים מבוססי מיקום"? האם זה אותו הדבר כמו WLS Wireless Location Services? למי זה מיועד? איזה טכנולוגיה מאפשרת את זה? מה זה נותן לי בתור המשתמש? האם בתור מפעיל אני יכול להרוויח מזה? עוד פעם אינטרנט סלולרי, לא נמאס?

על שאלות אלו בא אתר זה לענות.

בקיצור רב, המפעיל הסלולרי יודע איפה נמצא הטלפון של המשתשמש, ומכאן יודע היכן נמצא גם המשתמש. באיזה דיוק? הדבר תלוי בטכנולוגיות האיכון השונות. מאותו רגע, יכול המפעיל להציע שרותים שונים למשתמש, בהתאם לבחירה מראש. בין אם זה שיחת חרום מסוג משופר אןו משחק מבוסס מיקום, ברור כי מדובר בפריצת-דרך טכנולוגית ואפליקטיבית.

החשיבות לטווח הרחוק של מידע המיקום על תחום התקשורת הסלולרית קיבל משנה תוקף עם הכנסת מידע המיקום כחלק אינטגרלי ברשתות תקשורת מתקדמות - 3G.

נשמע מפחיד? ממש לא. אתר זה אינו דורש ידע טכנולוגי רב. הוא מיעוד לאזרח התמים הדואג לפרטיותו, לילד המתלהב עם המכשיר החדש עם הצג הצבעוני, וגם לאנשים בעלי רקע טכני, המעוניינים לגלות עולם חדש (ומופלא, יאמר אלדוס האקסלי באירונה אפוקליפטית...).

אז בואו נצא לדרך, נא להדליק טלפונים (GSM בעיקר), לשנס SMSים, ולדרך!

דרך אגב, לא מצאנו כל צורך לתרגם את רוב המונחים, ונסיונותינו המעטים נתגלו כמצחיקים (SMS זה שה"ק בעברית?) אם אתם לא מבינים משהו, תפנו למילון...  תקשורת אלחוטית   למעלה   ראשי