אתם נמצאים כאן : העמוד הראשי » השן הכחולה- אתה וכל היתר » מוצרים בשוק
:מחשב כף- יד

 

ה- iPAC 5450 הוכרז כמחשב כף היד המתקדם ביותר לשנת 2003. סדרת ה-iPAQ 3000 של חב' Compaq שייכת כיום לעבר, זאת לאור המיזוג בין תאגיד HP העולמי עם יצרנית המחשבים האמריקאית Compaq. סדרת מחשבי כף היד של HP הידועה בשם Jornada נגנזה והוסרה ממדפי החנויות, ואילו סדרת מחשבי כף היד של Compaq הידועה בשם iPAQ הפכה לדומיננטית ולשורדת בחברה המשותפת - "HP החדשה".

מחלקת המחקר והפיתוח המשותפת של HP&Compaq החלו לעבוד על דגם משותף ראשון, ולאחר מס' שבועות הולידו את ה-iPAQ הראשון שנשא את לוגו חב' HP - ה-iPAQ 5450.
ה-5450 הוא הפוקט פיסי הראשון שכלל תמיכה גם בטכנולוגיית האלחוט Bluetooth וגם בטכנולוגיית Wireless LAN - WiFi, ואיפשר רמת אבטחה מקסימלית באמצעות טכנולוגיה ביומטרית - זיהוי טביעת אצבע. רק באמצעות העברת טביעת האצבע של בעל המכשיר על פני משטח ייחודי ניתן לגשת אל המכשיר.

בנוסף ל-5450 חריץ הרחבה לכרטיסי SecureDigital\MultiMediaCard ועינית אינפרא-אדום צרכנית המסוגלת לתפקד לאורך מרחקים.
   


כמעט ללא עוררין, יישום סייר קבצים (File Explorer) הטוב מסוגו בשוק, Resco Explorer 2003 עודכן לגרסה 4.30. עדכון זה מוסיף מספר תכונות חיוניות לניהול מערך הקבצים ב- PPC, ובינהן:

- משלוח/קבלת קבצים מ/אל באמצעות BlueTooth
- משלוח/קבלת מספר קבצים (או חוצץ שלם) באמצעות IR בתמיכת OBEX
- פירמט כרטיסי זיכרון (חוסך רכישת תוכנה ייעודית נוספת)
- ניוד קבצים באמצעות "גרור והשלך" (Drag 'n Drop)
- תמיכה מובנה ב- HP Mobile Printing (כרגע עדיין רק ב- PPC2002)
- יישום Zip/Unzip מובנה (חוסך רכישת תוכנה ייעודית נוספת)
- עורך Registry מובנה (חוסך רכישת תוכנה ייעודית נוספת)
- סייר קבצים ברשת
- מצפין/מפענח (אבטחה) מובנה ומתאים ל- WinMobile 2003
ועוד.
.
   


כשה- Loox הוכרז לראשונה ב- CeBIT, לפני יותר משנתיים, ההבטחה הייתה גדולה על המימוש. אז כשה- XDA היה רק בגדר שמועה, PocketPC עם מודול GSM מובנה, BlueTooth, מסך Transflective ועיצוב "חללי" משהו, נשמע כמחשב כף-יד שגם אנחנו היינו רוצים . אלא מהי, התוצר הסופי יצא קצת רחוק מהתכנון. מודול ה- GSM המובנה נעלם בצנעה, נשאר רק ה- BlueTooth שהצטרף למסך Reflective רגיל של 3.5 אינץ באלכסון. מאכזב מה לחברה כ- Siemens הגרמנית, אמו הורתו. בינתיים Siemens חברה ל- Fujitsu היפנית ותחת מותג משותף, ה- Loox 600 זכה להצלחה מסויימת בעיקר באירופה.

והנה בימים האחרונים נרמז לנו על דגם חדש של ה- Loox, ה- 610, שטרם הוכרז רשמית, ושאמור להשיב לנו את ההבטחה המקורית. אם לא ממש, אז לפחות ברוח הזמן. ה- 610 העתידי, ככל הנראה לא יחזיר את מודול ה- GSM/GPRS ה"נגזל", אך במקום יציע את צרוף המחץ העדכני: Bluetooth ו- Wireless LAN בכפיפה אחת.
   

                                                                                                                                        

 


.מומלץ לצפיה ברזולוציה של 1024*768 ומעלה*

© כל הזכויות שמורות למערכת מידע אקדמית אית"ן