יתרונות XML : שבירת המונופול של התוויות (Tags)

לקוח מתוך: March 8, 1999 - Advantages of XML: Breaking the Tag Monopoly

היתרון הראשון של שימוש ב XML הינו היכולת לכתוב שפת סימון משלך מבלי להיות מוגבל לסט תוויות המוגדר מראש ע"י הספק.

כעת אין צורך לחכות לכניסת תוויות חדשות לסטנדרט ולשיפורים חדשים (תהליך שיכול לקחת זמן רב) , או שחברות המייצרות את הדפדפנים יתמכו בסטנדרטים אחד של השני , בעזרת XML אתה יכול ליצור סט תוויות משלך התואם לצרכים שלך.

כמובן שביכולתך לא רק לפתח תוויות משלך , אלא ביכולתך גם לפתח כלים אשר יתאימו בדיוק לצרכיך.

ע"י הגדרת תוויות משלך , אתה יוצר שפת סימון אשר מותאמת לסט מסויים של בעיות. וזאת במקום להסתמך על סט תוויות כללי אשר מתאים לצרכים של כולם אך ורק במידה מספקת. XML מאפשר לכל אחד ולכל ארגון לבנות ספריית תוויות אשר מתאימה לצרכים באופן מושלם.

"עוד מראשית הימים של השימוש ב WEB , אנו משתמשים באותם סטים של תוויות עבור המסמכים שלנו… בשימוש בסט תוויות קבוע ובסמנטיקה קבועה ישנו יתרון משמעותי: תאימות (portability). בכל מקרה , יש להבין כי HTML הינו מאוד מגביל. מפתחי WEB רוצים יותר שליטה על המצגות שלהם. – נורמן וולש"

אף על כל הנאמר לעיל , רוב מפתחי ה WEB אינם נזקקים לתוויות יחודיות עבור תווים מוזיקליים, נוסחאות רפואיות או מפרטי ארכיאולוגיה , מוזיקאים,רופאים וארכיאולוגיים עשויים להזדקק לכך.

 XML מאפשרת לכל תעשייה מסויימת לפתח סט של תוויות ייחודיות עבורה אשר ישמשו אך ורק את צרכיה מבלי לכפות על אף דפדפן לבצע תמיכה במיליוני תוויות חדשות נוספות ומבלי לאלץ את מפתחי האפליקציות  להתפשר ולהשתמש בסט התוויות הכללי אשר לעיתים הינו כללי מדי עבור הבעיה הספציפית.

לראשהדף

חלק 9 - XML: מבוא לנתונים

תנועה מעבר לתצורה: XML יתרונות