חסרונות XML

 

נלקח מתוך: - March 8, 1999 Disadvantages of XML

ובכן , כמה ש XML הינה דגולה, ישנם מספר קשיים אשר מנעו ממנה להפוך לנפוצה החל מראשיתה. הבה נתבונן בקושי הגדול ביותר : המחסור באפליקציות עיבוד הולמות.

כמובן ש XML דורשת אפליקציית עיבוד. לכן מה שיפה כל כך ב HTML זה שברגע שכתבת מסמך אתה יודע שכל אחד בכל מקום יוכל לקרוא אותו בעזרת Netscape. ובכן עם מסמכי XML הדבר אינו כך. אין כיום דפדפני XML בשוק (למרות שהגרסה האחרונה של IE עושה עבודה יפה של שילוב מסמכי XSL  ו XML אשר הפלט שלהם הינו HTML).

ולכן , יש לבצע המרה של מסמכי XML לHTML לפני ההפצה או להמיר זאת ל HTML תוך כדי ההרצה (on-the-fly) ע"י שכבת הביניים. פרט לתרגום על המפתחים לקודד אפליקציית עיבוד משלהם.

הטקטיקה הכי נפוצה כיום הינה כתיבת רוטינות parsing ב DHTML או בג'אווה , או שימוש ב פרל בצד השרת לצורך ה parsing של מסמך ה XML והחלת כללי התצורה המצויינים ע"י גליון הסגנון ולבסוף להמיר הכל ל HTML.

"למרות שזה נכון כי יכולת התמיכה של דפדפנים הינה מוגבלת ,ישנה ציפייה מהדפדפנים: IE5  ו Netscape 5 לתמוך בצורה מלאה ב XML. כמו כן דפדפן Amaya של W3C תומך בזאת כבר כיום כפי שעושה גם הדפדפן JUMBO אשר נוצר לצורך שפת סימון לתעשיית הכימיקלים.

XML אינו נוצר לצורך תצוגה – אלא למען המבנה. לכך יש השלכות אשר גורמות את נושא הדפדפן למשני. לכן כל סוגיית התצוגה נשארת לאפליקציות אחרות שיטפלו בכך. אתה יכול להשיג את אותו XML (עם XSL שונה( לצורך התקנים שונים (כגון דפדפנים סטנדרטים, פאלם פיילוט,מדפסות וכו'…). אל לך להתרשם כי XML חסר שימוש עד אשר הדפדפנים יתמכו בו. זה בהחלט לא נכון – אנו משמתמשים בכך ב NASA בדרכים אשר שום דפדפן לא משחק בהם תפקיד" – קן סאל.

בכל מקרה , לעיתים כמות העבודה הנדרשת להדפיס "hello world" בטכנולוגיה חדשה מספיקה בכדי להניא מפתחים מלאמץ את הטכנולוגיה.

אף על פי כן, מתפתחים אלגוריתמי  ‘פארסינג’ וכלים הנועדים לצורך המשך שיפור זמנים ויתרונות לטווח הארוך של העברת הנתונים ל XML.

בכל מקרה החלק הראשי של XML ילך ויעשה פשוט יותר לשימוש.

כבר עכשיו דפדפני IE ו Netscape מספקים מספר מכובד של כלים לצורך XML parsing.

לראשהדף

תנועה מעבר לתצורה: XML יתרונות

(XSL,CSS) גליונות סגנון