הנך נמצא: מדריך בסיסי / שיעור 1 / דף 3
 


המדריך של תאו ל- JavaScript
 


דפים בשיעור זה:
1: JavaScript חבר שלך
2: הכל אודות מדריך זה
3: קדימה לעסק
4: להחביא JavaScript
5: סיכום שיעור 1
|
|
|
|
|
|

שיעור 1

דף 3: קדימה לעסק.

ברכות, כרגע ראית כיצד קוד Javascript נראה. אם תביט בקוד של עמוד זה, תראה:

<HTML>
  <head>
    <title> Thau's JavaScript Tutorial </title>
    <script language="JavaScript">
      // put up an alert box, to show how they work
      alert("Soon, I will rebuild my browser!");
    </script>
  </head>
</HTML>

להלן נקודות המפתח לצפייה בקוד:

Javascript לרוב נמצא בין תווית <title/> ובין תווית <head/>. כמו ב- HTML, Javascript הוא טקסט פשוט שניתן להקלידו לתוך כל עורך טקסט. הוא בא כחלק מדף ה- HTML המתאר את דף האינטרנט שלך. (למרות שהצגתי רק Javascript שנמצאים בראש [Header] של דפי HTML ניתן לשלבם גם בגוף [Body] דפי ה- HTML. דוגמא לכך תינתן בשיעור הבא).

פקודת ה- Javascript הראשונה מתחילה ב- <script language="JavaScript">. כרגע, לא ממש חייבים להוסיף את language="JavaScript", כיוון שכברירת מחדל Javascript הוא ה- script הנבחר בכל הדפדפנים. למרות זאת, הדבר עלול להתשנות בעתיד ולכן יהיה זה חכם מצדנו להכליל את אלמנט זה.

כל מה שמופיע בין התווית // עד לסוף השורה הוא הערכה ולכן לא מבוצע ע"י הדפדפן. הערה, הערה והערה! חוק בסיסי לתכנות נכון הוא לחשוב על מי שקורא את הקוד. אותו אחר עשוי להיות חבר, עובד, מנהל או אתה ממש בעוד שלושה חודשים. הדרך הבטוחה היחידה לוודא שתבין את מה שכתבת היא ע"י הערות חופשיות ובתדירות גבוהה. אם ברצונך לכתוב פיסקה שלמה של הערות תוכל לרשמם בין /* בהתחלה, ובין */ בסוף, כך:

/* this is
a huge block
of text that I've
commented out */

הפקודה ("alert("better, stronger, faster; גורמת להפעלת תיבת דיאלוג (Dialog box) פשוטה עם המילים "better, stronger, faster" בתוכה. זו פקודת ה- Javascript הראשונה לה תחשף: מתודת ההודעה. תלמד בהרחבה אודות אופן הפעולה של פקודה זו בשיעור הבא .נכון לעכשיו, כל שעליך לדעת הוא שפקודה זו מסתיימת בסימון נקודה פסיק (;), ושעליך למקם את הטקסט אותו תרצה להציג בין הגרשיים.

Javascript מסתיים בתווית <script/>.

נראה פשוט, נכון? למעשה קיים סיבוך אחד.

חזור לתחילת הדף

לדף הבא «--

 
       
       
   
 
 

עמוד ראשי
מדריך בסיסי
מדריך מתקדם
החלפת תמונות
גניבת קוד
מפת האתר